Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Chladničky s mrazničkou hore

Chladnička s mrazničkou hore je skvelým riešením pre domácnosti, ktorým stačí menšia mraznička a priestranná chladiaca časť. Chladničky s mrazničkou hore majú prehľadné usporiadanie, ktoré umožňuje jednoduchšiu orientáciu medzi jednotlivými potravinami.


Výhody

+ Šikovné riešenie 2 v 1 bez nutnosti kupovania samostatnej mrazničky.

+ Chladnička s mrazničkou hore má oddelené priestory čo znižuje spotrebu energie.

+ Mraziaca časť má police, ktoré sú prehľadnejšie.


Nevýhody

- Mraznička má malý objem.

- Častejšie využívaná chladiaca časť sa nachádza v spodnej časti, preto sa budete viac zohýbať.

 

Kombinovan chladnička s mrazničkou hore umožňuje prehľadn usporiadanie potravn vďaka poličkm.

Chladničky s mrazničkou hore - aké varianty sú dostupné?

Kombinované chladničky s mrazničkou hore sú dostupné v troch vyhotoveniach. Výber konkrétneho druhu chladničky s mrazničkou hore záleží najmä od vašich preferencií a jej umiestnenia. Na výber sú:

  • Malé chladničky s mrazničkou hore - v prípade, že žijete v domácnosti sami alebo nepotrebujete veľkú chladničku je pre vás tento typ ideálnou voľbou. Vhodným riešením sú aj na chaty, pretože šetria nielen energiu, ale aj priestor.
  • Voľne stojace kombinované chladničky s mrazničkou hore - ich najväčšou výhodou je jednoduché umiestnenie, vhodné sú aj pre domácnosti s viacerými členmi. Sú najčastejšie predávaným typom chladničiek s mrazničkou hore a dostupné sú vo viacerých farebných prevedeniach a veľkostiach. Čoraz väčšej popularite sa tešia najmä voľne stojace retro chladničky s mrazničkou hore, ktoré dokážu oživiť celý kuchynský priestor.
  • Vstavané chladničky s mrazničkou hore - vďaka umiestneniu v kuchynskej linke krásne splynú s interiérom, avšak ich inštalácia je často náročná pretože sa musíte prispôsobovať rôznym rozmerom.

Dôležité parametre pri kúpe chladničky s mrazničkou hore

Či už sa rozhodnete pre vstavané kombinované chladničky s mrazničkou hore, voľne stojace alebo malé, pri kúpe by ste mali sledovať najmä technické parametre. Kombinovaná chladnička s mrazničkou hore vás okrem dizajnu musí presvedčiť aj svojimi kvalitami. Chladnička s mrazničkou hore by mala mať najmä dostatočne veľký objem, nízku hlučnosť, dlhú akumulačnú dobu a možnosť otvárania dvierok do oboch strán.

Chladnička s mrazničkou hore – Ako vybrať jej veľkosť?

Kombinovaná chladnička s mrazničkou hore je dostupná v rôznych rozmeroch a s rozdielnou veľkosťou objemu. Pri výbere konkrétneho modelu si premyslite, koľko ľudí bude chladničku využívať a následne tomu prispôsobte výber. Na jedného člena domácnosti by ste mali rátať so 60 - 70 litrami chladiaceho priestoru a 20 až 30 litrami mrazničky.

Treba si tiež uvedomiť, že veľkosť objemu chladničky s mrazničkou hore súvisí aj s jej vnútorným usporiadaním. Chladnička s mrazničkou hore s menším objemom má menej zásuviek, políc a jej rozloženie je úplne odlišné ako u chladničiek s väčším objemom. Ideálne je preto okrem parametrov sledovať aj fotografie konkrétnych chladničiek, aby ste videli, ako je jej obsah uložený.

Chladnička s mrazničkou hore musí mať nízku hlučnosť

Chladnička s mrazničkou hore je neustále v prevádzke a preto je dôležité, aby jej prevádzka bola tichá. V detailných parametroch nájdete informácie o hlučnosti chladničky, odporúčané sú modely s hlučnosťou do 40 dB, ktorú je možné prirovnať k drobnému šumu. Hlučnosť chladničky s mrazničkou hore pomáha znížiť jej zabudovanie do kuchynskej linky, či rôzne tlmiace prvky, ako koberčeky, či závesy, ktoré sa jej však nesmú dotýkať.

Výkon mrazenia a mraziaci výkon

Nakoľko chladnička s mrazničkou hore obsahuje aj mraziaci box, je dôležité upriamiť pozornosť aj na jeho výkonnosť. Či už výkon mrazenia alebo mraziaci výkon, oba parametre by ste mali sledovať najmä v prípade, že budete mrazničku pravidelne využívať. Výkon mrazenia je označený hviezdičkami, ktoré zodpovedajú miere mrazenia potravín. Mraziaci výkon naopak označuje počet kilogramov, ktoré je chladnička s mrazničkou hore schopná zmraziť v priebehu 24 hodín.

Chladnička s mrazničkou hore - akumulačná doba je dôležitá

Udáva počet hodín počas ktorých sa v prípade výpadku elektrickej energie nezačnú potraviny rozmrazovať. Tento parameter sledujte najmä vtedy ak viete, že vo vašej domácnosti dochádza k nečakaným výpadkom elektrickej energie. Samozrejme platí, že akumulačná doba by mala byť čo najvyššia.

Chladnička s mrazničkou hore by sa mala dať otvoriť do oboch strán

Pri kúpe chladničky s mrazničkou hore väčšina z nás sleduje spôsob jej otvárania, tak aby vyhovoval usporiadaniu kuchyne, či priestoru, kam chladničku plánujete umiestniť. Niektoré modely chladničiek však majú možnosť voliteľného upevnenia pántov, takže je možné prispôsobiť si smer jej otvárania. Túto možnosť oceníte aj pri sťahovaní alebo v prípade, že sa rozhodnete po čase presunúť chladničku na iné miesto.

Chladničky s mrazničkou s dostupn v rznych farbch.

Kombinovaná chladnička s mrazničkou hore nabitá funkciami

Jednotlivé modely chladničiek sa od seba odlišujú rôznymi funkciami, ktoré určite oceníte pri pravidelnom používaní. Je len na vás, ktorým z nich dáte pri kúpe chladničky s mrazničkou hore prednosť a čo vám bude najviac vyhovovať. Chladnička s mrazničkou môže disponovať týmito funkciami:

  • Twin Cooling – chladnička s mrazničkou hore má dvojitý chladiaci systém, ktorý ochladzuje chladiaci priestor a mrazničku zvlášť, čím vytvára optimálne podmienky pre skladovanie potravín.
  • SpaceMax - kombinované chladničky s mrazničkou hore s týmto označením majú užšie steny vďaka čomu môžu mať pri rovnakých rozmeroch väčší objem.
  • MultiAirflow - v celom obsahu chladničky je vďaka tejto funkcii zabezpečené rovnomerné prúdenie vzduchu, vďaka čomu sa zároveň predlžuje čerstvosť potravín.
  • Ionizátor - skvelý pre neutralizáciu vzduchu a absorbovanie všetkých nechcených pachov a mikróbov.
  • Nulová zóna – chladnička s mrazničkou hore má priestor pre uskladnenie ovocia, či zeleniny s ideálnou teplotou a možnosťou nastavenia vlhkosti.
  • No Frost - neustála cirkulácia vzduchu zabraňuje tvorbe námrazy.
  • Supermrazenie / Superchladenie - zníženie teploty mrazničky alebo chladničky po vložení nových potravín na krátku dobu.
[€]
Všetky filtre

14 produktov

Zatiaľ nehodnotené
Philco PTB 12232 Bi
Chladnička s mrazničkou Philco, en. trieda F, objem 181 l, elektronické ovládanie, LED osvetlenie, systém posúvných dverí, automatické odmrazovanie 
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 28.2.
Predajne 0 ks
379,00 €
Akcia: Kúp teraz za 329,00 €
last-visited