Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Digitálne rádia DAB+

Digitálne rádiá DAB+ predstavujú azda najväčší pokrok vo vývoji rádií od samotného uvedenia analógového rádia. Skratka DAB celým názvom: Digital Audio Broadcasting označuje systém určený pre šírenie digitálneho terestriálneho rozhlasu. Tento systém je aj hlavný rozdiel oproti klasickým analógovým rádiám, ktoré na šírenie signálu využívajú analógové vlny nižších frekvencií. DAB+ predstavuje upgrade oproti klasickým  digitálnym rádiám, pretože ponúka ešte širší výber rádiostaníc. Digitálne rádio so sebou prináša množstvo výhod od lepšieho zvuku cez zväčšenú ponuku staníc až po jednoduchšie ladenie a ovládanie.

Výhody

+ kvalitnejší zvuk

+ rozsiahla ponuka staníc

+ žiadne extra poplatky

+ jednoduché na ovládanie

+ FM vysielanie je na odchode

Nevýhody

- väčšia spotreba batérie

- vyššia cena

Modern digitlne DAB+ rdio s displejom a množstvom funkcii

Výhody, ktoré so sebou Digitálne rádiá DAB+ prinášajú

Lepšia kvalita zvuku

DAB+ rádioprijímače využívajú modernejšie spôsoby pre prenos signálu. Na jeho transmisiu používajú vyššie frekvencie. Toto má okrem omnoho širšieho dosahu aj ďalšiu výhodu. DAB rádio totiž týmto spôsobom eliminuje všetky okolité rušivé elementy. Už žiadne ďalšie zrnenie, náhodne klesanie na hlasitosti alebo prerušovanie prenosu. Digitálne rádiá DAB+ taktiež nezaostávajú ani v kvalite zvuku. Digitálne zariadenia majú v sebe zabudované rôzne spôsoby pre skvalitnenie zvuku. DAB rádio má v sebe systémy proti nadmernému hluku a rušeniu .Výsledný zvuk, ktorý budete počuť sa bude rovnať hudbe púšťanej z CD.

DAB rádiá ponúkajú omnoho väčší výber staníc

Okrem neprerušovaného a kvalitnejšieho zvuku vám DAB rádio prinesie aj väčší počet staníc. Vo svojom okolí budete mať na výber z DAB a DAB+ staníc. Okrem digitálnych rádiostaníc vám však stále v ponuke ostanú aj FM a AM stanice. Nemusíte sa teda báť, že digitálne rádia DAB+ vás pripravia o niektorú z vašich obľúbených analógových staníc. Okrem väčšieho výberu, je aj samotné ladenie staníc zjednodušené. Už žiadne ďalšie nastavovanie a hľadanie toho na milimeter presného miesta, aby ste naladili vašu stanicu. DAB+ digitálne rádiá totiž dokážu automaticky vyhľadať stanice a naladiť sa na ne. Okrem iného DAB+ digitálne rádia ponúkajú aj možnosť zdieľaného prenosu. Vďaka čomu si môžete na niektorých staniciach vybrať či chcete práve počúvať ich talkshow alebo čisto iba hudbu. Zdieľaný prenos navyše robí DAB rádio ekologickejším, pretože jeden vysielač funguje pre viacero staníc.

Mal prenosn DAB+ rdio s LCD displejom a drevenm okrajom

Počúvanie vás nič nestojí

Veľmi dôležitou vlastnosťou, ktoré majú Digitálne rádiá DAB+ oproti internetovým je, že vás už nestoja nič navyše. Ak totiž nie ste pripojený na Wifi musíte pri internetových rádiách sledovať spotrebu dát, aby vás najbližšia faktúra nepríjemne neprekvapila. U digitálneho rádia sa nemusíte báť, že musíte byť pripojený na internet, alebo že omylom miniete celý svoj dátový balíček.

DAB+ rádioprijímače sú užívateľsky prívetivejšie

Vďaka tomu ako digitálne rádiá fungujú, môžu okrem hudby digitálne rádia DAB+ prenášať aj ďalšie dáta. Môžu vám napríklad ukázať informácie o aktuálne hranej piesni. DAB rádio vám taktiež dáva možnosť ukladania si vašich obľúbených staníc. Niektoré vám dokonca dovolia aj nahrávanie živého vysielania. DAB rádio má navyše veľmi intuitívne ovládanie, ktoré si človek rýchlo osvojí.

Žena držiaca DAB+ rdio, tancujc do rytmu hudby

Analógové vysielanie sa blíži ku koncu svojej éry

Najväčším dôvodom, prečo práve investovať a kúpiť si DAB+ rádioprijímač je, že analógové vysielanie pomaly, ale o to istejšie ukončuje svoje fungovanie. Prvou Európskou krajinou, ktorá tak urobila je Nórsko. Od roku 2017 používa výhradne iba digitálne rádiostanice. Je viac než isté, že podobný osud čaká analógové vysielanie aj vo zvyšku Európskych krajín, kde sa DAB rádio stane novou normou. Preto neváhajte, investujte do budúcnosti a vymeňte svoje FM rádio za digitálne DAB+ rádio už dnes.

Na čo sa pri kúpe DAB rádia zamerať?

Jedným z najdôležitejších parametrov je výkon. DAB rádio môže mať výkon v rozmedzí od 1 do 20 W. Čím vyššia je hodnota, tým hlasnejšie môžete hudbu počúvať bez objavenie sa nejakej zvukovej deformácie. Ak preferujete hlasnejšie počúvanie alebo ak plánujete DAB rádio využiť aj ako reproduktor, odporúčame digitálne rádiá DAB+ s vyšším výkonom. Ak ale uprednostňujete tichšie počúvanie, tak vám bude stačiť DAB+ rádioprijímač s nižším výkonom. Pre ešte lepšiu zvukovú kvalitu dávame do popredia DAB+ rádiá, ktoré vám umožnia zvýrazniť si basy. Ak preferujete bezdrôtové streamovanie zvuku, tak sa určite zamerajte na DAB rádio s Bluetooth. Funkcia Dimmer spôsobí automatické stlmenie jasu displeja DAB rádia v nočných hodinách. Ak si teda chcete DAB rádio zaobstarať do vašej spálne, je funkcia Dimmer niečo, čo musíte mať. Posledným parametrom, ktorý vám pomôže ušetriť čas je počet predvolieb staníc. Vďaka tejto funkcii si môžete vytvoriť zoznam vašich najpočúvanejších staníc a jednoducho si ich vybrať rovno zo zoznamu. 

22 €
165 €
Všetky filtre

29 produktov

Zobraziť ďalších 5
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.