Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Rádiá

Kúpou rádia si do života prinesiete veľa pozitív. Počúvanie rádia vás oslobodí od nutnosti neustáleho vyberania si ďalšieho songu na zoznam. Okrem dobrej hudby prináša rádio aj osoby, ktoré vám celý deň budú spríjemňovať program. Od zaujímavých faktov, trápnych príbehov alebo správ zo sveta. Ak si teda chcete spríjemniť varenie nedeľného obedu, poobednú rybačku alebo si možno zlepšiť náladu pri práci, sú rádiá presne niečo pre vás.

 

Rádio dokáže rozšíriť vaše hudobné spektrum a tak vám ukázať piesne, ktoré by ste si inak nevypočuli. Veľkou výhodou rádia oproti televízií je aj jeho nižšia cena.

Pri kúpe rádia je dôležite si najprv ujasniť, čo všetko od neho budete chcieť. Ak potrebujete rádioprijímač niekde do dielne asi nebudete potrebovať pripojenie slúchadiel. Ak však chcete na vašom rádiu počúvať aj hudbu z CD treba zakúpiť také, ktoré pripojenie slúchadiel podporuje. Rádiá sú vyrábané v rôznych veľkostiach a s rôznymi funkciami. Poďme si teda spoločne priblížiť najdôležitejšie charakteristiky rádioprijímačov, aby sme vám uľahčili výber.

Analógové, digitálne či internetové rádiá?

Analógové rádiá

Toto je ten najčastejší typ rádia, s ktorým sa stretávate. Nájdete ho napríklad vo väčšine aut. Takéto rádia využívajú FM AM analógové signály na prehrávanie zvuku. Oproti digitálnym rádiám ponúkajú lepšie pokrytie signálu. Pri ich používaní sa nevyskytuje ,,čľapkavý“ zvuk, ktorý sa v prípade zlého signálu miestami objavuje u tých digitálnych . Analógové rádio na batérie sa môže pýšiť aj dlhšou výdržou oproti svojim digitálnym náprotivkom.

Digitálne rádiá

Označované niekedy aj ako digital audio broadcast v skratke iba DAB. Predstavujú pokrok oproti obyčajným rádiám hneď v niekoľkých ohľadoch. Najväčšou výhodou digitálneho rádia je rozšírená ponuka staníc. Môžete sa taktiež dostať k staniciam, ktoré nepodporujú AM a FM rádia. Pri digitálnych rádiách taktiež odpadá nutnosť pamätať si jednotlivé frekvencie. Tieto rádia sa totiž automaticky naladia.

Modern digitlny rdioprijmač umiesten na poličke

Internetové rádiá

Predstavujú najmodernejší spôsob, pomocou ktorého si môžete vypočuť svoje obľúbené stanice. Internetové rádia úplne eliminujú geografické limitácie. Vďaka takémuto rádiu sa teda môžete pripojiť na akúkoľvek stanicu, kdekoľvek sa nachádzate za predpokladu, že máte prístup na internet. Pri internetovom rádiu si taktiež každý dokáže nájsť niečo pre seba. Ak ste napríklad milovníkom country jednoducho si vyberiete stanicu, ktorá hrá výhradne iba country piesne. Okrem veľkej diverzity staníc, ponúkajú internetové rádia aj lepšiu kvalitu zvuku. Nevýhodou je však práve závislosť od internetu. Ak ste v lokalite, kde nie je internetové pokrytie, rádio nebude fungovať. Treba si aj zároveň dávať pozor na spotrebu vašich dát, aby ste neboli na konci mesiaca nepríjemne prekvapený.

Prenosné rádio

Ak ste často mimo domu, chcete si spríjemniť čas na rybách alebo počúvať hudbu na chate, je prenosné rádio to pravé pre vás. Vďaka mini-rádiu sa nestane, že zmeškáte vašu obľúbenú rozhlasovú hru nech už ste kdekoľvek. Takéto rádia sú často ľahké a zmestia sa aj do vrecka. Fungujú na batérie, takže nie je potrebné sa nachádzať blízko zástrčky. Nevýhodou však môže byť ich horšia kvalita zvuku, ale aj vyššia citlivosť na zmeny polohy.

Mal prenosn rdioprijmač, ktor sa zmesti do vrecka

Rádiobudíky

Okrem toho, že sa jedná o rádioprijímač vám ponúkajú aj možnosť nastavenia budíku. Kombinujú tak dve zariadenia do jedného, vďaka čomu šetrí rádiobudík priestor na vašej poličke.

Rádiomagnetofóny

Rádiomagnetofóny vám dávajú okrem tradičného pripojenia sa na rádio stanice aj možnosť prehrávania CD. Takto si budete môcť vychutnať svoje hudobné albumy a zároveň si aj vypočuť aktuálne dianie vo svete. A to všetko z toho istého zariadenia.

Ďalšie funkcie rádia

Bluetooth

Rádiá s Bluetooth vám dovoľujú prepojiť rádio s vaším telefónom. Táto funkcia vám umožňuje prehrávať pesničky priamo z vášho smartfónu. S funkciou Bluetooth môžete použiť svoje rádio napríklad aj ako náhradu za reproduktor.

Aplikácie pre smartfón

Moderné internetové rádia majú často aj vlastnú aplikáciu. Pomocou takejto appky si dokážete vyberať stanice priamo z vášho telefónu. Takisto môžete aj upravovať hlasitosť alebo si pripojiť na rádio svoj Spotify účet.

Internetov rdio, ktor je pomocou svojej aplikcie pripojen na smartfn

Pripojenie slúchadiel

Ak nechcete svojím počúvaním rušiť okolie, treba sa poobzerať po rádiách s výstupom pre slúchadla. Takto môžete napríklad počúvať rádio vo vlaku bez toho, aby ste obťažovali spolucestujúcich.

USB port

Rádioprijímače s USB portom vám umožnia prehrávanie hudby z vášho USB-kľúča. Eliminujú tak potrebu nosenia veľkého počtu CD. Treba však vždy dávať pozor aby boli pesničky uložené v správnom formáte. Väčšina rádií pracuje s formátom MP3, ale vždy sa pre istotu uistite.

8 €
179 €
Všetky filtre

128 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.