Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Indukčné varné dosky - dvojplatničky

Indukčné varné dosky dvojplatničky nezaberajú takmer žiadne miesto v kuchyni. Sú ideálne do garsóniek, menších bytov, či na chatu. Napriek svojim menším rozmerom, indukčná dvojplatnička, plnohodnotne plní funkciu indukčnej varnej dosky. Indukčná varná doska dvojplatnička je bezpečná, má množstvo inteligentných funkcií a jednoducho sa čistí.

Výhody

+ nízka spotreba energie

+ vhodná do malých kuchýň

+ vysoký výkon

+ okamžitý ohrev

+ jednoduché čistenie

+ inteligentné ovládanie


Nevýhody

- je potrebný špeciálny riad

Indukčn dvojplatnička v čiernej farbe na bielej kuchynskej doske

Ako funguje indukčná varná doska dvojplatnička

Indukčné varné doskynajmodernejšie a najúspornejšie typy varných dosiek oproti iným druhom varných dosiek.
Indukčná varná doska dvojplatnička minimalizuje tepelné straty vďaka tomu, že teplo vytvára priamo na dne riadu. Môžete sa zároveň tešiť na naozaj rýchlu prípravu jedál oproti príprave pokrmu na plynovej či sklokeramickej doske.
Za nevýhodu možno považovať potrebu špeciálneho riadu s magnetickým dnom pre indukčné varné dosky. Avšak tento nedostatok sa dá jednoducho odstrániť použitím špeciálnej indukčnej podložky pod riad, ktorá nahrádza klasickú varnú platňu.

Pokrm v hrnci postavenom na indukčnej dvojplatničke

Ako vybrať indukčnú dvojplatničku

  • Rozmery – pre každý model sú špecifické avšak kompaktné, preto stačí prispôsobiť veľkosť dvojplatničky otvoru kuchynskej linky.
  • Farebné prevedenie – väčšinou v čiernej, alebo bielej farbe.
  • Dizajnové prevedenie – indukčná varná doska dvojplatnička bez rámu alebo s rámom z nehrdzavejúcej ocele, ktorý slúži ako ochrana pred mechanickým poškodením varenej dosky a zároveň ako dizajnový doplnok.
  • Výkon – udáva sa vo Wattoch a je buď spoločným ukazovateľom oboch platničiek, alebo každej zvlášť. Spolu majú najčastejšie výkon 1800 - 2000 W.
  • Napájanie – najčastejšie vyrábaná dvojplatnička indukčná s napätím 220 - 240 V sa napája na jednofázový prúd.
  • Ovládanie – prehľadný dotykový displej, alebo šikovné dotykové tlačidlá.

Osoba ovlda indukčn dvojplatničku dotykom prsta

Indukčná dvojplatnička s užitočnými funkciami

Funkcia PowerBoost umožní vode v hrnci zovrieť rýchlejšie, alebo za veľmi krátky čas pripraví panvicu na pečenie a vy si tak môžete jedlo vychutnávať rýchlejšie.
Časovač je šikovný pomocník, ktorý možno nastaviť až na hodinu. Po uplynutí zvoleného času sa varná zóna automaticky vypne.
Pred náhodným dotykom ovládacieho panelu počas varenia, veľmi dobre poslúži funkcia uzamknutie tlačidiel známa tiež ako detská poistka. Blokovanie tlačidiel využijete aj vtedy ak potrebujete rýchlo zotrieť vykypenú tekutinu na varnej doske bez toho, aby ste ovplyvnili proces varenia.
Indukčná dvojplatnička s indikátorom zvyškového tepla vás informuje o teplote varnej platničky po jej vypnutí a tým predchádza prípadnému popáleniu pri dotyku varnej dosky.

Indukčn dvojplatnička s množstvom funkci

139 €
299 €
Všetky filtre
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.