Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Indukčné varné dosky

Indukčné varné dosky prinášajú do domácnosti nový a efektívny spôsob prípravy jedál. Indukčné dosky výrazne šetria elektrickú energiu tým, že zahrievajú iba dno nádoby a teplom sa tak zbytočne neplytvá. Údržba indukčnej varnej dosky je veľmi jednoduchá, pretože na jej povrchu sa jedlo nepripáli a tak ju bez veľkej námahy vyčistíte a opäť sa tak môže pýšiť svojim minimalistickým dizajnom. Bezpečnosť je pre indukčné dosky prvoradá. Vďaka Inteligentným funkciám sa vypne indukčná varná doska sama, ak sa náhodou stane, že to zabudnete urobiť vy. Zistite aké ďalšie skvelé funkcie a výhody majú indukčné dosky.


Výhody

+ nízka spotreba energie

+ jednoduchá údržba

+ rýchle a efektívne varenie

+ bezpečnostné funkcie

+ inteligentné ovládanie


Nevýhody

- je potrebné použiť špeciálny riad

Indukčn varn doska s hrncom pripravenm na varenie

Ako funguje indukčná varná doska

Všetky indukčné varné dosky zohrievajú priamo dno nádoby využívajúc pritom magnetickú indukciu. Teplo sa zbytočne nestráca a využíva sa až o 80 % efektívnejšie a úspornejšie oproti bežným varným doskám, ktoré používajú elektrické cievky či plyn.
Indukčné varné dosky majú vďaka účinnému ohrevu takmer nulové tepelné straty a tak aj výrazne nízku spotrebu elektriny.
Práve preto sú indukčné dosky stále viac žiadané nielen v profesionálnych kuchyniach, ale aj v moderných domácnostiach.

Inštalácia a zapojenie indukčnej dosky

Indukčná doska má tú skvelú výhodu, že nepotrebuje žiadne predné odvetrávanie a tak ju môžete umiestniť kamkoľvek, aj do tenkej pracovnej dosky.
Je potrebné iba prispôsobiť rozmer priestoru v pracovnej doske, v ktorom sa má varná indukčná doska nachádzať.
Indukčné dosky nepotrebujú špeciálny rozvod, ani nutne novú elektroinštaláciu. V domoch sa indukčná varná doska pripojí pomocou trojfázového prúdu, v bytoch možno pripojiť indukčnú dosku na bežných 230 V.
Indukčné dosky majú zvyčajne výkon od 3000 – 9000 W (Wattov). Tento údaj je spoločným ukazovateľom všetkých varných zón, ktoré indukčná doska obsahuje. Efektívne a rýchlo bude pracovať indukčná doska pri výkone minimálne od 6000 W.
Indukčné dosky s menším výkonom do 6000 W sú síce lacnejšie, ale pomalšie.

Ukžka ako jednoducho sa vklad indukčn varn doska do vrezu kuchynskej dosky

Indukčná doska má jednoduché ovládanie

Indukčná varná doska má intuitívny digitálny panel s tlačidlami, alebo dotykovou obrazovkou. Ovládanie je preto jednoduché, rýchle a je sprevádzané zvukovou odozvou.
Na veľkom digitálnom paneli uvidíte vždy jasne podsvietenú zvolenú funkciu.
O bezpečnosť sa postará detská poistka a indikátor zostatkového tepla zobrazený na displeji.

Indukčné varné dosky majú množstvo skvelých moderných funkcií, ktoré šetria čas a uľahčujú varenie. Medzi 3 základné funkcie patria:

 • Rýchly ohrev, ktorý dokáže zohriať vodu v hrnci rýchlejšie.
 • Časovač, pomocou ktorého si dokážete perfektne zorganizovať varenie. Po ukončení nastaveného času zaznie zvukový signál a indukčná doska sa automaticky vypne.
 • Indukčná doska s funkciou prerušeného varenia, ktorú využijete v prípade, že si potrebujete na chvíľu odbehnúť. Stačí stlačiť jedno tlačidlo, väčšinou je označené ako Stop & Go, pre prerušenie a opätovné spustenie chodu varnej dosky.

Indukčn doska s dotykovm displejom

Špeciálny riad pre indukčné dosky

Riad vhodný pre indukčné varné dosky by mal byť vyrobený zo špeciálneho feromagnetického materiálu. Zistíte to buď označením „Induction“ na riade, alebo sa o vhodnosti riadu pre indukčné platne uistite jednoduchým priložením magnetu ku dnu hrnca či panvice.
Obzvlášť vhodné pre indukčné varné dosky sú panvice a hrnce z materiálov ako je smalt, nerez a železo, pretože majú magnetické dno.
Čo v prípade, ak nemáte vhodné riady určené pre indukčné varné dosky? Žiadne obavy! Existujú špeciálne indukčné podložky pod hrnce, ktoré slúžia ako klasické platne.
Vďaka indukčným podložkám môžete, bez starostí, použiť na varenie svoje obľúbené riady.

Osoba var v hrncoch vhodnch pre indukčn platne

Indukčné varné dosky vyberajte podľa týchto základných vlastností

Na trhu s varnými doskami patria medzi populárne práve indukčné varné dosky. Výber indukčných varných dosiek je skutočne veľký. Práve preto aby ste sa vo výbere nestratili vám poradíme na čo sa zamerať pri kúpe tak, aby indukčná varná doska spĺňala všetky vaše požiadavky.

Koľko varných platničiek budete potrebovať

Indukčná varná doska bude naplno využitá vtedy ak si zvolíte správny počet platničiek. Preto počet platničiek vyberajte podľa počtu osôb žijúcich v domácnosti a tiež podľa toho ako často varíte.
Indukčné varné dosky sú v ponuke s kapacitou od 1 až 5 platní.
Vhodné indukčné dosky pre jednotlivca, či páry sú jednoznačne dvojplatničky. Majú nižšiu cenu a ušetria miesto v kuchyni.
Pokiaľ však varíte viac jedál naraz, alebo ste minimálne štvorčlenná rodina, bude sa vám hodiť indukčná varná doska aspoň so 4 platničkami.
Indukčné dosky sa vyznačujú skvelou flexibilitou. Už nemusíte myslieť na to či sa nádoba v ktorej budete variť, zohreje rovnomerne.
Celoplošná indukčná doska sa prispôsobí veľkosti hrnca tak, že spojí varné zóny a umožní vytvoriť miesto aj pre väčšie hrnce, panvice či pekáče.

Prprava steakov na grilovacej panvici na indukčnej doske

Aký povrch a farebné prevedenie má indukčná platňa

Indukčné dosky sú známe svojim minimalistickým dizajnom a výborne zapadnú svojim vzhľadom do každej modernej kuchyne.
Všetky indukčné varné dosky sú sklokeramické a vyrábajú v klasickej čiernej farbe.
Pokiaľ sa však neuspokojíte s bežným farebným prevedením indukčnej dosky a potrebujete, aby indukčná doska ladila s interiérovým prevedením vašej kuchyne, hodiť sa vám bude indukčná platňa vo sviežej bielej farbe, alebo v menej bežnej sivej, hnedej, alebo striebornej farbe.
Vzhľad indukčnej dosky môže dotvárať rám z nehrdzavejúcej ocele.
Rám chráni indukčné varné dosky pred poškodením ich hrán a zároveň slúži aj ako dizajnový prvok.
Pri údržbe varnej dosky je potrebné myslieť aj na rámček, pretože sa v ňom môžu usadzovať nečistoty počas varenia.

Prprava palaciniek na indukčnej doske v bielej farbe

Ako udržiavať indukčné varné dosky aby vyzerali ako nové

Indukčné dosky sú oproti bežným varným doskám výnimočné svojou jednoduchou a rýchlou údržbou.
Preto, aby bola varná doska stále čistá a lesklá, dbajte na jej údržbu ihneď po varení. Bude vám k tomu stačiť obyčajná mäkká špongia a čistiaci prostriedok určený pre indukčné varné dosky.
Vyhýbajte sa abrazívnym čistiacim prostriedkom, indukčná varná doska by mohla mať na povrchu nepekné škrabance!
Pre odstránenie pripálených zvyškov jedla použite špeciálnu škrabku pre sklokeramické povrchy.

Osoba čist pomocou pongie a čistiaceho prostriedku varn dosku

Bezpečnostné a praktické funkcie pre maximálny zážitok z varenia

Indukčné varné dosky sa vyznačujú svojou vysokou bezpečnosťou. Indukčná varná doska sa začne zahrievať iba vtedy ak je na nej položený riad. Ak dovaríte, indukčná doska sa rýchlo ochladí a automaticky sa vypne akonáhle z nej odložíte riady. Indukčné dosky majú veľké množstvo praktických a pokročilých funkcií, ktoré posunú varenie na novú úroveň.

 • Funkcia pre udržiavanie tepla – slúži na konštantné zohrievanie jedla pri teplote 70 °C až dovtedy kým sa rozhodnete pokrm servírovať.
 • Funkcia Flexi Zone – celoplošná indukčná doska umožňuje prepájať varné zóny do jednej celoplošnej zóny a vy tak máte možnosť pohodlne variť aj vo veľkých nádobách.
 • Funkcia rozpúšťania – indukčná doska pri teplote 42 °C rozpustí maslo, alebo čokoládu bez pripálenia.
 • Funkcia Booster – indukčná varná doska zabezpečí rýchly ohrev indukčnej platne.
 • Indukčná varná doska s časovačom – časovač umožňuje nastavenie času varenia od 1 minúty a po 170 minút. Po uplynutí nastaveného času sa varná doska automaticky vypne.
 • Detská poistka – indukčná platňa je chránená detskou poistkou pred náhodným zapnutím.
 • Automatické vypnutie – indukčná doska s funkciou automatického vypnutia varnú dosku vypne ak hrozí nebezpečenstvo poškodenia. Indukčná varná doska sa taktiež okamžite vypne ak je zaznamená na platničke pretečená tekutina.
 • Clean lock – v prípade potreby je možné indukčné varné dosky s touto funkciou uzamknúť asi na 1 minútu.

Osoba pomocou prsta nastavuje funkciu na indukčnej doske

139 €
1 649 €
Všetky filtre

94 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.