Katalóg Predajne Prihlásiť
Košík

Elektrické grily | Domáci gril

Výbornú grilovanú zeleninu, syry, mäso alebo klobásky si môžete vychutnať počas celého roka priamo v pohodlí vášho domova. Elektrické grily sú jedinečným riešením ako ozvláštniť váš jedálny lístok alebo prekvapiť návštevu niečím chutným. V našej ponuke nájdete niekoľko druhov elektrických grilov. Vysvetlíme vám ako sa v ich ponuke orientovať a aké parametre sledovať, aby ste si vybrali elektrický gril presne podľa vašich predstáv.

 

Výhody

+ vhodný je aj na používanie v uzavretých miestnostiach, pretože neprodukuje takmer žiadny dym

+ vďaka menším rozmerom nezaberá pri skladovaní veľa miesta

+ rýchlo sa nahrieva a teplo sa rovnomerne rozkladá po celej grilovacej doske

+ jednoducho sa obsluhuje a čistí

+ bez nutnosti dokupovania brikiet, uhlia či dreva

Nevýhody

- k fungovaniu potrebujú prísun elektriny

- nedokážu nahradiť pravú tradičnú arómu dreva, ako je tomu pri klasickej grilovačke

Kontaktn gril mžete využiť naprklad na grilovanie msa.

 

Elektrické grily - druhy

Na našom e-shope nájdete viacero druhov elektrických grilov. Pre lepší prehľad si ich môžeme rozdeliť podľa spôsobu, akým sa vaše obľúbené pokrmy grilujú. Na výber je:

 • Kontaktný elektrický gril - má obrovskú výhodu v obojstrannom grilovaní, vďaka ktorému nemusíte grilované mäso, rybu či zeleninu pretáčať, pretože sa krásne grilujú z oboch strán. Vhodné sú aj na prípravu toastov, panini, či wrapov. Niektoré kontaktné grily majú aj možnosť jednostranného grilovania, tak že sa pomocou 180° kĺbu rozložia do vodorovnej polohy, vďaka čomu budete mať väčšiu grilovaciu plochu.
 • Stolný domáci gril - má priestrannú grilovaciu plochu, ktorú môžete využiť k príprave rôznych druhov pokrmov. Niektoré stolné grily majú aj oddelené alebo kombinované grilovacie plochy, vďaka čomu môžete naraz pripravovať napríklad zeleninu, mäso či syry. Jednoducho sa čistí a kvôli veľkej grilovacej ploche je odporúčaným riešením aj pre veľké rodiny, pretože umožňuje prípravu väčšieho množstva jedla súčasne.
 • Vertikálny elektrický gril - je vhodný na prípravu kuraťa, kebabu, či veľkého kusu mäsa, ktoré jednoducho pripevníte na ihlu a otáčaním necháte piecť.
 • Záhradný elektrický gril - je skvelým riešením na terasy, či do altánkov. Vďaka poklopu je proces prípravy jedla rýchlejší a zároveň zabraňuje jeho rýchlemu ochladeniu.

Na výber sú aj ďalšie druhy grilov

V prípade, že vás grilovanie na elektrickom grile neláka, na výber sú aj ďalšie možnosti. Mimoriadne obľúbenými sú najmä plynové grily, ktoré sú skvelým riešením pre veľké rodiny, pretože umožňujú prípravu väčšieho množstva jedla súčasne. V našej ponuke nájdete aj grily na drevené uhlie, ktoré majú zvyčajne nižšiu obstarávaciu cenu. Ich nevýhodou je nutnosť kúpy brikiet či uhlia na grilovanie, ktoré sú zároveň príčinou dlhšieho nahrievania grilu.

Parametre, podľa ktorých vybrať elektrický gril

Elektrické grily sú dostupné v rôznych prevedeniach a len ťažko sa vyberá ten najlepší. Pri kúpe je preto dôležité sledovať najmä technické parametre, ktoré vám výber uľahčia. Kuchynský gril vyberajte najmä podľa príkonu, materiálu a grilovacích plôch.

Domáci gril a výška jeho príkonu

Elektrický gril môže mať rôzny príkon, jeho výška závisí od typu a veľkosti grilu. Všeobecne platí, že čím vyšší má elektrický gril príkon, tým rýchlejšie sa gril elektrický nahreje a váš pokrm bude skôr hotový. S vyšším príkonom však súvisí aj vyššia spotreba elektrickej energie. Zvyčajne majú elektrické grily príkon od 1 000 do 2 400 W.

Zhradn gril mžete využiť na prpravu grilovanej zeleniny, msa a ďalch pokrmov.

 

Elektrické grily sú vyrobené z rozdielneho materiálu

Cenu grilu ovplyvňuje aj materiál, z ktorého sú grily elektrické vyrobené. Najlacnejšími sú elektrické grily z plastu, ktoré však zvyčajne nemajú dlhú životnosť. Na výber je aj domáci elektrický gril z odolnejšieho plastu v kombinácií s kovovými časťami, ktorý predstavuje zlatú strednú cestu pre menej náročných užívateľov.

V prípade, že plánujete elektrický gril využívať často a nevadí vám ani vyššia obstarávacia cena, na našom e-shope nájdete aj elektrické grily z nerezovej ocele a zliatiny ušľachtilých kovov. Tieto elektrické grily majú zvyčajne množstvo užitočných funkcií a vhodné sú aj do gastro prevádzok.

Grily elektrické sa líšia tvarom grilovacej plochy

Elektrické grily umožňujú viacero spôsobov grilovania v závislosti od tvaru grilovacej plochy. Na výber sú modely s jedným druhom grilovacej plochy alebo varianty, ktoré majú v balení aj inú grilovaciu lištu na výmenu. Grilovacia plocha podľa tvaru môže byť:

 • Rebrovaná, vhodná je na grilovanie mäsa, využiť ju však môžete aj na grilovanie rýb, či zapekanie bagiet.
 • Plochá, považovaná je za univerzálnu a vhodná je na prípravu rôznych pokrmov, ako napríklad rýb, zeleniny, hríbov, či dokonca palaciniek.
 • Rošt vytvára na mäse typické mriežky, odporúčaný je najmä na grilovanie mäsa a výborne na ňom pripravíte steaky.

Dostupné sú aj elektrické grily s kombinovanou grilovacou plochou. V tomto prípade umožňuje kuchynský gril prípravu viacerých druhov pokrmov súčasne.

Kombinovan grilovacia plocha kontaktnho grilu.

 

Aj materiál grilovacej plochy je dôležitý

Aby dopadla vaša domáca grilovačka úspešne, pri výbere si dajte pozor aj na materiál, z ktorého je vyrobená grilovacia plocha. Na výber je gril elektrický s liatinovou doskou, ktorej výhody spočívajú v rovnomernom rozvádzaní tepla po celej ploche a rýchlom nahrievaní. Skvelo si drží teplo počas celej doby grilovania a vhodná je na prípravu mäsových výrobkov a steakov.

V našej ponuke nájdete aj elektrické grily s keramickou doskou, ktorá je vhodná na prípravu rôznych druhov pokrmov. Tie si pripravíte rýchlo a bez nutnosti použitia oleja, či tukov a jednoducho sa čistí.

Niektoré elektrické grily majú aj terakotovú dosku, ktorú stačí len pokvapkať olejom a začať grilovať. Ide o prírodný materiál, ktorý má vysokú odolnosť a tak môžete hotové pokrmy krájať priamo na grile. Výhodou je aj jednoduché čistenie.

Obľúbeným variantom je aj prírodný kameň, ktorý umožňuje grilovanie bez použitia oleja či tuku. V porovnaní s inými grilovacími doskami sa dlhšie nahrieva, avšak dlhšie si aj udržuje svoju teplotu.

Stoln gril s kombinovanou grilovacou plochou.

 

Elektrický gril s množstvom funkcií

Často hrajú funkcie dôležitú úlohu pri rozhodnutí o konkrétnom grile. Každý elektrický gril disponuje rozdielnymi funkciami, ktoré majú vplyv na jeho výkon, používanie, čistenie a najmä výslednú cenu. Váš nový elektrický gril môže mať napríklad tieto vlastnosti:

 • Časovač - umožňuje nastavenie doby grilovania, zvukový signál vás upozorní na nutnosť otočenia grilovaného pokrmu.
 • Nádoba na odkvapkávanie - slúži k zhromaždeniu tuku a mastnoty, ktorá by inak stekala po špirále a ničila gril. Niektoré elektrické grily majú nastaviteľný sklon grilovacích dosiek, vďaka ktorému prebytočný olej a mastnota stekajú priamo do odkapkávacej misky.
 • Nepriľnavý povrch - zabezpečuje, že pri grilovaní nemusíte používať olej ani iné tuky, vďaka čomu grilujete zdravšie a zároveň sa elektrický gril jednoduchšie čistí.
 • Termostat - slúži k regulácii teploty a zvyčajne je súčasťou len drahších modelov.
 • Odkladacia plocha – je vhodná na odloženie hotových pokrmov, ktoré si dlhšie zachovajú svoju teplotu.

Pri výbere vám odporúčame sledovať aj možnosť umývania jednotlivých častí grilu v umývačke riadu, pretože po grilovačke býva elektrický gril často veľmi špinavý. Čím sa dá konštrukcia elektrického grilu viac rozložiť, tým jednoduchšie jednotlivé časti umyjete.

[€]
Všetky filtre
Zobraziť ďalších 17
last-visited