Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Plynové grily

Vychutnajte si rodinnú grilovačku ako z amerického filmu u vás doma. Plynové grily umožňujú jednoduchú a rýchlu prípravu vašich obľúbených grilovaných jedál. Zistite, aký plynový gril vám bude najviac vyhovovať a na čo sa zamerať pri jeho kúpe.

Výhody

+ rýchlo sa nahrieva, grilovanie je možné do niekoľkých minút od zapnutia

+ termostat zabezpečuje plynulú reguláciu teploty, ktorú môžete prispôsobiť jednotlivým pokrmom

+ ľahké čistenie vďaka odnímateľnej miske, ktorá zachytáva mastnotu a tuk

+ zdravé grilovanie, vďaka nepriľnavému povrchu, na ktorom môžete grilovať bez nutnosti použitia oleja

Nevýhody

- vyššia obstarávacia cena v porovnaní s grilom na drevené uhlie

- plynové grily majú zvyčajne väčšiu a ťažšiu konštrukciu, s ktorou sa horšie manipuluje

Gril na plyn s lvovmi kameňmi.

Plynové grily sú dostupné v troch prevedeniach

Najpredávanejším a zároveň najobľúbenejším typom je záhradný plynový gril. Zvyčajne má kolieska, ktoré zjednodušujú jeho presúvanie a manipuláciu. Ponúka veľkú plochu na grilovanie, vhodný je pre veľké rodiny a využitie nájde aj počas osláv. Záhradný gril plynový môže mať aj bočný horák, ktorý môžete využiť na prihriatie polievky, omáčky alebo prípravu príloh. V prípade, že pre bočný horák nenájdete využitie, môžete ho zavrieť poklopom a využívať ako odkladaciu plochu.

Záhradné grily na plyn sa odlišujú spôsobom grilovania, na výber sú lávové kamene alebo kovové profily v tvare “V”.

Plynové grily sú dostupné aj ako stolné, ich najväčšou výhodou sú menšie rozmery, vďaka čomu pri skladovaní zaberajú menej miesta. Stolné grily môžete využiť na priame grilovanie, sú obľúbeným riešením do stánkov s rýchlym občerstvením.

Na výber sú aj prenosné plynové grily, ktoré majú nižšiu hmotnosť a kompaktné rozmery. Svoje využitie nájdu najmä na cestách, zobrať ich so sebou môžete na dovolenky, stanovačky alebo výlety do prírody.

V prípade, že medzi plynovými grilmi nenájdete čo hľadáte, zistite čím vynikajú elektrické grily. Dostupné sú vo viacerých prevedeniach a vďaka kompaktným rozmerom sú vhodné do každej domácnosti.

Zhradn gril na plyn Fieldmann.

Povinná výbava plynového grilu

Záhradný plynový gril si ľudia často vyberajú podľa ceny a dizajnu, pričom sa zabúda na dôležitosť rôznych technických parametrov alebo doplnky, ktoré vám zjednodušia grilovanie a následné čistenie grilu po skončení grilovačky. Záhradný gril plynový vám odporúčame zakúpiť si s týmito doplnkami, ktoré sú nepísanou povinnou výbavou každého plynového grilu:

  • Piezoelektrické zapaľovanie vám umožní jednoduché zapnutie plynového grilu stlačením jedného tlačidla. Zápalky alebo zapaľovač tak viac nebudete potrebovať.
  • Integrovaný teplomer využijete na sledovanie aktuálnej teploty grilovania.
  • Poklop chráni grilované potraviny a horáky pred zlým počasím.
  • Odkvapkávacia miska slúži k zachytávaniu oleja a mastnoty z grilovacej plochy, takže nedochádza k jeho prepaľovaniu a gril sa ľahšie čistí.
  • Odkladacia plocha môže byť jedna alebo ich môže mať plynový gril v závislosti od svojej veľkosti viac. Využijete ich na odloženie náradia, hotových pokrmov alebo rôzneho ďalšieho príslušenstva.

Odkladaciu plochu plynovho grilu využijete na odloženie nradia a surovn.

Záhradný plynový gril vyberajte podľa týchto parametrov

Plynový gril na terasu je dostupný v rôznych prevedeniach a len ťažko sa vyberá ten najlepší. Poradíme vám, aké technické parametre sledovať pri výbere plynového grilu, tak aby ste boli s vašou kúpou spokojný.

Grily na plyn sa líšia grilovacím systémom

Novinkou sú kovové profily v tvare “V”, známe tiež ako flame tamer alebo flavorizér, ktoré sú umiestnené nad plynovými horákmi. Majú viacero výhod, zabraňujú napríklad vzplanutiu tuku, pretože šťava a mastnota stekajú do bočnej vyberateľnej misky. Taktiež lepšie rozkladajú teplo a bránia priamemu ohrevu mriežky.

Zvyčajne plynové grily využívajú lávové kamene, ktoré sú umiestnené na horákoch a postupne sa nahrievajú, čím odovzdávajú teplo grilovaných pokrmom. Nevýhodou lávových kameňov je ich životnosť, pretože pri vysokých teplotách často praskajú a je nutné ich po čase vymeniť. V porovnaní s kovovými profilmi sa tiež dlhšie nahrievajú.

Plynový gril podľa materiálu

Podľa materiálu konštrukcie sú plynové grily dostupné s liatinovým roštom alebo vyrobené z nerezovej ocele. Plynový gril s liatinovým roštom má výhodu v dobrej akumulácii tepla a odolnosti, všeobecne je tento typ grilov považovaný za veľmi kvalitný. Nerezové plynové grily akumulujú teplo horšie ako liatina, ich výhody však spočívajú v nehrdzavejúcom materiáli a ľahkej údržbe.

Grily na plyn a ich výkon

Čím väčšiu má záhradný gril na plyn grilovaciu plochu, tým vyšší by mal byť jeho výkon. Platí tiež, že výška výkonu súvisí aj s rýchlosťou jeho rozohriatia na požadovanú teplotu a prípravou jedla. V prípade, že plánujete záhradný gril plynový využívať len v kruhu rodiny, stačiť vám bude aj model s výkonom do 10 kW.

Aróma systém je skvelým bonusom

Záhradný gril na plyn môže mať aj aróma systém, ktorý úplne zmení zážitok z grilovania. Plynový gril s aróma systémom má špeciálnu zásuvku alebo koľajnicu, do ktorej môžete vložiť bylinky, drevo alebo naliať víno, ktorých vôňa sa počas grilovania pomaly uvoľňuje.

160 €
349 €
Všetky filtre

8 produktov

Fieldmann FZG 3011
3X hlavný horák, 1x bočný horák, grilovacia plocha: 60 x 42 cm, grilovacia výška: 86 cm, gril a doska: liatinové, teplomer
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
299,00 €
Akcia: Kúp teraz za 249,00 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.