Katalóg Predajne Prihlásiť
Košík

Prihlásenie


Nový účet?

  • Jednoduchá reklamácia
  • Prehľad o stave objednávok
  • Doklady na jednom mieste
Registrovať sa

Food processory

Food processory sú všestranné elektrické spotrebiče, ktoré vám umožnia pripravovať najrôznejšie druhy jedál rôznymi spôsobmi. Od sekania cez strúhanie až po krájanie a mnoho ďalšieho. Dokážu rýchlo zvládnuť množstvo úloh, ktorých manuálne dokončenie by vám zabralo more času.

 

Čo sú food processory?

Keď sa povie food procesor možno neviete, o čo presne ide a aký je rozdiel medzi ním a kuchynským robotom. Food processor sa používa najmä na rýchlejšiu a efektívnejšiu prípravu zeleninových jedál, pričom kuchynské roboty sa používajú najmä na pečenie. Food processor je vybavený základňou s výstupným hriadeľom motora vo vrchnej časti. Na vrchnú časť sa pripájajú rôzne druhy nádob (na sekanie, na mixovane a pod.) s vlastným hriadeľom. Na ten sa potom nasadzujú jednotlivé časti príslušenstva podľa toho, akú činnosť práve chcete vykonávať.

Food processory sú stavané predovšetkým na sekanie, strúhanie, krájanie, mixovanie alebo šľahanie potravín. Niektoré modely dokonca dokážu vymiešať cesto alebo vyšľahať vajíčka, ale určite nie také množstvo ako klasický kuchynský robot. Food processory sú cenovo prijateľnejšie a dokážu pomôcť pri viacerých druhoch spracovania jedál. Nachádzajú sa niekde v strede medzi kuchynským robotom a mixérom.

Voľne stojaci food processor.

 

Food processor jeho príkon a sila

V princípe platí, že vyšší príkon súvisí nielen s vyššou spotrebou energie, ale predovšetkým s lepšími sekacími vlastnosťami teda výkonom. Food processor je v chode iba pár desiatok minút, preto by sa jeho používanie nemalo premietnuť do zvýšených nákladov za elektrinu. Udáva sa vo wattoch (W) a platí, že čím je vyšší, tým je spotrebič silnejší. Zvládne teda aj náročnejšie úlohy a poradí si s väčším množstvom surovín. Výkon začína na úrovni od 200 až po 1 000 W. Výkon nad 1 000 W majú už najsilnejšie food processory, ktoré sú univerzálnymi pomocníkmi v kuchyni.

Odolný voči rozbitiu a stabilný pri práci

Je dôležité, aby bol food processor vyrobený z kvalitného materiálu a aby pri práci stabilne stál. Food processory majú najčastejšie misky vyrobené z tvrdeného plastu, ktorý sa ľahko čistí a je vhodný do umývačky riadu. Drahšie food processory disponujú s miskami z nehrdzavejúcej ocele. Všetky modely majú protišmykové alebo prísavné nožičky na obmedzenie pohybu a zabezpečenie dobrej stability na pracovnej doske.

Food processory zvládnu rôzny objem s maximálnym výkonom

Food processory sa vyrábajú v rôznych objemoch. Objem je udávaný v litroch a nádoby majú objem v priemere od 1 do 2,5 l. Pre rýchle a optimálne spracovanie surovín si môžete vybrať z niekoľkých rýchlostí podľa daného modelu. Food processor s funkciou pulz zabezpečí okamžitý maximálny výkon pre sekanie alebo drvenie surovín a to za niekoľko sekúnd.

Food processor s prsluenstvom.

 

Aké funkcie a príslušenstvo môžu mať food processory?

Pri varení potrebujete množstvo nástrojov, ktoré vám zbytočne zaberú kopec miesta a času pri hľadaní a následnom odkladaní. Food processor vám vďaka širokej škále príslušenstva ušetrí nielen miesto, ale aj čas.

Keďže ich základnou funkciou je sekanie dodávajú sa s viacerými nadstavcami. Ponuka príslušenstva je odstupňovaná tak, že najlacnejšie varianty obsahujú iba sekáčik s možnosťou šľahania a drahšie food processory ponúkajú okrem krájania, sekania aj plátkovanie, krájanie na rezance či kocky, miesenie, šľahanie a môžu byť doplnené aj o lis na citrusy. Dokážete nimi rozmixovať omáčku alebo pripraviť chutné pesto. Presne to, čo bežne využívate.

Niektoré food processory ponúkajú možnosť dokupovania ďalšieho príslušenstva podľa potreby. Celé príslušenstvo môžete bezpečne a pohodlne uskladniť v praktickom úložnom boxe, ktorý môže byť súčasťou spotrebiča alebo ho môžete ho skladovať priamo v mise ktorú má food processor v hlavnej výbave. Ušetríte miesto v kuchyni a príslušenstvo bude vždy po ruke.

Food processor s ingredienciami na prpravu jedla vo vntri.

 

Dokonalé výsledky vďaka ďalším funkciám

  • Regulácia rýchlosti – čím viac stupňov rýchlosti, tým presnejšie spracovanie surovín. Napr. ak chcete posekať orechy na väčšie kúsky, zvoľte menšiu rýchlosť. Niektoré food processory ponúkajú iba dve rýchlosti, lepšie modely až 10. Rýchlosť sa nastavuje otočným ovládačom alebo tlačidlami.
  • Pulzný režim – pri stlačení príslušného tlačidla máte okamžite k dispozícii maximálne otáčky bez nastavovania rýchlosti.
  • Tepelná poistka – food processor sa automaticky vypne pri preťažení. Akonáhle motor vychladne, poistka sa nahodí a vy môžete zariadenie opäť používať.
  • Bezpečnostná poistka – food processor sa nespustí pokým nie je správne nasadená príslušná nádoba alebo jej kryt. Zabráni tak tomu, aby ste sa pri obsluhe nechtiac zranili.
  • Funkcia PULSE – pre intenzívne spracovanie potravín.
  • Funkcia START/PAUSE – túto funkciu má food processor na zapnutie alebo prerušenie procesu.
  • Funkcia časovača – používa sa na nastavenie požadovanej doby spracovania potravín.

Najpredávanejšie produkty

1
Výkon: 650 W, rýchlosť: 1 (narastajúca) + Puls (RPM = 2200-2300), misa objem: 1,6 l, jdnoduché zloženie, funkcie: krájanie, plátkovanie, sekanie, pyré, hnetenie, farba: Storm Blue - modrá
Skladom viac ako 5 ks a v 54 predajniach
69,99 €

[€]

Všetky filtre

last-visited