Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Kuchynské roboty

Kuchynské roboty sú dôležitým pomocníkom do kuchyne. Ak milujete pečenie, zamilujete si aj kuchynského robota. Je to všestranné zariadenie, ktoré uľahčí prípravu mnohých pokrmov. Kuchynský robot bude vašou treťou rukou v kuchyni. V článku sa dozviete čo všetko kuchynské roboty dokážu, a čo by nemalo v tom vašom chýbať.

 

Veľké množstvo výhod spojených do jedného zariadenia

+ univerzálne zariadenie, ktoré dokáže viac než len miešať
+ ľahko zvládne aj veľké dávky
+ poradí si aj s hutnými a ťažkými cestami
+ ponúka viacero rýchlostí a extra funkcií
+ nevyžaduje si veľa pozornosti
+ na kuchynskej linke vyzerá skvelo

Osoba pridva ingrediencie do misky, zatiaľ čo kuchynsk robot mixuje.

Kuchynské roboty - dôležité parametre

Aký príkon a výkon má mať kuchynský robot?

Príkon určuje koľko kuchynský robot potrebuje na chod elektriny. Výkon určuje koľko získanej elektriny, dokáže robot kuchynský použiť na prácu. Udáva sa vo wattoch (W) a čím je vyšší, tým viac kuchynský robot zvládne. Spravidla hľadajte modely s príkonom minimálne 300 W. Na menej náročné účely vám postačí kuchynský robot s príkonom od 500 do 700 W. Na veľmi ťažké cestá a veľké dávky odporúčame robot kuchynský s príkonom 1000 až 1200 W. Kuchynské roboty s výkonom vyšším ako 1200 W majú skôr profesionálne uplatnenie v gastronómií. Poradia si naozaj so všetkým.

Hmotnosť a objem misy

Kuchynské roboty vás môžu zaskočiť ich váhou. Bežný multifunkčný kuchynský robot váži približne 16 kg. Veľká váha je však pre kuchynské roboty kľúčová. Čím ťažší bude robot, tým bude stabilnejší. Ak plánujete robota po pečení odkladať, pre jednoduchšie prenášanie sa poobzerajte po ľahších modeloch. Kuchynské roboty majú objem misy pohybujúci sa od 3,5 do 7 l. Typická rodina si vystačí aj so 4 l objemom misy. Ak však pečiete pre väčší počet ľudí, multifunkčný robot s väčším objemom misy bude ideálnejší.

Žena sa chyst piecť kolč. Na kuchynskej linke m pripraven robot na miesenie cesta

Kuchynský robot môže mať hneď niekoľko rýchlostí

Rôzne typy potravín potrebujú rôzne rýchlosti. Čím viac rýchlostí kuchynské roboty majú tým precíznejšie vedia pripraviť pokrmy. Multifunkčný robot môže ponúkať 3 až 12 typov rýchlostí. Dôležité je aj jednoduché a intuitívne nastavenie rýchlosti otáčok, aby ste vedeli prispôsobiť robot na miesenie cesta vašim potrebám.

Netreba zabúdať ani na vzhľad

Kuchynské roboty sú z hľadiska konštrukcie veľmi podobné. Ide už o dekádami overený dizajn. Prispôsobiť si môžete ale farbu. Na výber máte kuchynské roboty v tradičnom bielom alebo nerezovom prevedení. Robot kuchynský však môže do vašej kuchyne vniesť aj kúsok dúhy. Jednotlivé modely sú často vyrábané v niekoľkých farbách. Najobľúbenejšou farbou je červená. Zapasuje do modernej, ale aj retro kuchyne.

Kuchynsk roboty s prsluenstvom v rznych farbch.

Kuchynský robot dokáže viac než len miesiť

Robot na miesenie cesta sa dá použiť na omnoho viac, než len na prípravu dezertov a pečiva. So správnym nástavcom, ich môžete použiť na šľahanie, prípravu cestovín, krájanie a veľa iného.

 • Kuchynský robot s valčekom na cestoviny – vďaka nemu si vyrobíte chutné domáce cestoviny alebo ravioli rýchlo a ľahko.
 • Kuchynský robot s výborníkom na zmrzlinu – so správnym nadstavcom vám multifunkčný kuchynský robot pripraví ľadové potešenie bez námahy. Kuchynský robot dokáže vo väčšom objeme vyšľahať zmrzlinu, sorbet alebo gelato.
 • Kuchynský robot s mlynčekom na mäso – ak raz použijete multifunkčný kuchynský robot, už ho budete na mäso používať stále. Mäso bude pomleté do dokonalosti.
 • Kuchynský robot s odšťavovačom – vám v zime aj v lete pripraví vždy čerstvé džúsy. Kuchynský robot vám ľahko oddelí výlisky od šťavy a vyextrahuje živiny z ovocia a zeleniny do šťavy.
 • Kuchynský robot na strúhanie – dokáže strúhať, krájať a aj lúpať. Kuchynské roboty môžete použiť na rôzne druhy ovocia, zeleniny alebo len na lúpanie zemiakov. So správnym nadstavcom si môžete vyberať aj tvar a hrúbku rezu.

Kuchynsk robot, ktor funguje ako mlynček na mso.

Špeciálne funkcie, ktoré si zamilujete

 • Teplotná poistka – je nutnosťou, ktorá chráni motor pred možným preťažením a poškodením. Kuchynský robot sa po aktivovaní poistky vypne, a zapnutie bude možné len po dostatočnom ochladení. Ďalším nevyhnutným bezpečnostným prvkom je aj poistka proti spusteniu v otvorenej polohe. Tá dovoľuje aktivovať kuchynský robot, iba vtedy, keď je všetko správne zatvorené.
 • Protišmykové nôžky – zabezpečujú ešte lepšiu stabilizáciu, a eliminujú akýkoľvek pohyb po kuchynskej linke. Tieto nôžky sú dôležité najmä pre kuchynský robot s nižšou hmotnosťou.
 • LED osvetlenie – osvetľuje miešaciu misu. Celú prípravu budete mať dokonale pod kontrolou.
 • Váha – vám dovolí suroviny navážiť presne a priamo v mise. Robot na miesenie cesta s váhou vám ušetrí čas, a minimalizuje neporiadok z pečenia.

Žena nastavuje kuchynsk robot pomocou dotykovho displeja.

Na planeo.sk nájdete tie najkvalitnejšie kuchynské roboty

 • Kuchynské roboty Bosch – sú známe svojou spoľahlivosťou a robustnosťou. Sú stavané aby vydržali a čo najdlhšie vám pomáhali v kuchyni.
 • Kuchynské roboty Sencor - sú multifunkčné a cenovo dostupné. Vďaka Sencoru už neplatí, že na kvalitný kuchynský robot musíte minúť veľkú sumu peňazí.
 • Kuchynské roboty Eta – majú výkonný motor a širokú škálu príslušenstva. Žiadna úloha pre ne nie je nemožná.
32 €
949 €
Všetky filtre

129 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.