Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Indukčné variče

Indukčné variče sú malým, ale výkonným pomocníkom pre pohodlné varenie na chate, internáte, v karavane alebo malom domčeku. Indukčný varič dokáže presne to, čo indukčná varná doska. S týmto prenosným prístrojom budete mať silu indukcie vždy po ruke. Aké ďalšie výhody so sebou prinášajú indukčné variče a ako si vybrať ten najlepší vám poradíme v nasledujúcich riadkoch.

 

Výhody

+ jednoduché ovládanie a presné nastavenie teploty

+ žiadne riziko popálenia

+ veľmi jednoduché na čistenie

+ jedlo pripravujú rýchlejšie

+ neškodia životnému prostrediu

Nevýhody

- nutnosť používania špeciálnych hrncov

Indukčn varič, ktor sa použva na prpravu rizota.

Na akom princípe fungujú indukčné variče?

Indukcia označuje novodobú metódu na vytváranie tepla pre varenie. Indukčný varič využíva na tvorbu tepla elektromagnetizmus. Prúd prechádza cez elektromagnet (varič), a keď sa naň umiestni hrniec, uzatvorí sa obvod a začne sa generovať teplo. Práve toto je dôvodom používania špeciálnych hrncov, keďže ony sú zdrojom tepla. Ak na variči nie je žiadny hrniec, tak potom nie je vytvárané žiadne teplo. Vďaka tomuto mechanizmu sú indukčné variče veľmi bezpečné.

Keď kupujete indukčný varič sledujte tieto 4 kľúčové parametre

Rovnako ako klasické variče, tak aj tie indukčné majú niekoľko dôležitých vlastností, ktoré je potrebné pred kúpou zvážiť. Zamyslite sa nad veľkosťou vašej domácnosti, frekvenciou používania a nad tým, či indukčný varič plánujete brávať aj na cesty.

  1. Príkon a s ním súvisiaci výkon patrí medzi najdôležitejšie parametre. Príkon určuje koľko elektrickej energie varič indukčný spotrebuje, a teda aký maximálny výkon dokáže podať. Príkon býva najčastejšie v rozmedzí 500 - 3500 W. Ak chcete jedlá pripravovať rýchlejšie, siahnite po variči s vyšším príkonom.
  2. Automatické programy na varenie – pre množstvo ľudí môže byť prvotné varenie na indukčnom variči mätúce. Pre väčšie pohodlie a počiatočné zoznámenie sa so zariadením, majú indukčné variče prednastavené programy na varenie. Či už teda chcete variť v pare, fritovať alebo vysmážať, indukčný varič si jedným kliknutím nastaví automaticky teplotu, aby vám pripravil dokonalé jedlo.
  3. Bezpečnostné prvky – aj keď nehrozí, že by vás indukčné variče popálili, je potrebné prihliadnuť na prítomnosť ostatných bezpečnostných prvkov. Tepelná poistka proti prehriatiu je dôležitou súčiastkou, ktorá vás najprv upozorní varovným zvukovým signálom a v krajnom prípade spotrebič vypne. Nevyhnutné je zabezpečiť si indukčný varič s automatickou detekciou varnej nádoby. Pri indukčných varičoch totiž veľmi jednoducho môžete zabudnúť vypnúť zariadenie, keďže nebude sálať teplo ani svietiť na oranžovo ako je to zvykom pre elektrické variče. Automatická detekcia varič indukčný vypne krátko potom, ako bude nádoba odobratá z platničky.
  4. Jednoplatničkový alebo dvojplatničkový variant – počet platničiek určuje koľko jedál budete môcť na variči pripraviť. Jednoplatničkové indukčné variče sú menšie a kompaktnejšie, najčastejšie majú takmer štvorcový tvar. Hodia sa na pravidelné cestovanie, do karavanov a lodí. Dvojplatničkový indukčný varič zase ocenia študenti na internátoch alebo majitelia malých bytov. Disponujú dvoma platňami takže je možné pripravovať viac jedál súčasne. Nezabúdajte však zohľadniť výkon oboch platní. Bežne býva jedna platňa s nižším a druhá s vyšším príkonom.

Varič indukčn so pecilnym magnetickm hrncom.

Z akého materiálu by mali byť hrnce pre indukciu?

Pre indukčné varenie je nevyhnutné, aby boli hrnce a panvice vyrobené z magnetického materiálu. To, či sú vaše hrnce magnetické, zistíte ľahko podľa toho či sa k indukčnému variču “prilepia”. Aký je najlepší materiál hrncov pre indukčné variče?

Liatina - je častou voľbou pre indukčné varenie. Liatinové hrnce sú veľmi odolné a vynikajúco akumulujú teplo. Sú však ťažké a nie sú vhodné na varenie, ktoré si vyžaduje náhle zmeny teploty.

Smalt - tiež dobre funguje s indukčnými varnými doskami. Smaltované hrnce sú nepriľnavé a majú vynikajúce zahrievanie.

Nehrdzavejúca oceľ - predstavuje jeden z najlepších materiálov. Konkrétne ide o varianty, ktoré majú hliníkové a medené jadro. Použitie čisto iba hliníka alebo medi totiž nie je vhodné na indukčné varenie. Hliník je ľahký a dobre vodivý materiál. Veľmi efektívne rozvádza teplo vo vnútri hrnca. Meď patrí medzi tie najlepšie vodiče tepla. Tieto hrnce patria medzi najkvalitnejšiu a najlepšiu voľbu pre indukčné variče.

Varič indukčn so pecilnym magnetickm hrncom.

 

Extra funkcie

  • Časovač dovoľuje odložiť vypnutie variča. Vypnutie môžete odložiť až o 180 minút, a tak udržať jedlo teplé aj 3 hodiny po dovarení.
  • Dotykové ovládanie umožňuje ľahko a prehľadne nastaviť teplotu alebo program na varenye
  • Detský zámok zabráni nechcenému zapnutiu.
  • Protišmykové nôžky udržia indukčný varič pevne a bezpečne na mieste.
52 €
121 €
Všetky filtre

10 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.