Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Elektrické variče

Prenosné elektrické variče vďaka svojim kompaktným rozmerom jednoducho využijete na chate, internáte aj v kempe. Elektrický varič dokáže plnohodnotne nahradiť klasický sporák a je ideálny všade tam, kde nie je miesto pre veľký spotrebič. Zistite aké elektrické variče sú v ponuke na našom e-shope, aké majú výhody a akými funkciami vás dokážu prekvapiť.

Výhody

+ príjemný dizajn

+ jednoduché ovládanie

+ rýchly ohrev

+ úspora energie

+ bezpečnostné prvky

Nevýhody

- nutnosť špeciálneho riadu (indukčné platničky)

alt text: Hrniec so zeleninou pripraven na varenie na elektrickom variči.

Vyberte si ten najlepší elektrický varič

Na základe zdroja tepla môžeme rozdeliť elektrické variče na tieto základné typy.

Liatinové elektrické variče

Najčastejšie vyhľadávaná a obľúbená, vďaka nízkej cene a jednoduchému ovládaniu, je práve liatinová elektrická platnička. Je určená pre nenáročných užívateľov, avšak nepatrí medzi najúspornejšie spotrebiče. Počas prevádzky totiž dochádza k úniku väčšieho tepla, čo speje k vyššej spotrebe elektrickej energie, a to najmä po skončení varenia. Je to spôsobené tým, že liatine trvá dlhšie, kým úplne vychladne. Avšak na občasné používanie na chaty a kempovanie je tento druh variča úplne postačujúci.

Liatinov elektrick varič značky ETA.

Sklokeramické elektrické variče

Majú krásny elegantný dizajn a ich hladký a lesklý povrch sa jednoducho udržiava. Odporúčame však očistiť varič ihneď po ukončení varenia, aby ste predišli pripáleným kúskom jedla na platničke, ktoré budú vyžadovať neskôr prácnejšiu údržbu.
Sklokeramická elektrická platnička má rýchlejší ohrev oproti liatinovej platničke a vyznačuje sa menšími vykurovacími stratami.

Elegantn sklokeramick elektrick varič Catler s jednou platničkou a hrncom.

 

Indukčné elektrické variče

Indukčné variče sú oproti dvom predošlým typom elektrických varičov najviac úsporné a taktiež sa môžu pochváliť s minimálnymi vykurovacími stratami, pretože ako jediné vykurujú iba dno hrnca a teplo tak neuniká mimo nádobu. Indukčný varič pripraví pokrm skutočne rýchlo, budete však na prípravu potrebovať špeciálny riad s magnetickým dnom.
Indukčná elektrická platnička má množstvo bezpečnostných funkcií a jednou z nich je aj okamžité prerušenie prenosu tepla po odstavení hrnca z platničky.

Indukčn elektrick varič značky Philco s kombinovanm ovldanm.

 

Špeciálnym typom variča je cestovný ponorný varič, ktorý si môžete vziať kamkoľvek so sebou. Je vybavený rôznymi bezpečnostnými a praktickými funkciami. Na jeho prevádzku mu postačí štandardné napätie do 230 V, a tak ho môžete pohodlne použiť napríklad aj v aute.
Objavte všetky variče na našom e-shope a vyberte si ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Na tieto dôležité parametre sa zamerajte pri kúpe

Okrem typu elektrického variča sa ďalej pri kúpe zamerajte na tieto ďalšie parametre:

 • počet platničiek
 • príkon
 • ovládanie
 • funkcie

Elektrický varič a počet platničiek

Elektrické variče majú väčšinou 1 – 2 platničky. To aký počet platničiek si zvolíte súvisí s tým, ako často budete varič používať, a tiež aké jedlá budete na variči chcieť pripravovať. Ak už teraz viete, že budete variť komplexnejšie jedlá a využívať na ich prípravu panvice a hrnce, odporúčame siahnuť po dvojplatničke. V prípade, že variť budete len príležitostne, elektrický varič jednoplatnička bude úplne postačujúci.
Ani veľkosť platničiek pri kúpe nezanedbajte. Príprava jedál nemusí byť pohodlná ak si vyberiete varič s malými platničkami a budete chcieť používať väčšie hrnce.
Priemer platničiek sa pohybuje od 14 – 28 cm.

Elektrický varič potrebuje spoľahlivý výkon pre rýchle varenie

Príkon je meraný vo wattoch (W) a určuje koľko energie je potrebné na prevádzku variča za jednu hodinu. Vo všeobecnosti platí, že čím vyšší príkon elektrická platnička má, tým rýchlejšie jedlo pripraví, ale zároveň spotrebuje viac energie.
Elektrický varič jednoplatnička by mal mať príkon minimálne 1500 W a viac preto, aby bol dostatočne výkonný.
Obvykle majú elektrické variče hodnotu príkonu od 800 – 3500 W.

Aké možnosti ovládania má elektrická platnička

Stretnúť sa môžete s 3 druhmi ovládania:

 1. dotykové ovládanie na LED displeji
 2. manuálne ovládanie pomocou otočného gombíka
 3. kombinácia dotykového ovládania s klasickým otočným ovládačom na nastavenie teploty a výkonu

Osoba ovlda elektrick varič pomocou otočnho gombka v kombincii s dotykovmi tlačidlami.

Praktické doplnkové funkcie

 • LCD displej umožní pohodlné nastavenie a ovládanie elektrického variča.
 • Regulácia teploty – vďaka tejto skvelej funkcii má elektrický variť možnosť nastavenia 1 - 7 stupňov teploty.
 • Časovač – jednoducho nastavte kedy má elektrická platnička automaticky ukončiť varenie.
 • Automatické vypnutie – jedna z bezpečnostných funkcií, ktorá má na starosti automatické vypnutie elektrického variča v prípade jeho poškodenia.
 • Detská poistka – bezpečnostný prvok, ktorý uzamkne panel variča a zabráni nežiadúcej manipulácii a prenastaveniu variča.
 • Protišmykové nôžky pre lepšiu a bezpečnejšiu stabilitu variča.
20 €
80 €
Všetky filtre

9 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.