Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Variče

Variče sú nenahraditeľnými pomocníkmi všade tam, kde sa nezmestí veľký sporák. Vďaka svojím praktickým rozmerom sú vhodné aj na cestovanie, jednoducho si ich môžete vziať na chalupu, internát či na kempovanie. Varič dokáže jedlo pripraviť rýchlo a vďaka perfektným funkciám šetrí váš čas a tiež spotrebu energií. Objavte všetky výhody varičov a vyberte si ten najlepší na našom e-shope.

Ako si vybrať najlepší varič

Je vhodné sa pred kúpou zamyslieť nad tým, ako chcete aby sa varič napájal a aké vlastnosti by mal mať. Potom už bude pre vás hračka vybrať ten správny typ.
Pri kúpe sa zamerajte na tieto najdôležitejšie vlastnosti varičov:

 • typ variča podľa napájania
 • počet platničiek
 • príkon
 • funkcie variča

Typy varičov

Variče rozlišujeme na základe spôsobu napájania, podľa zdroja energie a podľa materiálu, z ktorého je varná doska vyhotovená.

Elektrické variče

Elektrické variče môžeme ich rozdeliť na tieto základné typy:

 • Liatinové variče patria medzi najmenej úsporné, avšak sú stále veľmi obľúbené na chatách či na kempovanie pre svoju nízku cenu a jednoduché ovládanie. Varič z liatiny sa prácnejšie údržiava.
 • Sklokeramické variče predstavujú elegantného domáceho pomocníka, ktorý svojim dizajnom vynikne v každej kuchyni. Nevýhodou dosky zo sklokeramiky je vyššia náchylnosť na poškodenie, avšak hladký a lesklý povrch týchto varičov sa veľmi jednoducho udržiava. Stačí po skončení varenia dosku variča utrieť vlhkou handričkou. Oproti varičom z liatiny má sklokeramický varič rýchlejší ohrev a menšiu tepelnú stratu.
 • Indukčné variče sú energeticky najúspornejšie a majú najmenšie tepelné straty. Je tomu tak preto, lebo teplo z platničky sa sústredí iba na dno nádoby, čo predstavuje rýchlejší ohrev, a teda rýchlejšiu prípravu jedla oproti sklokeramickému variču. Za menšiu nevýhodu možno považovať potrebu špeciálneho riadu s elektromagnetickým dnom.
 • Ponorné variče predstavujú špeciálnu kategóriu varičov. Slúžia ako náhrada za rýchlovarnú kanvicu a sú perfektné na prípravu jedál metódou sous-vide. Vziať si ich môžete kamkoľvek vďaka ich kompaktným rozmerom. Prekvapia vás aj rôzne doplnkové funkcie ponorného variča, ako je regulácia teploty a prehľadný LED displej.

Kompaktn elektrick varič v malej kuchyni slži ako nhrada klasickho sporka.

Plynové variče

Výborne poslúžia všade tam, kde nie je prívod elektrickej energie. Môžu byť napájané z propán-butánovej bomby alebo zdrojom môže byť zemný plyn a niektoré druhy plynových varičov môžu mať aj elektrické zapaľovanie. Sú ideálnym riešením na vonkajšie použitie napríklad na kempovanie. Majú perfektný výkon, sú úsporné s minimálnym únikom tepla a na jedlo nebudete musieť dlho čakať, pretože majú rýchly ohrev. Plynový varič sa jednoducho ovláda, na druhej strane je jeho údržba o čosi viac náročnejšia. Jedinou nevýhodou, s ktorou však treba rátať je dokupovanie zdroja plynu.

Plynov varič idelny s hrncom a vriacou vodou.

Počet a priemer platničiek

Výber počtu varných platničiek závisí od toho, ako často plánujete varič používať a aké náročné jedlá budete pripravovať.

 • 1 – 2 varné platničky – zachované kompaktné rozmery variča ideálne na cestovanie
 • 3 a viac varných platničiek - ak viete, že budete pripravovať zložitejšie jedlá a pravidelne

Priemer majú varné platničky od 100 – 180 mm. Na občasné varenie vám postačí varič s priemerom varných platničiek do 130 mm.

Varič a jeho výkon

Príkon, udávaný vo wattoch (W) je ukazovateľom toho, koľko elektrickej energie spotrebuje varič za jednu hodinu. Čím je hodnota príkonu vyššia, tým rýchlejšie varič pripraví jedlo a zároveň tým viac spotrebuje elektrickú energiu.
Hodnota príkonu závisí tiež od počtu platničiek, ich súčet sa rovná konečnej hodnote príkonu.
Príkon varičov sa pohybuje od 1500 W – 4100 W a viac.

Aké má varič ovládanie

Stretnúť sa môžete s 3 druhmi ovládania varičov:

 1. dotykové ovládanie na LED displeji
 2. manuálne ovládanie pomocou otočného gombíka
 3. kombinácia dotykového ovládania s klasickým otočným ovládačom na nastavenie teploty a výkonu

Osoba reguluje teplotu na variči značky Sencor.

Praktické a bezpečnostné funkcie

 • LCD displej umožňuje pohodlné ovládanie variča a všetkých jeho funkcií.
 • Časovač – nastavenie automatického vypnutia variča.
 • Regulácia teploty – pohodlné nastavenie teploty platničky.
 • Tepelná poistka – automatické vypnutie zariadenia akonáhle mu hrozí prehriatie alebo poškodenie.
 • Ukazovateľ zvyškového tepla – je užitočný ako prevencia proti popáleniu. Informuje o tom či je varná doska ešte horúca.
 • Detský zámok – uzamknutie ovládacieho panela proti nechcenému použitiu a zmene nastavenia.
 • Poistka plameňa – ak dôjde k uhaseniu plameňa plynového variča, automaticky sa uzatvorí prívod plynu do horáka.
 • Protišmykové nožičky pre lepšiu stabilitu a bezpečnosť variča.
 • Rozpoznávanie riadu – funkcia detekcie riadu a jeho vhodnosti použitia (pri indukčných varičoch).
20 €
121 €
Všetky filtre

20 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.