Katalóg Predajne Prihlásiť
Košík

Komínové digestory | Komínové odsávače pár

Komínové digestory sú skvelými pomocníkmi, ktoré vám v kuchyni zabezpečia vždy kvalitnú úroveň vzduchu. Odsávanie, ktoré komínové digestory poskytujú, je veľmi efektívne. Hravo si poradí s dymom aj zápachom. Takýto typ sa hodí väčšinou do väčších kuchýň, v ktorých sa pravidelne varí. Komínové digestory sú najčastejšie napojené na šachtu alebo komín, ktorý odvádza vzduch priamo von. Toto je tá najefektívnejšia metóda filtrovania vzduchu v kuchyni. Okrem toho majú však komínové digestory aj iné výhody.

Výhody

+ vysoko účinná ventilácia

+ výrazne zlepšuje kvalitu ovzdušia

+ komínový digestor napomáha schladiť kuchyňu počas varenia

+ hodí sa aj do väčších priestorov

Nevýhody

- komplikovanejšia inštalácia

- vyššia náklady na energiu

 

Elegantn kuchyňa, ktor ma modern nerezov komnov digestor.

Na čo sa zamerať, keď kupujete komínový digestor

Rozmery

Ak si kupujete komínový digestor musíte v prvom rade vždy myslieť na rozmery. Je potrebné mať také rozmery digestoru, ktoré pokryjú celú vašu varnú plochu. Je to dôležité, aby zvládal pochytať výpary zo všetkých varičov. Najbežnejšie komínové digestory majú šírku 60 cm. Na trhu nájdete aj väčšie modely, ktoré môžu mať šírku 75 alebo dokonca až 90 cm. Práve kvôli rôznym veľkostiam je kľúčové vopred dobre odmerať rozmery. Vyhnete sa tak tomu, že by sa váš komínový digestor náhodou nevošiel medzi skrinky.

Komínový digestor môže byť aj dizajnovým kúskom

Komínové digestory sú zariadením, ktoré sú v kuchyni veľkým lákadlom pre oči. Je preto vždy dôležité zvoliť komínový digestor, ktorý bude fungovať rovnako dobre ako bude vyzerať. Široká ponuka vám však dovoľuje vybrať si komínový digestor, ktorý skvelo zapasuje do vašej kuchyne. Veľmi štýlové je, keď je digestor komínový v rovnakom štýle ako chladnička, či sporák. Najčastejšie nájdete nerezové komínové digestory, ktoré ladia s najväčším počtom spotrebičov a zároveň vyzerajú veľmi čisto a moderne. Bežne nájdete aj komínový odsávač pár v čiernom alebo bielom prevedení. V ponuke však môžete nájsť aj odsávač pár komínový v retro štýle alebo dokonca aj digestory vyrobené zo skla.

Úroveň hluku

Komínový digestor, ktorý by dokázal pracovať úplne bez hluku zatiaľ nenájdete. Nájsť však môžete varianty, ktoré sú hlučnejšie alebo naopak menej hlučnejšie. Pri sledovaní hluku je kľúčová hodnota hlučnosti, ktorá sa udáva v decibeloch (dB) Túto hlučnosť môže mať komínový odsávač pár najčastejšie medzi hodnotami od 55 do 63 dB. Zvuk 55db by sme mohli prirovnať ku zapnutej chladničke. Hodnota 63 dB znázorňuje približne hlučnosť bežnej komunikácie. Ak narazíte na komínové digestory, ktoré majú väčšiu hodnotu hlučnosti, tak sa im radšej vyhnite. Hluk, ktorý vydávajú bude totiž pre vaše bubienky veľmi nepríjemný.

Výkon je pre komínové digestory kľúčový

Výkon ako parameter nám hovorí o tom, aký veľký objem vzduchu by mal byť komínový digestor schopný za hodinu v miestnosti prečistiť. Objem vašej miestnosti môžete vypočítať ako plochu miestnosti krát výšku miestnosti a to všetko vynásobiť číslom 10. Komínový digestor má však výkon väčšinou oveľa väčší ako vypočítaný objem. Je to z toho dôvodu, že vzduch by mal komínový digestor prečistiť najmenej 6 až 7 krát.

Žena pripravujca jedlo v kuchyni, v ktorej m čierny komnov digestor.

Komínové digestory majú užitočné funkcie

  • Viacero stupňov výkonu - komínové digestory majú zabudované 3 stupne odsávania. Väčšinou je to nízky, stredný a vysoký výkon. Nájdete aj komínový digestor, ktorý môže ponúkať až 6 stupňov, vďaka čomu si ešte presnejšie môžete nastaviť odsávanie. Takto môžete váš komínový odsávač pár nakonfigurovať aby odsával dostatočné množstvo vzduchu, ale zároveň nebol nastavený na úplne maximum. čím šetríte spotrebu energie.
  • Osvetlenie - keďže komínový digestor vďaka svojej veľkosti môže tieniť varnú dosku, je veľmi potrebné mať určitý zdroj osvetlenia. Našťastie však majú komínové digestory v sebe zabudované osvetlenie, ktoré nemusí byť použité iba počas varenia, ale aj večer ako jemné a tlmené osvetlenie kuchyne. Najčastejšie nájdete odsávač pár komínový s LED osvetlením. Je to najmodernejší systém širokouhlého diódového osvetlenia, ktoré je vysoko energeticky efektívne. V porovnaní s klasickými žiarovkami spotrebuje komínový digestor s LED žiarovkami na svoj chod až o 85% menej elektriny.
  • Časovač - patrí medzi veľmi obľúbené funkcie. Jednoducho nastavíte čas, kedy sa komínový digestor automaticky vypne. Teraz pohodlne môžete nechať v kuchyni digestor zapnutý, aby prečistil vzduch, a vy sa bez obáv môžete venovať inými činnostiam.
  • Možnosť recirkulácie - takýto komínový digestor vám okrem tradičného odsávania von, dovoľuje používať aj funkciu recirkulácie. Tá vzduch v miestnosti pumpuje cez filtre a následne prečistený vzduch vypúšťa späť do kuchyne. Táto možnosť je využiteľná najmä ak sa potrebujete zbaviť malého množstva dymu alebo mastnôt vo vzduchu. Určite ju využijete aj vtedy ak z určitého dôvodu nemôžete mať napojený komínový digestor na ventilačnú šachtu.
  • Tepelné senzory - tie najmodernejšie komínové digestory majú v sebe zabudované aj teplotné senzory, ktoré zaznamenávajú teplotu v kuchyni. Podľa toho automaticky nastavia digestor na najoptimálnejší výkon čím sa zabezpečí dostatočné odsávanie, bez nadbytočnej spotreby elektriny.
[€]
Všetky filtre
Zobraziť ďalších 6
last-visited