Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Laserové tlačiarne

Laserová tlačiareň je skvelou voľbou ak vyžadujete skutočne kvalitnú tlač. Okrem toho môžete očakávať aj perfektnú rýchlosť a nízke ceny tonerov. Laserové tlačiarne sú dostupné ako multifunkčné, farebné alebo čiernobiele, pri výbere by ste mali zvážiť viacero kritérií. Poradíme vám, ktorá laserová tlačiareň bude najviac vyhovovať vašim potrebám a na čo sa pri kúpe zamerať.

Laserové tlačiarne - druhy

Pred kúpou laserovej tlačiarne by ste si mali v prvom rade premyslieť, aké dokumenty plánujete tlačiť. Zvážiť by ste mali najmä potrebu farebnej tlače a funkcie, ktoré od vašej novej laserovej tlačiarne očakávate.

Multifunkčné laserové tlačiarne

Vyznačujú sa tým, že okrem funkcie kopírky umožňujú aj skenovanie. Vďaka tejto funkcii sú skvelým riešením, ako ušetriť nemalé náklady za kúpu ďalších zariadení. Dostupné sú ako čiernobiele alebo farebné, nevýhodou zostáva fakt, že dokážu robiť len jednu úlohu súčasne.

Tlačiarne laserové čiernobiele

V prípade, že potrebujete neustále tlačiť množstvo textových dokumentov skvelým riešením pre vás bude čiernobiela tlačiareň. Výhodou čiernobielej tlačiarne je najmä jej rýchlosť a nižšia cena tonerov. Čiernobielu laserovú tlačiareň oceníte nielen v kancelárii, ale svoje využitie nájde aj v domácnostiach alebo školách.

Farebné laserové tlačiarne

Chcete si doma vytlačiť fotografie alebo potrebujete tlačiť rôzne prezentácie, grafy či tabuľky obsahujúce farby? V takýchto prípadoch je skvelým riešením farebná laserová tlačiareň, ktorá má síce drahšie tonery, ale vytlačené dokumenty sú kvalitne spracované a vyzerajú lepšie, ak sú vo farebnom a nie čiernobielom prevedení.

Čiernobiela laserov tlačiareň Xerox.

Laserová tlačiareň - ako vybrať?

Pri kúpe laserovej tlačiarne by ste sa mali zamerať najmä technické detaily. Do nášho porovnávača si môžete vybrať viacero laserových tlačiarní, ktorých technické parametre si jednoducho porovnáte medzi sebou.

Parametre, ktoré sledovať pri výbere laserovej tlačiarne:

 • technológia tlače
 • rýchlosť tlače
 • rozlíšenie
 • formát tlače

Akú má laserová tlačiareň technológiu tlače?

Tlačiareň laserová môže využívať dva spôsoby technológie tlače. Najväčší rozdiel je v nákladoch na údržbu a servis, ale aj v samotnej kvalite vytlačených listov.

Podľa technológie tlače rozdeľujeme tlačiarne na:

 • LED tlačiarne - tlač zaisťujú nepohyblivé LED diódy, ktoré sú nenáročné na údržbu.
 • Laserové tlačiarne - k tlači je využitý laserový lúč, ktorý je náročnejší na servis a údržbu, avšak kvalita tlače je vyššia.

Tlačiarne laserové sa líšia rýchlosťou tlače

Rýchlosť tlače by vás mala zaujímať najmä v prípade, že plánujete tlačiť pravidelne a vo veľkých objemoch. Každá laserová tlačiareň má rozdielu rýchlosť tlače, ktorú ovplyvňuje typ tlače.

Laserové tlačiarne podľa rýchlosti tlače:

 • čiernobiele - tlačia najrýchlejšie, výrobcovia uvádzajú počet strán za jednu minútu, ktoré je schopná čiernobiela laserová tlačiareň vytlačiť
 • farebné - zvyčajne je pomalšia ako čiernobiela, stále je však rýchlejšia ako atramentová tlačiareň

Rozlenie tlače určuje vsledn kvalitu tlače.

Prečo je dôležité rozlíšenie tlače?

Rozlíšenie laserovej tlačiarne určuje kvalitu výslednej tlače. Klasicky sa udáva v počte bodov na jeden palec, teda DPI. Všeobecne platí, že čím vyššia je hodnota DPI, tým je hotová tlač kvalitnejšia. Rozlíšenie je dôležitým parametrom najmä pri výbere farebnej laserovej tlačiarne. Pred výberom zvážte, či plánujete na laserovej tlačiarni tlačiť aj fotografie a následne tejto skutočnosti prispôsobte výber.

Odporúčané rozlíšenie podľa tlačených súborov:

 • Obyčajné dokumenty - v prípade klasických farebných strán pre vás bude dostatočné rozlíšenie 600 x 600 DPI.
 • Fotografie - pre kvalitné a ostré fotografie budete potrebovať rozlíšenie aspoň 4 800 x 1 200 DPI, čím je vyššie, tým lepšie.

Laserová tlačiareň podľa formátu tlače

Ak plánujete tlačiť aj na menej tradičné formáty tlače, skontrolovať by ste si pri kúpe tlačiarne mali aj podporované formáty tlače. Štandardom je veľkosť A4, avšak dostupné sú aj ďalšie varianty.

Najčastejšie podporujú laserové tlačiarne formáty:

 • A4
 • A5
 • A6
 • A3 – v prípade drahších modelov

Laserov tlačiareň s funkciou skenera.

Tlačiareň laserová môže mať aj viacero užitočných funkcií

Ak už viete, aký typ laserovej tlačiarne vám bude vyhovovať, nezabudnite okrem technických detailov prihliadnuť aj na funkcie. Práve doplnkovými funkciami sa jednotlivé modely laserových tlačiarní od seba najviac odlišujú, vďaka čomu sa vám bude jednoduchšie vyberať. Stačí si už len premyslieť, ktoré z nižšie spomínaných funkcií reálne využijete.

 • Skener - v tomto prípade môžete laserovú tlačiareň využiť aj ako skener. Na výber je plochý skener, v ktorom musíte skenovať jednotlivé strany postupne alebo preťahovací typ skenera, ktorý zvládne skenovať viac listov papiera súčasne.
 • Čítačka pamäťových kariet - umožňuje priamu tlač z pamäťovej karty, ktorú môžete umiestniť do fotoaparátu, tabletu, telefónu alebo iného zariadenia.
 • Cloudová tlač môže byť vzdialená (Google Print) alebo bez ovládačov (AirPrint).
 • Automatická obojstranná tlač tlačí na obe strany papiera bez nutnosti manuálneho otáčania papiera.
 • Bezokrajová tlač - túto funkciu využijete pri tlačení fotografií, nálepiek, tabuliek a rôznych ďalších súborov, kde sú okraje nežiadúce.
 • Prehľadný displej ponúka dôležité informácie o tlači a umožňuje rôzne nastavenia. Niektoré tlačiarne majú dotykový displej, ktorý je možné zabezpečiť PIN kódom.
90 €
679 €
Všetky filtre

29 produktov

Na objednávku
Canon i-SENSYS MF754Cdw USB LAN Wifi
Multifunkčné zariadenie - tlač, kopírovanie, skenovanie
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
468,00 €
Akcia: Kúp teraz za 418,00 €
Na objednávku
50 eur okamzita
HP LaserJet Pro MFP 4102dw
HP LaserJet Pro MFP 4102dw (40str/min, A4, USB, Ethernet, Wi-Fi, PRINT, SCAN, COPY, duplex)
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
349,00 €
Akcia: Kúp teraz za 299,00 €
50 eur okamzita
Canon i-SENSYS MF752Cdw USB LAN Wifi
Multifunkčné zariadenie - tlač, kopírovanie, skenovanie
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 18.6.
459,00 €
Akcia: Kúp teraz za 409,00 €
Na objednávku
50 eur okamzita
Xerox C315V DNI MTF
Laserová tlačiareň, tlač farebný, duplexný režim, maximálna rýchlosť tlače 33 str/min, rozlíšenie tlače 1200 x 1200 DPI, Wi-Fi
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
729,00 €
Akcia: Kúp teraz za 679,00 €
Na objednávku
50 eur okamzita
Xerox C310V DNI SF
Laserová tlačiareň, tlač farebný, duplexný režim, maximálna rýchlosť tlače 33 str/min, rozlíšenie tlače 1200 x 1200 DPI, Wi-Fi
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
519,00 €
Akcia: Kúp teraz za 469,00 €
Zobraziť ďalších 5
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.