Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Tlačiarne

Chystáte sa tlačiť dokumenty, fotky, plagát, vizitky alebo len potrebujete preskenovať dokument? Ktorá tlačiareň bude pre vás tá pravá? Tlačiareň dnes potrebuje takmer každá domácnosť, no vybrať si tú najvhodnejšiu pre seba nie je jednoduché. Preto vám vysvetlíme hlavné parametre a vlastnosti, na ktoré sa treba pri výbere tlačiarne zamerať.


Na začiatok je veľmi dôležité položiť si základné otázky:

  1. Ako často a koľko strán tlačíte?
  2. Tlačíte viac farebne, alebo čiernobielo?
  3. Potrebujete okrem tlače aj kopírovať a skenovať?

Na základe vašich odpovedí sa vám bude pri výbere tlačiarne orientovať jednoduchšie. V ponuke máme na výber z viacerých druhov tlačiarní:

Atramentové tlačiarne – najpredávanejší typ tlačiarní do domácností a menších firiem. Tlačia pomocou atramentových náplní a ich tlač je veľmi kvalitná. Pokiaľ vám neprekáža ich nižšia rýchlosť a náklady za náplne, sú tieto finančne dostupné tlačiarne skvelou voľbou. 

Kedy zvoliť atramentovú tlačiareň pre domáce použitie?

  • keď chcete tlačiť farebné obrázky a fotografie vo veľkom rozlíšení
  • keď nepotrebujete tlačiť veľké množstvo dokumentov
  • keď tlačíte málo a pravidelne

Laserové tlačiarne - sú výnimočné rýchlou a nízkonákladovou tlačou, vhodné na tlač väčšieho množstva dokumentov. Náhradné tonery sú trvácnejšie a nevysychajú ani pri dlhšej prestávke bez tlače.

Kedy zvoliť laserové tlačiarne pre domáce použitie?

  • keď chcete ušetriť peniaze a čas
  • keď potrebujete rýchlo a efektívne tlačiť
  • keď tlačíte málo alebo občas
  • keď nepotrebujete tlačiť farebné obrázky a fotografie

Multifunkčné tlačiarne - sú vynikajúcimi pomocníkmi vďaka spojeniu tlače, skenovania a kopírovania v jednom. Možnosť pripojenia cez wifi zvyšuje komfort pri ich používaní. 

Skenery - sú kompaktné a výkonné, slúžia výlučne na skenovanie dokumentov do počítača.

Ako si vybrať tú pravú tlačiareň pre vás?

Pri výbere tlačiarne treba zvážiť, či vám bude stačiť čiernobiela tlač, používaná na väčšinu dokumentov, alebo budete potrebovať farebnú tlačiareň. Atramentové tlačiarne dosahujú rýchlosť najčastejšie 7 - 30 strán za minútu. Pokiaľ preferujete rýchlotlač, skvelá voľba je laserová čiernobiela tlačiareň, ktorá vytlačí 30 - 60 strán za minútu. 

Farebná tlač má jednoznačne väčšiu využiteľnosť.  Uplatní sa pri tlači čierno-bielych aj farebných dokumentov, obrázkov, fotografií. Je preto ideálna ako do firiem, tak aj do domácností a pre študentov. 

Aké sú rozdiely medzi náplňou do laserovej a atramentovej tlačiarne?

Rozdiel medzi náplňou do laserovej, alebo atramentovej tlačiarne je v trvácnosti, finančnom zaťažení a kvalite tlače. Toner do laserových tlačiarní je vo forme jemného prášku a na rozdiel od atramentu nemá tendenciu zaschnúť v dlhšie nepoužívanej tlačovej hlave a taktiež nemá obmedzenú dobu trvanlivosti. Preto zvážte, či budete tlačiareň používať každodenne, alebo ju využijete iba na tlač pár dokumentov mesačne. Niektoré tlačiarne majú oddelenú iba čiernu a farebnú náplň, iné naopak majú samostatné náplne pre štyri základné farby. Táto možnosť je ideálnejšia a ekonomickejšia. Ak sa vám jedna z náplní minie, jednoducho ju vymeníte za druhú. 

Aby atrament v tlačiarni nevysychal, je dôležité prečisťovať jeho kazety aspoň jedným čiernobielym alebo farebným výtlačkom týždenne


Kvalita tlače a rozlíšenie

Kvalita tlače sa určuje hodnotou DPI, ktorá určuje, ako jemne dokáže tlačiareň tlačiť. V základnej verzii je postačujúce rozlíšenie 300 x 300 dpi, špičkové tlačiarne dosahujú aj rozlíšenie 9600 – 2400 dpi. Samozrejme pritom platí, že čím vyššie hodnoty dpi sú, tým je výsledok tlače kvalitnejší. 

Nekompromisným kompromisom medzi cenou za jeden výtlačok, rýchlosťou a kvalitou tlače sú tankové atramentové tlačiarne. Informáciu na papier prenášajú prostredníctvom farebných atramentov. Pri ich spotrebovaní však netreba meniť celú kazetu, ale jednoduchým a čistým spôsobom stačí do zásobníka doplniť atrament z náhradnej fľaštičky. Cenovo sa dostávame na úroveň laseru, kvalita je atramentová.

Dôležité funkcie tlačiarní a skenerov alebo SLOVNÍK ELEKTRO POJMOV, ktoré by sa mohli hodiť

Wi-Fi – nepotrebujete zapojiť kábel k PC, tlačiareň komunikuje cez Wi-Fi sieť.
Direct WiFi – priama bezdrôtová tlač zo zariadenia bez nutnosti napájania na existujúcu WiFi
NFC – funkcia, ktorá zabezpečí okamžité spárovanie s druhým zariadením a tak umožní rýchly prenos dát do tlačiarne
Bluetooth – zaistí bezdrôtové prepojenie s ďalším zariadením ako napríklad smartphonom
Kopírovanie – uľahčuje rozmnožovanie dokumentov, veľký pomocník v domácnosti
Displej – slúži na ovládanie tlačiarne, informuje o prebiehajúcich úkonoch a zaisťuje jednoduché a prehľadné ovládanie
Pamäť – tlačiareň alebo skener má vlastnú pamäť na ukladanie dokumentov
Čítačka kariet – do tlačiarne je možné vkladať pamäťové karty a tak rozšíriť pamäť zariadenia, alebo je možné tlačiť priamo z pamäťových kariet
USB vstup – umožňuje pripojiť USB flash disky a tlačiť priamo z nich
Dpi – rozlíšenie kvality tlače, čím vyššie hodnoty sú, tým väčšia je kvalita tlače
Zásobník papiera – množstvo papiera, ktoré je pripravené na tlač
Duplexný režim – umožňuje vám obojstrannú tlač, alebo scanovanie. 
Tankový systém – umožňuje dopĺňanie atramentu do zásobníkov bez nutnosti výmeny celých zásobníkov. Je ekonomicky aj ekologicky priateľský.

Akcie

Okamžitá zľava až 200 €

Počítače a IT

50 €
949 €
Všetky filtre

101 produktov

Canon PIXMA G3410
Multifunkčné zariadenie s doplniteľnými atramentovými zásobníkmi a Wi-Fi
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 28.5.
159,00 €
Akcia: Kúp teraz za 149,00 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.