Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Multifunkčné tlačiarne

Multifunkčná tlačiareň kombinuje funkcie tlačiarne, skeneru, kopírky a faxu do jedného prístroja. Sú to ideálne zariadenia pre domácnosti a kancelárie. Tieto stroje vám pomôžu nielen ušetriť miesto, ale aj znížiť náklady na údržbu. V článku vám prezradíme aké ďalšie výhody skrývajú multifunkčné tlačiarne, ale aj podľa čoho si vybrať tú správnu.


Výhody

+ vďaka kombinácií viacerých zariadení, pomáhajú šetriť miesto
+ ušetríte s nimi na elektrine, ale aj na údržbe
+ disponujú najnovšími sieťovými a bezpečnostnými prvkami
+ obsluha je pohodlná a jednoduchá

Čierna multifunkčn tlačiareň v kancelri.

Atramentová alebo laserová multifunkčná tlačiareň?

Prvým a najdôležitejším faktorom pri výbere je druh tlačiarne. Jednotlivé druhy sa odlišujú vo viacerých parametroch. Pri rozhodovaní je potrebné zvážiť čo, koľko a ako často budete na tlačiarni tlačiť:

Laserová multifunkčná tlačiareň

Tieto multifunkčné tlačiarne používajú laser, aby pritiahli častice tonera k valcu. Častice tonera sú následne vytláčané na papier, a pomocou tepla a tlaku trvalo zafixujú obraz na papier. Laserová multifunkčná tlačiareň ponúka farebnú aj čiernobielu tlač. Medzi ich tri hlavné prednosti patrí:

 • Kvalita tlače býva omnoho vyššia. Takáto multifunkčná tlačiareň ponúka detailnejšiu tlač textov a hodí sa najmä na tlač veľkého množstva dokumentov.
 • Laserové multifunkčné tlačiarne sú skonštruované, pre typické kancelárske a školské prostredie. Vďaka tomu zvládnu vytlačiť veľké množstvo strán omnoho rýchlejšie ako atramentové tlačiarne.
 • Aj napriek ich vyššej cene majú multifunkčné tlačiarne nižšie náklady na tlač. Priemerná náplň do laserovej tlačiarne vydrží na približne 3000 strán. Aj keď je náplň do nich drahšia vydrží viac, a celkové náklady na tlač budú vo finále až o polovicu nižšie ako u atramentovej tlačiarne.

Multifunkčn tlačiareň, ktor žena využva na koprovanie dokumentov.

Čo sú to LED multifunkčné tlačiarne a ako sa líšia od laserových?

LED multifunkčné tlačiarne fungujú obdobne ako laserové. Jediným rozdielom je, že na priťahovanie častíc nepoužívajú laser, ale viacero diód vyžarujúcich svetlo. Vďaka eliminácií laserov sú lacnejšie. LED multifunkčná tlačiareň býva tiež efektívnejšia a spoľahlivejšia, aj keď za cenu zhoršeného rozlíšenia.

Atramentová tlačiareň multifunkčná

Atramentové tlačiarne majú 3 klasifikácie. Rozlišujeme multifunkčné tlačiarne tepelné, piezoelektrické a kontinuálne. Všetky však fungujú približne rovnakým spôsobom. Rozprašujú kvapôčky tekutého atramentu rôznej veľkosti cez trysky na papier. Tlačiť môžu čiernobielo alebo farebne.

 • Veľmi precízne dokážu zachytiť svetlé farby a lepšie rozlíšiť tiene a kontrast. Sú výborné na tlač obrázkov a fotografií.
 • Cena atramentovej tlačiarne je podstatne nižšia. Sú ideálne do domácnosti, kde nie je potrebné tlačiť pravidelne veľké kopy papierov.
 • Atramentová multifunkčná tlačiareň funguje na jednoduchšom mechanizme, a preto spotrebuje menej elektriny.

Multifunkčn atramentov tlačiareň, do ktorej sa doplňuje farba.

Aké parametre treba zvážiť pri výbere?

Pri výbere tlačiarne je potrebné sledovať niekoľko parametrov. Spomedzi všetkých sme vybrali týchto 7 najdôležitejších:

 1. Maximálny formát tlače nám určuje, aký veľký formát dokáže tlačiareň vytlačiť. Najpoužívanejším formátom je A4. Ide o štandardnú veľkosť papiera, s ktorou sa stretávate na dennej báze. Ak však potrebujete tlačiť plagáty či úradne listy potom potrebujete multifunkčné zariadenie, ktoré zvládne formát A3.
 2. Rozlíšenie tlače – multifunkčná tlačiareň funguje pomocou nanášania bodiek atramentu či tonera na papier. Rozlíšenie tlače sa udáva v jednotke DPI (dots per inch – počet bodov na palec). Čím väčšia je táto hodnota, tým ostrejší a čistejší bude výsledný produkt. Odporúčame rozlíšenie aspoň 600 x 600 DPI. Pre tlač plagátov a fotografií je lepšie používať tlačiareň s rozlíšením 4 800 × 1 200 DPI. Na tlač bežných dokumentov alebo školské projekty si však postačíte aj s nižšími hodnotami. Navyše hodnoty vyššie ako 2400 DPI sú už pre ľudské oko takmer nerozpoznateľné.
 3. Rýchlosť tlače udáva, koľko strán multifunkčná tlačiareň vytlačí za minútu. Atramentová tlač vytlačí približne 15 za minútu. Laserové tlačiarne zvyčajne za minútu vytlačia dvakrát toľko. Pri výbere treba porovnať jednotlivo rýchlosť tlače farebnej a čiernobielej. Farebná rýchlosť tlače býva nižšia.
 4. Prístroje ktoré v sebe prepája – keďže ide o multifunkčné zariadenie je potrebné určiť, ktoré kancelárske prístroje do seba spája. Klasická multifunkčná tlačiareň najčastejšie prepája tlačiarne spolu so skenerom a kopírkou. Fungovať však môže aj ako fax alebo ako prístroj na posielanie emailov.
 5. Rozlíšenie skenera sa rovnako, ako rozlíšenie tlače, uvádza v DPI. Pri skenovaní dokumentov úplne postačí rozlíšenie 600 × 600 DPI. S vyšším rozlíšením budú totiž súbory zbytočné veľké. Pre skenovanie fotografií by však tlačiareň multifunkčná mala mať rozlíšenie aspoň 2400 x 1200 DPI.
 6. Rozmery môže mať multifunkčná tlačiareň naozaj rôznorodé. Od malého zariadenia, ktoré sa pohodlne zmestí na kancelársky stôl až po kancelárskeho obra, ktorý musí stáť na zemi. Vždy si teda poriadne premyslite koľko miesta máte doma či v kancelárii k dispozícii.
 7. Možnosti pripojenia – okrem klasického pripojenia priamo pomocou USB stojí za to poobzerať sa aj po multifunkčnej tlačiarni s bezdrôtovým pripojením. Pripojenie môže byť pomocou Bluetooth, NFC alebo Wi-Fi. Pre viacej zariadení pripojených súčasne na jednu tlačiareň je vhodná možnosť pripojenia cez WI-FI alebo LAN. Rovnako sa uistite, či je váš operačný systém kompatibilný s danou tlačiarňou.

Multifunkčn tlačiareň , ktor je pripojen k zariadeniu cez cloud

Funkcie, ktorými môže disponovať multifunkčná tlačiareň

 • Automatická obojstranná tlač – multifunkčná tlačiareň tlačí na obe strany papiera bez nutnosti manuálneho obracania.
 • Apple AirPrint – ak vlastníte Mac alebo iPhone určite sa uistite, že multifunkčná tlačiareň obsahuje Apple AirPrint. Ide o pohodlné prepojenie dvoch zariadení bez nutnosti inštalovania akýchkoľvek špeciálnych ovládačov.
 • Čítačka kariet umožňuje tlačiť priamo z pamäťových kariet.
 • Oddelené náplne – ide o samostatné zásobníky farieb, pričom je možné doplniť len tú, ktorá chýba.
 • PictBridge dovoľuje vytlačiť fotografie priamo z fotoaparátu.
 • HP Smart – pomocou špeciálnej aplikácie môžete tlačiť alebo skenovať dokumenty priamo z vášho mobilného telefónu.

Mobiln aplikcia, ktor sa dokže pripojiť na multifunkčn tlačiarne.

53 €
629 €
Všetky filtre

25 produktov

Okamzita zlava 200 € - 50€
Epson L6490 EcoTank
Epson L6490 color-tank, multifunkčná tlačiareň, Fax, automatický podávač dokumentov, duplex, USB, LAN, WiFi
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 28.5.
429,00 €
Akcia: Kúp teraz za 379,00 €
Okamzita zlava 200 € - 30€
Epson L4266 EcoTank
Epson L4266 A4 color-tank, multifunkčná tlačiareň,USB, WiFi, duplex
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 28.5.
289,00 €
Akcia: Kúp teraz za 259,00 €
Na objednávku
Okamzita zlava 200 € - 100€
Xerox C315V DNI MTF
Laserová tlačiareň, tlač farebný, duplexný režim, maximálna rýchlosť tlače 33 str/min, rozlíšenie tlače 1200 x 1200 DPI, Wi-Fi
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
729,00 €
Akcia: Kúp teraz za 629,00 €
Na objednávku
Okamzita zlava 200 € - 100€
Xerox C310V DNI SF
Laserová tlačiareň, tlač farebný, duplexný režim, maximálna rýchlosť tlače 33 str/min, rozlíšenie tlače 1200 x 1200 DPI, Wi-Fi
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
519,00 €
Akcia: Kúp teraz za 419,00 €
Na objednávku
Okamzita zlava 200 € - 50€
Xerox B315V DNI MTF
Laserová tlačiareň, tlač čiernobiely, duplexný režim, maximálna rýchlosť tlače 40 str/min, rozlíšenie tlače 600 x 600 DPI, Wi-Fi
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
469,00 €
Akcia: Kúp teraz za 419,00 €
Na objednávku
Okamzita zlava 200 € - 50€
Xerox B305V DNI MTF
Laserová tlačiareň, tlač čiernobiely, duplexný režim, maximálna rýchlosť tlače 38 str/min, rozlíšenie tlače 600 x 600 DPI, Wi-Fi
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
389,00 €
Akcia: Kúp teraz za 339,00 €
Na objednávku
Okamzita zlava 200 € - 50€
Epson L6460 EcoTank
Epson L6460 color-tank, multifunkčná tlačiareň, automatický podávač dokumentov, duplex, USB, LAN, WiFi
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
389,00 €
Akcia: Kúp teraz za 339,00 €
Zobraziť ďalších 1
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.