Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Lisy na citrusy

Na jednoduchú a rýchlu prípravu čerstvých štiav slúžia praktické lisy na citrusy. Pripravia vám šťavu plnú vitamínov z rôznych druhov ovocia ako sú pomaranče, citróny, grepy, limetky, ale vedia odšťaviť napríklad aj také granátové jablko. Lisy na citrusy majú množstvo užitočných funkcií a svojim štýlovým dizajnom sa hodia do každej kuchyne. Zistite, čo všetko dokáže odšťavovač na citrusy a aké parametre sledovať pri jeho kúpe.

 

Výhody

+ vďaka lisu na citrusy získate šťavu plnú vitamínov a navyše bez konzervantov

+ odšťavovač na citrusy využijete aj pri varení na dochucovanie pokrmov

+ príprava štiav je veľmi rýchla a pohodlná

+ údržba je jednoduchá, odšťavovač citrusov stačí umyť pod tečúcou vodou alebo umyť v umývačke riadu

+ lisy na citrusy majú množstvo užitočných funkcií

+ uchváti vás tiež kompaktný dizajn a materiálové spravovanie lisov na citrusy

Osoba si pripravuje ťavu z grapefruitu pomocou elektrickho odťavovača citrusov.

Je lepší ručný, pákový alebo elektrický lis na citrusy?

Bude vás zaujímať nielen spôsob použitia, ale aj materiál, z ktorého sú lisy na citrusy vyrobené.

Ručný lis na citrón, pomaranč, mandarínku či limetu je najlacnejšou voľbou a hodí sa na odšťavovanie menšieho objemu citrusových plodov, pretože má malú zbernú nádobku na šťavu. Ručný lis na citrusy sa vyrába väčšinou z plastu alebo zo skla, čo sú materiály, ktoré zaručujú lisu odolnosť a tiež jeho rýchlu a jednoduchú údržbu.

 Ručn odťavovač na pomaranče, citrny a limety.

Pákový odšťavovač na pomaranče, citróny či limetky, ktorý sa môže pochváliť skutočne veľmi rýchlou prípravou čerstvej šťavy. Už do pár sekúnd si môžete vychutnávať pohár plný vitamínov, stačí len prekrojiť ovocie na polovicu, vložiť ho do lisu a stlačiť páku. Poteší vás aj kvalitný nerez, z ktorého sa pákový lis na citrusy vyrába. Nesmú chýbať ani protišmykové nožičky slúžiace na lepšiu stabilitu odšťavovača.

Pkov lis na citrusy značky Sage odťavuje pomaranč.

Elektrický odšťavovač na citrusy slúži na prípravu väčšieho množstva šťavy z plodov. Disponuje tiež množstvom praktických funkcií, ktoré vám spríjemnia prácu a nechýbajú ani bezpečnostné poistky, ako je poistka proti spusteniu v prípade, že je odšťavovač nesprávne nastavený. Aj keď má elektrický odšťavovač na citrusy perfektný výkon, tvrdšie plodiny nedokáže odšťaviť. Na to slúžia špeciálne a oveľa výkonnejšie odšťavovače, ktoré vedia vyťažiť šťavu nielen z ovocia ale aj zo zeleniny a dokonca tiež bylín.

Elektrick lis na citrusy značky SENCOR.

Pri kúpe sa zamerajte na tieto dôležité parametre

  • Kužeľ lisu – pri kúpe si všimnite aj to aký tvar má kužeľ lisu. Mal by mať čo najviac vystupujúcich a ostrejších rebier, vďaka čomu je odšťavovač na citrusy schopný zaistiť rýchlejšiu a bezproblémovú prípravu šťavy.
  • Veľkosť nádoby na šťavu – líši sa od typu odšťavovača a jej objem sa pohybuje od 0,1 až do 1 litra.
  • Filter – odšťavovač na citrusy môže mať niekoľko filtrov s rôznou priepustnosťou, vďaka čomu si môžete zvoliť či si dáte šťavu s dužinou alebo bez nej.
  • Príkon – vo všeobecnosti platí, že čím vyšší príkon lisy na citrusy majú, tým dokážu účinnejšie ovocie odšťaviť. Príkon odšťavovačov na citrusy sa pohybuje medzi 25 – 160 W.
  • Hlučnosť - napriek tomu, že sa lisy na citrusy nepovažujú za príliš hlučné zariadenia, môže sa stať, že lacnejšie modely budú o niečo hlučnejšie. Odšťavovač citrusov s hlučnosťou približne 65 - 75 dB by mal byť znesiteľný.
  • Príslušenstvo – odšťavovače na citróny, pomaranče či limetky môžu mať vo výbave až dve veľkosti lisovacích kužeľov slúžiacich pre malé aj veľké citrusové plody.
  • Priestor na navinutie kábla – niektoré modely majú praktický priestor pre umiestnenie kábla.

Aké ďalšie vlastnosti môže mať odšťavovač na pomaranče, citróny a limetky

Ak je lis na citrusy vybavený systémom Anti Drip nestane sa vám, že šťava z ovocia vytečie mimo nádoby. Špeciálny odkvapový uzáver slúži na to, aby šťava zostala v odšťavovači aj vtedy, keď práve potrebujete vymeniť pohár.

Bezpečnostný systém zabráni spusteniu ak sa stane, že je lis na citrusy nesprávne zostavený.

Odšťavovač na citrón, pomaranč a iné citrusy môže mať viac nastaviteľných rýchlosti a tiež funkciu automatický štart, ktorá spustí odšťavovanie ihneď po zatlačení ovocia na kužeľ.

Lis na citrusy zvládne spracovať malé aj veľké citrusy pomocou funkcie obojsmerný chod, ktorý z ovocia dostane maximum šťavy.

12 €
40 €
Všetky filtre

5 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.