Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Odšťavovače

Odšťavovače patria do každej domácnosti, ktorá si zakladá na zdravom životnom štýle. Pripravia vám čerstvú šťavu plnú vitamínov z rôznych druhov ovocia a zeleniny. Vďaka spoľahlivému výkonu a množstvu perfektných funkcií využijete odšťavovač ovocia a zeleniny nielen pri príprave vitamínových nápojov, ale aj pri varení. Objavte všetky výhody odšťavovačov a zaobstarajte si aj vy tohto šikovného pomocníka do kuchyne.

Ako si vybrať kvalitný odšťavovač

Odšťavovač ovocia a zeleniny sa vyrába v niekoľkých variantoch. Môžeme ich rozdeliť na 3 druhy, ktoré sa medzi sebou líšia spôsobom prípravy šťavy.
Závitovkový odšťavovač na ovocie a zeleninu alebo ináč nazývaný aj šnekový odšťavovač používa špeciálnu závitovku, tzv. otočného slimáka, vďaka ktorému perfektne vylisuje z ovocia a zeleniny všetku potrebnú šťavu. Výsledkom je hustá šťava, ktorá vám vydrží čerstvá oveľa dlhšie než šťava pripravená z iných odšťavovačov, pretože svojou hustotou je menej náchylná na oxidáciu. Na čerstvú šťavu si síce budete musieť počkať o niečo dlhšie než pri iných typoch odšťavovačov, pretože šnekový odšťavovač pracuje pomalšie, ale za 30 minút dokáže spracovať až 4 litre šťavy.
Šnekové odšťavovače môžeme ďalej rozdeliť na vertikálne a horizontálne a dvojhriadeľové.

  • Vertikálny odšťavovač dokáže spracovať väčší objem surovín naraz.
  • Horizontálny odšťavovač odšťaví aj tvrdšie druhy ovocia a zeleniny, ako napríklad koreňovú zeleninu a tiež bylinky.
  • Dvojhriadeľový odšťavovač ovocia a zeleniny je vybavený až dvoma závitkami, vďaka ktorým dokáže z odšťavovaných surovín vyťažiť maximum šťavy. Pre tento druh odšťavovača je typická vyššia cena.

Zvitovkov odťavovač ovocia a zeleniny Sencor.

Odstredivé odšťavovače sú oveľa hlučnejšie ako šnekové odšťavovače, no vďaka silným rotujúcim nožom, ktoré si dokonale podaria aj z tvrdšími plodmi, sa radia medzi odšťavovače s vysokým výkonom. Tento druh odšťavovača patrí medzi obľúbený nielen v domácnostiach ale tiež vo fresh baroch, pretože dokáže pripraviť veľký objem šťavy za veľmi krátky čas. Jeden vitamínový pohár máte hotový do pár sekúnd.

Odťavovač značky Sage si porad aj s veľmi tvrdmi plodmi.

Ručný odšťavovač sa nemôže pochváliť žiadnou extra rýchlosťou a musíte na prípravu nápojov vynaložiť značnú fyzickú námahu, avšak získaná šťava je rovnako kvalitná ako z iných odšťavovačov. Mechanické odšťavovače sú výborné na príležitostné používanie a poteší vás aj ich nízka cena.

 Ručn odťavovač ovocia Sencor.

Dôležité parametre pre výber odšťavovača

  • Výťažnosť – je jedným z najdôležitejších parametrov pre odšťavovače a pohybuje sa od 150 – 1300 W. Je ukazovateľom toho, ako účinne dokáže odšťavovač vyťažiť z potravín šťavu.
  • Počet otáčok a hlučnosť – vo všeobecnosti platí, že čím nižšie otáčky odšťavovač má, tým menej je hlučný a zároveň vyťaží zo surovín viac šťavy. Avšak pri vyšších otáčkach dokážu odšťavovače spracovať aj veľmi tvrdé ovocie a zeleninu. Rýchlosť otáčok sa pohybuje od 50 – 150 ot./min.
  • Objem zbernej nádoby na šťavu a odpad – v prípade, že budete odšťavovač používať naozaj často a pripravovať šťavu pre viac osôb, vyberajte nádobu s objemom 1 l a viac. Pre menej častú prípravu štiav sa bude hodiť menší objem nádoby do 800 ml.
  • Veľkosť plniaceho otvoru – je dôležité, aby bol plniaci otvor dostatočne veľký, predídete tak zbytočnému krájaniu ovocia a zeleniny na menšie kúsky. Premyslite si aký druh surovín chcete, aby odšťavovač vedel spracovať a podľa toho sa jednoduchšie rozhodnete pre právny rozmer. Veľkosť plniaceho otvoru majú odšťavovače od 4 – 7 cm a viac.

Odťavovač Philco dokže spracovať mrazen ovocie a pripraviť z neho osviežujci sorbet.

Odšťavovač na ovocie a zeleninu s bohatým príslušenstvom a funkciami

Odšťavovače majú praktický systém Anti Drip, ktorý zabezpečí to, aby šťava z ovocia nevytiekla mimo nádoby a vaša pracovná doska ostala stále perfektne čistá. Túto funkciu oceníte najmä pri výmene pohárov so šťavou.
Samozrejmosťou sú aj bezpečnostné funkcie, ako je poistka zabraňujúca zapnutiu odšťavovača ak je nesprávne zložený. Protišmykové nôžky zase zabezpečia väčšiu stabilitu odšťavovača.
Spätný chod, ako aj regulácia rýchlosti dokážu vyťažiť z ovocia maximum šťavy.
Potešia vás aj rozličné nadstavce, sitká a viaceré zberné nádoby, ktoré môže mať odšťavovač ovocia a zeleniny v balení. Ak ste napríklad milovníkom smoothie, pomocou špeciálneho nadstavca si môžete dopriať aj tento druh nápoja. Aj osviežujúci sorbet alebo pyré a ďalšie dobroty vám vie odšťavovač na ovocie a zeleninu hravo pripraviť vďaka bohatému príslušenstvu.

10 €
469 €
Všetky filtre

34 produktov

Na objednávku
50 eur okamzita
Sage SJS700
Odšťavovač, príkon: 240 W, nízke otáčky 80ot./min., dvojitý plniaci otvor, ľahká údržba, spätný chod, jednoduché čistenie.
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
519,00 €
Akcia: Kúp teraz za 469,00 €
Zobraziť ďalších 10
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.