Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Vstavané mikrovlnné rúry

Vstavané mikrovlnné rúry sú obľúbenými domácimi pomocníkmi, ktorí šetria nie len váš čas, ale aj miesto vo vašej kuchyni. Zabudovaná mikrovlnka navyše perfektne zapadne svojim dizajnom k ostatným spotrebičom. Poradíme vám ako vybrať tú správnu vstavanú mikrovlnnú rúru tak, aby spĺňala všetky vaše požiadavky.

Vstavaná mikrovlnka – dôležité parametre pri výbere

Uvažovali ste o tom, čo by mala vedieť vaša vstavaná mikrovlnka? Bude vám stačiť vstavaná mikrovlnná rúra so základnými funkciami, alebo sa rozhodnete pre ďalšie doplnkové funkcie, ktoré moderné vstavané mikrovlnné rúry majú? Vďaka nášmu sprievodcovi sa vám bude rozhodovať jednoduchšie.

Dizajn je pre vstavané mikrovlnné rúry zásadný

Je takmer isté, že sa vaša nová vstavaná mikrovlnná rúra bude hodiť k ostatným spotrebičom.
V súčasnosti si môžete zvoliť aj odvážnejšie farebné prevedenie mikrovlnnej rúry. Červená alebo béžová mikrovlnka vstavaná sa stane neprehliadnuteľným dizajnovým doplnkom vo vašej kuchyni.
Pokiaľ však zvolíte známu klasiku v čiernej, bielej či sivej farbe, určite tým nič nepokazíte. Práve naopak, minimalizmus sa hodí aj domácim spotrebičom.
Ak vás zaujalo sivé farebné prevedenie, je dobré vedieť, že lacnejšie vstavané mikrovlnky sú vyrobené zo sivého plastu a sivá vstavaná mikrovlnná rúra z nerezu je výrazne drahšia, ale kvalitnejšia.
Dôležitým prvkom pre vstavané mikrovlnky sú dvierka a ich otváranie. Dvierka sa môžu otvárať viacerými spôsobmi a to z ľavej strany, z pravej strany, alebo môžu byť výklopné.

Vstavan mikrovlnka dizajnovo zladen s ostatnmi spotrebičmi v modernej kuchyni

Čo dokáže vstavaná mikrovlnka

Mikrovlnné rúry majú množstvo programov a funkcií. Z hľadiska ohrevu sa delia na:

  1. Monofunkčné vstavané mikrovlnky dokážu iba zohriať a rozmraziť jedlo. Ich veľkou výhodou je nízka cena.
  2. Bifunkčné vstavané mikrovlnné rúry sú vybavené aj grilom a tak si môžete pripraviť aj náročnejšie jedlá.
  3. Multifunkčné vstavané mikrovlnky vďaka teplovzdušnému pečeniu plnohodnotne nahrádzajú klasické teplovzdušné rúry. Poteší vás aj varenie v pare. Rátajte však s vyššou cenou za spotrebič.

Moderné sofistikované vstavané mikrovlnky dokážu toho ešte viac

Klasické rozmrazovanie, ktoré majú základné typy mikrovlnných rúr, sa dostáva na novú úroveň vďaka funkcii Jet Defrost, ktorá dokáže potraviny rozmraziť až o 7 - násobne rýchlejšie. Stačí, ak zvolíte aký druh potraviny sa chystáte rozmraziť, jej hmotnosť a vstavaná mikrovlnná rúra s funkciou rozmrazovania sa o ostatné postará.
Nemáte miesto pre samostatnú rúru a radi by ste si pochutnali na chrumkavom kurati či hranolkách? Multifunkčné vstavané mikrovlnky dokážu nahradiť klasické rúry. Vďaka funkcii Gril, alebo Crips vedia pokrm ugrilovať a do chrumkava opiecť.
Mikrovlnná rúra vstavaná dokáže upiecť dokonca aj koláče. Klasickú teplovzdušnú rúru nebudete vôbec potrebovať.
Vstavané mikrovlnky vám umožnia zdravo sa stravovať vďaka vareniu na pare. Varenie na pare má množstvo benefitov a jedným z nich je zachovanie veľkej časti vitamínov v potravinách. Pripravené jedlá sú nielen zdravé ale aj chutné.

Zabudovan mikrovlnka dokže upiecť pizzu

Rozmery mikrovlnnej rúry

Vnútorný objem pre vstavané mikrovlnky sa pohybuje od 15 – 50 litrov.
Samozrejme platí, že čím väčším vnútorným objemom disponuje mikrovlnka vstavaná, tým väčšie celkové rozmery bude mať.
Pre prípravu jednoduchých a menších jedál vám postačí vstavaná mikrovlnná rúra s objemom do 20 litrov.
Zlatá stredná cesta je vstavaná mikrovlnka s objemom 25 litrov, kedy si zachová kompaktné rozmery a príjemný dizajn, spoločne so všetkými užitočnými funkciami.
Pre veľkú rodinu perfektne poslúži vstavaná mikrovlnka s väčším objemom do 50 litrov. Pripravíte v nej väčšie jedlá, ako je napríklad celé kura.
Pokiaľ však máte samostatnú rúru treba zvážiť, či takú veľkú mikrovlnku vôbec potrebujete. Samostatná rúra totiž disponuje podobnými funkciami ako mikrovlnná rúra vstavaná.
Ak si však želáte využívať mikrovlnnú rúru iba na ohrievanie a rozmrazovanie jedla a máte navyše miesto na kuchynskej linke, odporúčame zvoliť voľne stojace mikrovlnné rúry.

Cel kura pripravovan v mikrovlnnej rre

Vstavané mikrovlnné rúry a ich výkon

Výkon všetkých mikrovlnných rúr je meraný vo Wattoch (W).
Od výkonu sa odvíja to, za aký krátky čas dokáže vaše jedlo zabudovaná mikrovlnka pripraviť.
Ideálna hodnota pre klasické vstavané mikrovlnné rúry je do 1000 W.
Pokiaľ majú mať vstavané mikrovlnky aj funkciu grilovania a opekania, ich výkon by mal byť väčší ako 1300 W.

Vstavan mikrovlnka s funkciami a vysokm vkonom

Aké riady patria do vstavanej mikrovlnky

Vyvarujte sa všetkým druhom riadu, ktoré majú akékoľvek časti z kovu. Takýto druh riadu je do mikrovlnky nevhodný!
Používajte riad z materiálov: porcelán, sklo, silikón a plast, ktorý je označený ako vhodný pre použitie v mikrovlnke.
Myslite aj na to, či sa vaše obľúbené kúsky riadu zmestia do mikrovlnnej rúru. Veľkosť otočného taniera v mikrovlnnej rúre má priemer od 24 – 32 cm.

Osoba vklad do mikrovlnky vhodn misku

Ako sa starať o mikrovlnku

Drahšie vstavané mikrovlnné rúry majú skvelú funkciu Auto Clean, ktorá sa o čistenie postará automaticky po príprave jedla.
Čo v prípade, ak zabudovaná mikrovlnka túto funkciu nemá? Jednoducho sa viete zdĺhavému čisteniu mikrovlnky vyhnúť aj vďaka špeciálnemu krytu na tanier, ktorý šikovne zabráni prskaniu jedla v mikrovlnke počas jeho ohrevu.
Raz za čas sa odporúča mikrovlnnú rúru pretrieť handričkou namočenou v teplej vode s jemným čistiacim prostriedkom na riad.
Nepríjemným pachom a zvyškom z jedla po použití mikrovlnky predídete pomocou jednoduchého triku s vodou a citrónom.
Nakrájaný citrón na plátky vložíte do vody a necháte variť v mikrovlnnej rúre na plný výkon do 5 minút. Vstavaná mikrovlnka sa rýchlo zbaví pachov a nečistoty, ktoré sa po tomto procese uvoľnia, stačí už len zotrieť handričkou.

Citrn vo vode v mikrovlnnej rre

 

149 €
505 €
Všetky filtre

57 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.