Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Mlynčeky na mäso

Mleté mäso nemusíte kupovať, ale vďaka mlynčeku na mäso si ho čerstvé pomeliete doma. Mlynček na mäso má veľa rôznych nadstavcov a vďaka širokému využitiu sa stane užitočným pomocníkom vo vašej domácnosti. Aké mlynčeky na mäso sú na výber a čo sledovať pri ich výbere sme pre vás zhrnuli v krátkom článku.

 

Ručný vs elektrický mlynček na mäso

Na našom e-shope zakúpite ručný aj elektrický mlynček na mäso, pri výbere by ste mali zvážiť najmä to, ako často ho budete vo vašej kuchyni používať. V prípade, že ho budete využívať často, určite zvoľte profesionálny elektrický mlynček na mäso s pripojením do elektriny, pri ktorom si vaše ruky oddýchnu. Ak chcete mať mlynček na mäso v zálohe a nájdete preň len občasné využitie, stačiť vám bude aj ručný mlynček na mäso, ktorý má v porovnaní s elektrickým oveľa nižšiu obstarávaciu cenu.

Ručný mlynček na mäso

Populárne boli najmä v minulosti, avšak dodnes majú svojich verných fanúšikov, ktorí na ich funkčnosť nedajú dopustiť. Zvyčajne sú vyrobené zo sivej liatiny alebo vysokoodolných plastov. Rúčka mlynčeka býva pre lepší úchop zvyčajne pokrytá drevom, prípadne plastom. Najväčšou výhodou ručných mlynčekov je možnosť ich využitia kdekoľvek, pretože nepotrebujú prísun elektrickej energie. Nevýhodou však zostáva pomalé ručné mletie, ktoré si najmä pri mletí mäsa často vyžaduje najmä väčšiu silu a výdrž.

Elektrické mlynčeky na mäso

Sú dokonalou náhradou ručného mlynčeka na mäso, na ktorých oceníte najmä mletie bez námahy. Profesionálny elektrický mlynček na mäso je zvyčajne vyrobený z plastu, kovu alebo ich spoločnej kombinácie. Umožňuje nastavenie rôznych stupňov mletia a hrúbky. Spolu s bohatou ponukou rôznych nadstavcov môžete vďaka nemu mlieť aj ovocie, zeleninu a ďalšie iné potraviny.

Mlynček na mso nemuste využiť len na mletie msa.

 

Mlynček na mäso vyberajte podľa viacerých parametrov

Jednotlivé elektrické mlynčeky na mäso sa líšia najmä dizajnom, prevedením, cenou a rôznymi technickými parametrami. Aby ste boli s vašim výberom spokojný, je dôležité zohľadniť pri výbere aj niektoré technické parametre.

Elektrické mlynčeky na mäso podľa príkonu

Čím vyšší má mlynček na mäso príkon, tým rýchlejšie je jeho mletie. Zvyčajne majú mlynčeky na mäso príkon v rozpätí od 500 až do 2 200 W. Niektorí výrobcovia uvádzajú aj počet kilogramov mäsa, ktoré zvládne mlynček na mäso pomlieť v priebehu jednej minúty.

Pozor na hrúbku mletia

Mlynčeky na mäso umožňujú nastavenie rýchlosti i hrúbky mletia, ich počtom sa však jednotlivé modely odlišujú. Skúste si pred kúpou premyslieť, či budete mlynček používať len na mletie mäsa alebo preň nájdete aj ďalšie využitie, ktoré si bude vyžadovať viac nastavení a funkcií.

Mlynček na mäso s bohatou výbavou

Pri kúpe mlynčeka na mäso sledujte aj obsah jeho balenia. Väčšinou má mlynček na mäso v balení viacero nadstavcov, ktoré využijete na krájanie, drvenie alebo strúhanie potravín. Obľúbeným je aj nadstavec na plnenie údenín, takže si môžete pripraviť napríklad chutné domáce klobásky.

Mlynček na mso s množstvom nadstavcov v balen.

 

Vlastnosti, ktoré pri mlynčekoch na mäso oceníte

Posledným detailom, ktorý si pri výbere mlynčeka na mäso, či už elektrického alebo ručného, určite všimnite je:

  • Spôsob umývania - väčšinou sa dajú mlynčeky na mäso jednoducho rozobrať. Niektoré je však možné umývať aj v umývačke riadu, čím si zjednodušíte prácu.
  • Protišmykové nožičky - pri výbere skontroluje, či má mlynček gumové nožičky, aby sa vám na kuchynskej linke nešmýkal a bol stabilný.
  • Veľkosť plniaceho otvoru - čím väčší je plniaci otvor, tým väčšie množstvo mäsa sú mlynčeky na mäso schopné naraz pomlieť.
  • Systém automatického ostrenia noža - je užitočným bonusom, vďaka ktorému sa vyhnete návšteve servisov, či prípadným starostiam s tupým nožom.
23 €
200 €
Všetky filtre

16 produktov

Na objednávku
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr

59,99 €
Na objednávku
0,5 1x
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr

173,99 €
Na objednávku
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr

89,99 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.