MSI herné monitory
Ak hľadáte monitor, ktorý posunie vaše herné zážitky na novú úroveň, herné monitory MSI sú presne to, čo hľadáte. Sú synonymom pre rýchlosť, plynulosť a kvalitný obraz – či už ste hráč začiatočník alebo e-sports profesionál. V našej ponuke nájdete špičkové MSI herné monitory pre každý typ hráča aj každý rozpočet.
Prečo si kúpiť herný monitor MSI?
Herné monitory MSI si dlhodobo držia silnú pozíciu medzi hráčmi vďaka vyváženej kombinácii výkonu, kvality obrazu a praktických funkcií, ktoré majú reálny dopad na hranie. Nejde len o papierové parametre – jednotlivé technológie sú navrhnuté tak, aby zlepšovali plynulosť, prehľad v obraze aj celkový komfort pri dlhšom hraní. Čo konkrétne môžete očakávať?
- Vysoká obnovovacia frekvencia – 144 Hz, 165 Hz až 360 Hz prináša citeľne plynulejší obraz, čo oceníte najmä v rýchlych hrách, kde rozhodujú milisekundy.
- Nízka odozva – už od 1 ms (GtG), pri OLED paneloch približne 0,03 ms, čo výrazne redukuje rozmazanie pohybu a zvyšuje presnosť reakcií.
- Adaptive-Sync technológie – podpora AMD FreeSync Premium a NVIDIA G-SYNC Compatible synchronizujú obraz s grafickou kartou, čím eliminujú trhanie (tearing) aj sekanie (stuttering).
- Kvalitné podanie farieb – IPS a Rapid IPS panely s pokrytím až 99 % sRGB zabezpečujú verné farby vhodné nielen na hranie, ale aj na prácu s grafikou.
- Ergonómia a dizajn – nastaviteľné stojany (výška, náklon, otočenie), zakrivené modely pre lepšie ponorenie do hry, doplnené o decentné RGB podsvietenie.
- Herné režimy – prednastavené profily optimalizované pre rôzne žánre (FPS, RTS, RPG), ktoré upravujú obraz podľa typu hry.
Herný monitor MSI tak nie je len zobrazovacie zariadenie, ale aj nástroj, ktorý vám pomáha zlepšiť reakcie, orientáciu v scéne aj celkový herný zážitok.

Ako si vybrať ideálny MSI herný monitor?
Keď vyberáte MSI herný monitor, odporúčame vám zamerať sa najmä na tieto parametre:
- Uhlopriečka – 24" je ideálna pre kompetitívne hranie, 27" predstavuje univerzálny štandard a 32" a viac ponúka výraznejší vizuálny zážitok.
- Rozlíšenie – Full HD (1920 × 1080) pre vysoké FPS, QHD (2560 × 1440) ako optimálny kompromis, 4K (3840 × 2160) pre maximálny detail (vyžaduje výkonnejší hardvér).
- Obnovovacia frekvencia – minimum 144 Hz, náročnejší hráči ocenia 240 až 360 Hz pre maximálnu plynulosť.
- Typ panelu – IPS pre farby a široké pozorovacie uhly, TN pre najnižšiu odozvu, VA pre vyšší kontrast, OLED pre špičkový obraz bez kompromisov.
- Odozva – čím nižšia, tým lepšie (štandard okolo 1 ms, pri OLED približne 0,03 ms).
- HDR podpora – HDR400 alebo HDR600 zlepšuje kontrast a dynamiku obrazu.
- Konektivita – HDMI 2.0/2.1, DisplayPort 1.4 a USB-C s napájaním (až do 65 W) a podporou DisplayPort Alt Mode pre jednoduché pripojenie zariadení.
- Adaptívna synchronizácia – FreeSync alebo G-SYNC Compatible zabezpečí plynulý obraz bez trhania.
Náš tip: Ak si chcete byť istí výberom, odporúčame prečítať si podrobný návod Ako vybrať herný monitor, kde nájdete vysvetlené rozdiely medzi jednotlivými parametrami ešte detailnejšie.

Aké herné monitory MSI sú v ponuke?
Pri výbere herného monitora MSI sa oplatí vychádzať najmä z toho, aký typ hier hrávate, aký výkon má váš počítač a aký zážitok od hrania očakávate. Iné nároky má kompetitívny hráč, ktorý potrebuje maximálnu plynulosť, a iné hráč, ktorý si chce vychutnať detailnú grafiku a atmosféru hry. Monitory MSI herné preto pokrývajú viacero kategórií, v ktorých si viete vybrať presne podľa svojich priorít:
- Kompetitívne MSI herné monitory (24", Full HD, 240–360 Hz) – ideálne pre rýchle FPS hry ako CS2 alebo Valorant. Dôraz je na extrémne vysokej obnovovacej frekvencii a nízkej odozve, vďaka čomu získate plynulý obraz a rýchle reakcie bez oneskorenia.
- Všestranné herné monitory MSI (27", QHD, 144–165 Hz) – najuniverzálnejšia voľba. Ponúkajú vyvážený pomer medzi ostrosťou obrazu a plynulosťou, takže sú vhodné nielen na hranie (RPG, stratégie), ale aj na bežnú prácu či sledovanie multimédií.
- Prémiové MSI herné monitory s OLED panelom – určené pre náročných používateľov. Vynikajú dokonalým kontrastom, skutočne čiernou farbou a extrémne rýchlou odozvou (aj pod 0,03 ms), čo prináša špičkový vizuálny zážitok bez kompromisov.
- UltraWide herné MSI monitory (34", 3440 × 1440) – širokouhlý formát poskytuje väčšie zorné pole a výrazne hlbšie vtiahnutie do deja. Ideálne pre simulátory, závodné hry alebo open-world tituly.
- Veľkoformátový monitor MSI herný (32" a viac, 4K) – pre hráčov, ktorí preferujú maximálny detail a veľkú obrazovú plochu. V kombinácii s výkonným hardvérom ponúkajú mimoriadne realistický obraz vhodný aj na tvorbu obsahu.

Herné MSI monitory majú viacero skvelých funkcií
Herný monitor MSI prichádza s funkciami, ktoré priamo zlepšujú herný výkon:
- Night Vision – inteligentne zosvetľuje tmavé časti obrazu bez prepálenia svetlých scén, takže lepšie uvidíte detaily aj v tieňoch.
- Anti-Flicker a Low Blue Light – technológie na zníženie únavy očí pri dlhom hraní alebo práci.
- MSI Gaming OSD App – umožňuje pohodlné nastavenie monitora priamo cez počítač, bez nutnosti používať fyzické tlačidlá.
- Gaming Intelligence – rozšírené možnosti prispôsobenia obrazu a profilov podľa konkrétnej hry či situácie.
- G-SYNC Compatible – zabezpečuje plynulý obraz bez trhania pri kompatibilných NVIDIA grafických kartách.
- Ergonomický stojan – umožňuje nastavenie výšky, náklonu aj otočenia pre maximálne pohodlie pri používaní.
- OLED Care 2.0 – ochranné mechanizmy pre OLED panely, ktoré minimalizujú riziko vypaľovania obrazu.
- Antireflexná úprava – redukuje odlesky a zlepšuje viditeľnosť aj v svetlejšom prostredí.
- RGB podsvietenie – decentný dizajnový prvok na zadnej strane monitora, ktorý dopĺňa hernú zostavu.
- VESA uchytenie – možnosť montáže na stenu alebo rameno pre flexibilnejšie usporiadanie pracovného priestoru.
Koľko stoja MSI herné monitory?
Cena MSI herných monitorov sa odvíja najmä od uhlopriečky, rozlíšenia, obnovovacej frekvencie a typu panelu.
Herný MSI monitor kúpite v týchto cenových kategóriách:
- Do 200 eur – základné 24" herné monitory MSI s Full HD rozlíšením a frekvenciou 144–165 Hz (IPS alebo VA); vhodné pre menej náročných hráčov alebo ako prvý herný monitor.
- 200–350 eur – obľúbená stredná trieda, najčastejšie 27" QHD monitory so 165 Hz a podporou Adaptive-Sync; ideálny pomer ceny a výkonu.
- 350–500 eur – výkonnejšie modely, napríklad 27" QHD s 240 Hz alebo väčšie 32" 4K monitory so 144 Hz; vhodné pre náročnejších hráčov.
- 500–700 eur – UltraWide monitory (34", QHD) s vyššou frekvenciou, ktoré ponúkajú širšie zorné pole a lepšie ponorenie do hry.
- Od 700 eur a viac – prémiové herné monitory MSI s OLED panelmi, vysokým rozlíšením a špičkovou frekvenciou. Určené pre hráčov, ktorí chcú maximálnu kvalitu bez kompromisov.
Oplatí sa sledovať aj sezónne akcie a výpredaje na monitory, kde môžete získať nový MSI herný monitor za výhodnejšiu cenu.
Pozrite sa aj na herné monitory iných značiek
U nás nájdete nielen herné monitory MSI, ale aj skvelé alternatívy od ďalších výrobcov: Objavte herné monitory iných značiek a porovnajte ich medzi sebou:
- Acer herné monitory
- Samsung herné monitory
- Lenovo herné monitory
- AOC herné monitory
- Xiaomi herné monitory
Porovnaním jednotlivých značiek si viete jednoduchšie nájsť monitor, ktorý najlepšie zodpovedá vašim požiadavkám na výkon, obraz aj funkcie.
Kompletnú ponuku herných monitorov MSI si môžete pozrieť v našom e-shope alebo navštíviť predajne Planeo po celom Slovensku, kde vám odborníci radi pomôžu s výberom.
Najpredávanejšie produkty
9 produktov
K vyzdvihnutiu už 6.11.
K vyzdvihnutiu už 6.11.
K vyzdvihnutiu už 6.11.
K vyzdvihnutiu už 6.11.
K vyzdvihnutiu už 6.11.
K vyzdvihnutiu už 6.11.
K vyzdvihnutiu už 6.11.
K vyzdvihnutiu už 6.11.
Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.