Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Monitory

Monitor je neoddeliteľnou súčasťou stolného počítača. Efektívnu prácu dosiahnete aj v prípade ak si zaobstaráte k PC zostave nie jeden, ale rovno dva monitory.
 

Či už pracujete z domu, alebo z kancelárie, vhodným a kvalitným PC. Väčší monitor k počítaču zobrazí viac obsahu, je šikovne nastaviteľný, šetrí váš zrak a nakoniec sa vám poďakuje aj vaša chrbtica, ktorá nebude toľko namáhaná. Externý monitor k notebooku zároveň dokáže zvýšiť produktivitu práce, kedy bude napríklad časté prepínanie medzi oknami omnoho pohodlnejšie.

Ako si vybrať správny monitor k počítaču

Ak sa práve rozhodujete pre vhodný monitor k počítaču, výber bude jednoduchší ak už viete na aký účel budete PC monitor používať.

Samozrejmosťou pre moderné LCD monitory je stabilný a ostrý obraz, nízka spotreba a množstvo skvelých funkcií pre uľahčenie práce.

Je dôležité si všímať aj jednotlivé parametre poukazujúce práve na kvalitu monitora k počítaču. Prevedieme vás tými najdôležitejšími parametrami a vlastnosťami PC monitorov.

Monitory do kancelárie a do domácnosti

Ideálnou voľbou pre prácu, alebo zábavu je monitor s uhlopriečkou od 20". LCD monitory s menšou uhlopriečkou sú kompaktné a nezaberú na stole veľa miesta.

Ak si vyberiete monitor do kancelárie s väčším displejom bude vaša práca pohodlnejšia, obzvlášť ak pracujete s tabuľkami.

V domácnosti monitor s väčšou uhlopriečkou oceníte najmä pri sledovaní filmov či seriálov, ale aj pri písaní emailov a nakupovaní cez internet.

Hern počtačov zostava s monitorom

Herné monitory

Pre monitory k počítaču určené na hranie hier je najdôležitejší faktor odozva do 4 ms a štandardom by mala byť obnovovacia frekvencia minimálne 144 Hz. Tieto údaje by mali byť štandardom pre čoraz vyššie požiadavky hráčov hier, pre ktorých je nevyhnutný plynulý obraz pri akčných scénach.

Mnoho hráčov vyhľadáva zakrivené monitory. Oproti plochým displejom sú špecifické tým, že prinášajú realistickejšie podanie obsahu. Nielen hranie hier, ale aj sledovanie filmov a seriálov je pôsobivejšie a zároveň šetrné pre vaše oči.

Skutočný zážitok z detailných scén si užijete pri hernom monitore v rozlíšení 4K.

Profesionálne monitory

Od profesionálnych PC monitorov sa očakáva presnosť a vysoká obrazová kvalita. Sú určené ako pre grafikov, tvorbu multimediálneho obsahu, tak aj pre prezentačné účely. Profesionálny dotykový monitor pre počítače poslúži tiež v obchodoch aj na reklamné účely.

Prca na dvoch monitoroch k notebooku

Povrch monitorov je skvelou vlastnosťou

Pri výbere monitora k PC by ste mali dbať aj na povrch obrazovky, ktorý vám jednoznačne umožní pracovať pohodlnejšie.

Monitory s lesklým povrchom majú nádherné jasné farby, avšak ak na ne zasvieti slnko, displej je menej čitateľný.

Na rozdiel od lesklých obrazoviek matné monitory nemajú až také sýte farby, no odlesky svetla nie sú rušivé pri práci.

Ak hľadáte kompromis medzi matným a lesklým monitorom k PC, antireflexné monitory budú pre vás tie pravé. Obrazovka je čitateľná aj keď na ňu zasvieti svetlo, neposkytuje však toľko sýtych farieb.

Monitor osvetlen slnkom

Veľkosť monitora

Čím väčší monitor k PC si vyberiete, tým viac miesta budete potrebovať na stole. Veľký monitor zobrazí viac obsahu na obrazovke a práca s ním je pohodlnejšia.

 • Monitory s uhlopriečkou od 20 – 22" sú ideálne monitory na prácu v kancelárii a na doma. Tieto základné monitory skvelo poslúžia na pozeranie filmov, či seriálov ale aj na bežné písanie mailov a kancelársku prácu. Navyše potešia skvelou cenou.
 • Monitory 23-24" najpoužívanejšia veľkosť pre monitory na PC. Na stole je stále dostatok miesta a pre zefektívnenie práce potešia aj dva LCD monitory v tejto veľkosti.
 • Monitory k PC 25-27"- sú ideálne pre hráčov hier a pre grafikov.
 • Monitory k počítaču s 28-32"uhlopriečkou- perfektne sa hodia pre prácu v grafických programoch a tiež ako univerzálny monitor do domácnosti.
 • Veľké monitory s uhlopriečkou 33" a viac - vhodné ako profesionálne grafické monitory pre náročnú prácu v grafických programoch, ale aj ako herné monitory a tiež monitory pre komerčné účely. Využijete ich aj ako veľkoformátové monitory na prezentácie a nepretržitú prevádzku.

Hern monitor pre fanikov

Rozlíšenie monitora

Vo všeobecnosti platí, že čím väčší monitor k PC si vyberiete, tým väčšie rozlíšenie bude mať.

 • Full HD rozlíšenie - 1 920 × 1 080 pixelov. Postačujúce pre bežné LCD monitory do domácnosti a kancelárie.
 • Monitory 4K - majú 3 840 × 2 160 pixelov a až 4x viac pixelov oproti Full HD. Perfektná voľba pre najdetailnejší obraz pri hraní hier.
 • 8K monitor – majú rozlíšenie 7680 x 4320 pixelov čo je 2x väčšie a teda aj detailnejšie ako pri 4K monitoroch. Sú využiteľné pre veľkoformátové displeje a ako profesionálne grafické monitory.

Porovnanie jednotlivch rozlen

Pripojiteľnosť monitora s počítačom

Možností, ako pripojiť monitor k počítaču je viacero. Preto sa pred kúpou monitora uistite ako budete monitor k počítaču pripájať. Je potrebné, aby monitor aj počítač mali aspoň jeden rovnaký port.

 • HDMI- je síce obmedzené iba na 8-bitové farby, ale perfektne zvláda aj 4K rozlíšenie a vyššie.
 • DVI – používané najčastejšie pre pripojenie k stolným počítačom. Najvyššie možné rozlíšenie pre tento konektor je 2K.
 • D-Sub (VGA) – pripojenie pre staršie počítače a notebooky k monitorom. Podporuje 10-bitové farby, ostrosť však klesá pri Full HD rozlíšení.
 • DisplayPort (mini)– predstavuje pripojenie monitora k počítaču, ktoré podporuje rozlíšenie Full HD a vyššie a 10-bitové farby.
 • Konektor pre slúchadlá – je výhodou ak si želáte užiť hranie hier naplno, počúvať hudbu pri práci a zároveň nerušiť okolie

Rzne druhy portov

Uľahčenie práce s PC monitorom so špeciálnymi funkciami

 • Výškovo nastaviteľný monitor k PC – stojan k monitoru na PC možno výškovo nastaviť a tiež optimálne prispôsobiť pre pohodlnejšiu prácu.
 • Vesa uchytenie – svoj LCD monitor môžete uchytiť na držiak monitora, ktorý je možné pripevniť napríklad na stenu.
 • Pivot – natočenie obrazovky monitora neštandardne na výšku.
 • Funkcia flecker-free – používa vyššiu obnovovaciu frekvenciu, ktorá šetrí oči. PC Monitor s touto funkciou skvelo poslúži najmä vtedy, ak trávite veľa času pred počítačom.
 • Filter modrého svetla – modré svetlo predstavuje záťaž pre oči hlavne v nočných hodinách. Mnoho ľudí má problémy so spánkom, práve pre žiarenie modrého svetla z monitorov. Filter modrého svetla tento problém odstraňuje.
 • Podsvietenie monitora – je možné automaticky upravovať vo chvíli ak pocítite nekomfort. Jednoducho zvýšite, alebo znížite jas na vašom monitore k počítaču.
 • Monitor s TV tunerom – monitor určený na pozeranie televízie.
 • Integrovaná web kamera v monitore – vhodná pre realizáciu videohovorov.
 • Dotykové monitory – monitory k PC, ktoré môžete ovládať prstami. Využívajú sa najviac v obchodoch.
 • Reproduktory - niektoré monitory majú zabudované reproduktory, výhodou čoho je viac miesta na pracovnom stole

Rzne druhy portov

70 €
6 499 €
Všetky filtre

69 produktov

val
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 22.7.

2 339,10 €
2 209,15 €
Ušetríte 129,95 € (6%)
val
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 22.7.

589,00 €
575,45 €
Ušetríte 13,55 € (2%)
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.