Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Nerezové chladničky s mrazničkou

Chladnička nerezová sa hodí do akejkoľvek kuchyne a svojim elegantným dizajnom ju dokonale rozžiari. Nerezová chladnička s mrazničkou sa najčastejšie predáva ako kombinovaná, väčšie rodiny s dostatkom priestoru však dávajú prednosť aj americkým nerezovým chladničkám. Poradíme vám, ako sa v ich ponuke orientovať a podľa čoho nerezové chladničky s mrazničkou vybrať.

 

Aké nerezové chladničky s mrazničkou sú dostupné?

Nerezová chladnička s mrazničkou je na Planeo.sk dostupná ako kombinovaná, či americká. Aký je medzi nimi rozdiel a aké sú ich najväčšie výhody?

Nerezová kombinovaná chladnička - rozdelená je na chladiacu a mraziacu časť, pričom mraziaci box môže byť umiestnený v hornej alebo dolnej časti. Nerezové kombinované chladničky sa najčastejšie predávajú vo verzii s mrazničkou dole, pretože je viac praktická. Chladiaca časť je umiestnená vo výške očí, takže máte potraviny vždy po ruke.

Americká nerezová chladnička s mrazničkou - ponúka obrovský úložný priestor v mraziacej aj chladiacej časti, s ktorým však súvisia aj veľké rozmery chladničky. Pred kúpou si preto treba premyslieť, či na ňu máte dostatok miesta, a či ju zmestíte preniesť cez dvere. Americké nerezové chladničky s mrazničkou vyberajte aj podľa technických parametrov, ktoré sme pre vás zhrnuli v samostatnej kategórii americké chladničky.

Americk nerezov chladnička s mrazničkou.

Čo musíte vedieť pred kúpou?

Kombinované nerezové chladničky s mrazničkou sú dostupné v rôznych prevedeniach a veľkostiach. Pozornosť by ste mali venovať aj ich hlučnosti, vnútornému usporiadaniu a možnosti otvárania dvierok.

Chladnička nerezová podľa objemu

Nerezové chladničky s mrazničkou musia mať v prvom rade dostatočne veľký objem, tak aby ste v nich uskladnili všetky potraviny. Zvyčajne sa odporúča vyberať veľkosť podľa počtu osôb žijúcich v domácnosti. Na jedného človeka sa ráta so 60 až 70 litrami v chladiacej časti a 20 až 30 litrami v mrazničke. Nerezové kombinované chladničky pracujú správne ak potraviny zaberajú približne 70% ich obsahu. Pred výberom preto zvážte koľko priestoru v chladničke reálne využijete.

Nerezová chladnička s mrazničkou musí mať nízku hlučnosť

Chladnička nerezová by vás svojou prevádzkou nemala rušiť a jej chod by mal byť tichý. Nerezové chladničky s mrazničkou preto vyberajte najmä podľa hlučnosti, ktorá sa udáva v decibeloch. Ideálne je, ak majú nerezové kombinované chladničky hlučnosť do 45 dB, pretože táto hlasitosť pripomína bežný rozhovor.

Nerezová kombinovaná chladnička a jej usporiadanie

Chladnička nerezová sa líši aj vnútorným usporiadaním, ktoré môže byť rôzne. Väčšinou majú všetky možnosť nastavenia výšky políc, niektoré nerezové kombinované chladničky však disponujú aj XXL boxami vo fresh zóne, do ktorých je možné uložiť napríklad ovocie alebo zeleninu. Výhodou je ak majú nerezové kombinované chladničky v balení aj stojan na fľaše, vďaka ktorým môžete fľaše v chladničke bezpečne skladovať.

Pri výbere by ste mali sledovať aj možnosť otvárania dvierok chladničky. Ak sa rozhodnete zmeniť umiestnenie vašej chladničky a nebude vám otvorenie dvierok vyhovovať, určite oceníte možnosť zmeny otvárania do druhej strany. Niektoré nerezové chladničky s mrazničkou totiž disponujú funkciou obojstranného nastavenia dvierok.

Nerezov kombinovan chladnička s mrazničkou dole je najpredvanejia.

Nerezové chladničky s mrazničkou vás prekvapia svojimi funkciami

Okrem technických parametrov vám pri rozhodovaní pomôžu aj rôzne funkcie. Veľkou výhodou je ak má nerezová chladnička s mrazničkou napríklad špeciálnu úpravu vonkajšieho povrchu, takže chladnička nerezová nemá žiadne viditeľné odtlačky prstov po vašich dotykoch. Akými ďalšími vlastnosťami môžu nerezové chladničky s mrazničkou disponovať?:

  • Fresh zóna – nerezová chladnička s mrazničkou má priestor s možnosťou nastavenia teploty a vlhkosti, ktorá je vhodná pre uskladnenie zeleniny či ovocia.
  • LED osvetlenie - nerezová kombinovaná chladnička s LED osvetlením má o 90% vyššiu úsporu energie ako klasická žiarovka.
  • No Frost - nerezová chladnička s mrazničkou môže mať beznámrazovú technológiu, ktorá zabraňuje vzniku námrazy na stenách chladničky a automaticky ju odmrazuje.
  • MultiAirflow - chladnička nerezová má schopnosť udržiavať rovnakú teplotu v celom svojom obsahu, vďaka čomu zostanú potraviny dlhšie čerstvé.
  • Super mrazenie a chladenie – nerezová kombinovaná chladnička s touto funkciou automaticky reguluje svoju teplotu v chladiacej alebo mraziacej časti, ktorá sa na krátku dobu zníži po vložení nových potravín.
  • Prázdninový režim - nerezová kombinovaná chladnička sa v prípade dlhšieho nepoužívania automaticky nastaví na stabilnú teplotu, vďaka čomu znižuje svoju spotrebu energie.
125 €
2 469 €
Všetky filtre

32 produktov

Zobraziť ďalších 8
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.