Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Pákové kávovary

Vďaka pákovému kávovaru je príprava kávy jedinečným zážitkom, ktorý si vychutnajú najmä praví kávičkári. Ráno môžete začať mletím čerstvých kávových zŕn a pripraviť si dokonalú kávu presne podľa vašej chuti. Poradíme vám, v čom sa pákové kávovary líšia a ako si z bohatej ponuky na Planeo.sk vybrať. 

 

Výhody

+ verná chuť čerstvej kávy

+ možnosť podieľať sa na príprave kávy

+ neobmedzené množstvo experimentovania

+ nižšia obstarávacia cena v porovnaní s automatickým kávovarom

Nevýhody

- náročnejšia údržba

- príprava kávy zaberie viac času

 

Pripravte si svoju dokonal lku kvy.

Aké pákové kávovary sú najlepšie?

Pákový kávovar ocenia najmä milovníci kávy, ktorí sa chcú aktívne podieľať na príprave svojej kávy. Pre mnohých ľudí je pitie kávy rituálom, ktorý si najlepšie vychutnajú od samého mletia kávových zŕn až po jej pitie. Aj napriek tomu, že si príprava kávy v pákovom kávovary vyžaduje istú prax a zručnosť, všetko sa dá jednoducho zvládnuť a s výsledkom budete dlhodobo veľmi spokojní.

Na prvý pohľad sa pákové kávovary líšia najmä dizajnom, prevedením a veľkosťou. Pri výbere konkrétneho modelu však zohrávajú dôležitú rolu aj technické parametre, podľa ktorých zistíte, či má pákový kávovar aj dostatočný výkon a zvládne pripraviť dokonalú kávu. 

Ako vybrať pákový kávovar?

Poradíme vám, ako sa orientovať v bohatej ponuke pákových kávovarov. Dôležité je sledovať pri výbere najmä tieto parametre: 

Tlak pary

Pri kúpe pákového kávovaru sledujte najmä tlak pary, pretože priamo ovplyvňuje výslednú chuť a kvalitu kávy. Ideálne je, ak má váš pákový kávovar aspoň 9 barov, lahodné espresso, ristretto, lungo alebo caffé latte si vychutnáte pri tlaku 15 barov.

Objem nádržky na vodu v pákovom kávovari

Pákové espressá sa líšia aj vo veľkosti nádržky na vodu, dostupné sú modely od 0,5 l až po 2,5 litra. Pred kúpou si premyslite koľko káv budete naraz robievať a tomuto počtu prispôsobte výber. Zvyčajne do domácností stačia pákové kávovary s objemom do 1,5 litra, väčšie sa zvyknú používať v kanceláriách, kaviarňach a reštauráciách. Väčšinou platí, že čím väčšia je nádržka na vodu, tým vyššia je aj cena pákového kávovaru. 

Príkon a pákový kávovar

Ovplyvňuje spotrebu energie a súvisí aj s veľkosťou kávovaru. Platí, že čím nižší má pákový kávovar príkon, tým nižšia je spotreba energie a rozmery sú menšie. V opačnom prípade pri vyššom príkone má pákový kávovar síce vyššiu spotrebu energie, ale tiež lepší výkon a množstvo ďalších doplnkových funkcií.  

Tryska

V prípade, že si plánujete pripravovať kávové nápoje s mliekom, nezabudnite na trysku, ktorá sa postará o dokonale napenené mlieko. Tryskou zväčša disponujú všetky pákové espressá.

Pkov kvovar s možnosťou prpravy dvoch kv naraz.

Pákové kávovary s množstvom funkcií

Pri kúpe pákového kávovaru sledujte okrem parametrov aj ďalšie funkcie, ktorými sa jednotlivé modely odlišujú: 

  • Dotykový displej - jednoduchšie a prehľadnejšie ovládanie. 
  • Výškovo nastaviteľný podstavec - umožňuje prípravu kávy do rôznych šálok. 
  • Dve kávy naraz - vďaka väčšiemu sitku a nadstavcu na dve kávy. 
  • Termoblok - nahrievanie šálok pred prípravou kávy, nápoj následne zostáva dlhšie teplý.  
  • Samočistiaci systém - po použití sa pákový kávovar automaticky sám opláchne.
  • Odkvapkávací systém - žiadne zbytočné kvapky po dokončení kávy. 
  • Automatické vypnutie - pákový kávovar sa po použití sám automaticky vypne.
4 €
2 549 €
Všetky filtre

98 produktov

5,0 3x
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 16.7.

21,00 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.