Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Parné generátory

Jednoduché a rýchle žehlenie sľubuje parný generátor, ktorý má v porovnaní s klasickou a naparovacou žehličkou viacero výhod. Vysvetlíme vám ako parné generátory fungujú a aké môžu mať funkcie.

 

Výhody a nevýhody parných generátorov

 
Výhody

+ pri žehlení vynakladáte minimum námahy

+ žehlenie je 2x rýchlejšie ako s naparovacou žehličkou

+ parné generátory majú vysoký výkon

+ vhodný pre žehlenie veľkého množstva bielizne

 
Nevýhody

- parné generátory majú vyššiu obstarávaciu cenu

- parný generátor je kvôli svojej veľkosti menej skladný a zaberie viac miesta

- nahrievanie trvá dlhšie, ako pri naparovacích alebo klasických žehličkách

Parn genertor tvor parn stanica a žehlička.

Ako funguje parný generátor?

Na rozdiel od naparovacej žehličky, parný generátor tvoria dve časti - parná stanica, ktorej súčasťou je nádržka na vodu a žehlička. Tieto dve časti sú spojené hadičkou, prostredníctvom ktorej sa para dostáva do žehličky. Vďaka parnej stanici dosahujú parné generátory oveľa väčší výkon a parný ráz, ktorý umožňuje vyžehliť aj extrémne pokrčenú bielizeň. Aj napriek tomu, že parný generátor zaberie na vašej žehliacej doske viac miesta, samotná žehlička je veľmi ľahká a veľmi dobre sa s ňou manipuluje.

Väčšinu parných generátorov môžete využiť aj na vertikálne parné žehlenie a záleží len na vás, aký spôsob žehlenia uprednostníte. Nezabúdajte však, že pred použitím musí byť parná stanica nahriata, a tiež že vodu nie je možné počas žehlenia dopĺňať, čo však vzhľadom k veľkému objemu nádržky na vodu zvyčajne nie je potrebné.

Parný generátor vs naparovacia žehlička

Aj napriek tomu, že oba druhy žehličiek využívajú funkciu pary líšia sa viacerými detailmi. Žehlička s parným generátorom má okrem pridanej parnej stanice viacero ďalších výhod:

 • Parný generátor má 3x väčší výkon ako klasická žehlička.
 • Veľký objem nádržky na vodu zabezpečí, že zvládnete vyžehliť veľké množstvo oblečenia bez nutnosti prerušenia žehlenia.
 • Para prúdi silno, rovnomerne a nepretržite, vďaka čomu je vaša bielizeň dokonale vyžehlená.
 • Vďaka nízkej hmotnosti sa žehlička s parným generátorom ľahko ovláda a v prípade dlhšieho žehlenia z nej nebolí ruka.

Žehlička s parnm genertorom je ľahk a jednoducho sa s ňou manipuluje.

Parné generátory a parametre, na ktoré sa zamerajte pri výbere

Žehlička s parným generátorom je spotrebič, ktorý budete využívať pravidelne a preto by ste sa okrem jeho dizajnu mali zamerať najmä na technické parametre. Ponuka je naozaj veľká a často je ťažké rozhodnúť sa pre konkrétny model. Pri kúpe vám preto odporúčame sledovať najmä materiál žehliacej plochy, príkon, parný výkon, ráz a tlak.

Materiál žehliacej plochy

Aby ste boli s výkonom vašej žehličky spokojný je mimoriadne dôležité sledovať najmä materiál jej žehliacej plochy. Parné generátory môžu mať žehliacu plochu z nasledovných materiálov:

 • Keramika - je veľmi kvalitná, odolná a rýchlo sa prispôsobuje zvolenej teplote.
 • Zafír - ide o tvrdenú zliatinu, ktorá sa veľmi dobre kĺže po oblečení a jednoducho sa čistí.
 • Durilium - je považovaný za veľmi kvalitný, žehlička s parným generátorom sa vďaka nemu veľmi ľahko kĺže po bielizni.
 • Hliník a nerez - sa využívajú menej často, pretože sú považované za menej kvalitné materiály, ľahko totiž dochádza k ich poškodeniu.

Príkon parného generátora

Čím vyšší majú parné generátory príkon, tým vyšší je zároveň ich výkon a rýchlejšie sa tiež nahrievajú. S príkonom však súvisí aj spotreba elektrickej energie, čím vyšší je príkon, tým vyššia je aj spotreba. Parné generátory majú príkon v rozmedzí od 1 300 W až do 3 000 W.

Parný výkon, ráz a tlak

Aj napriek tomu, že sa niekomu môžu tieto pojmy mýliť, ich hodnoty sú rozdielne. Parné generátory by mali mať parný výkon optimálne okolo 90 g/min. Tento parameter ukazuje, koľko gramov pary vypustí žehlička za každú minútu prevádzky.

Parný šok, známy tiež ako parný ráz, udáva množstvo pary, ktoré sú parné generátory schopné vyprodukovať jednorazovo po stlačení tlačidla. Žehlička s parným generátorom by mala mať parný ráz minimálne 200 g/min. Pri kúpe nezabúdajte sledovať aj parný tlak, ktorého hodnoty by sa mali pohybovať v rozmedzí od 4 do 8 barov.

Žehlička s parnm genertorom zvldne vyžehliť obrovsk množstvo bielizne.

Žehlička s parným generátorom má množstvo funkcií

Okrem spomínaných výhod majú parné generátory veľa ďalších praktických funkcií, ktoré zjednodušujú ich používanie. Vaša nová žehlička s parným generátorom môže mať napríklad funkciu:

 • Anti-Drip, ktorá zabraňuje kvapkaniu vody pri žehlení na nižších teplotách, kedy sa nevyužíva para.
 • Nastavenie teploty, vďaka ktorému prispôsobíte teplotu žehličky presne podľa typu bielizne.
 • Samočistenie zabezpečí, že sa nemusíte trápiť odstraňovaním vodného kameňa.
 • Predĺžená špička, inak známa ako Steam tip má viacero otvorov na lepší prienik pary, vďaka čomu s ňou lepšie vyžehlíte úzke miesta, záhyby a plochy medzi gombíkmi.
 • Automatické vypnutie zabezpečí, že sa žehlička s parným generátorom vypne po dlhšej dobe nepoužívania.
 • Calc clean oceníte v prípade, že vás nebaví nákup destilovanej vody. Táto funkcia totiž umožňuje, aby parné generátory využívali klasickú kohútikovú vodu namiesto destilovanej.
 • Jednoduché plnenie, vďaka odnímateľnej nádobe na vodu, ktorú ľahko vyberiete, vodu pohodlne napustíte a následne opäť vrátite do parnej stanice.
72 €
399 €
Všetky filtre

15 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.