Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Podložky

Podložka pod myš a klávesnicu slúži ako ochrana pred poškodením klávesnice a myši a zároveň perfektne poslúži aj ako ochrana pracovného stola pred prípadnými škrabancami. Podložky pod myši a klávesnice sa líšia vzhľadom, materiálom a funkciami a v ponuke ich môže byť hneď niekoľko. Poradíme vám na aké vlastnosti sa zamerať pri kúpe a ako si vybrať tú správnu podložku pod myš a klávesnicu, aby vám slúžila dlhé roky.

 

Podložka pod myš a klávesnicu - ako vybrať tú správnu

Predtým ako začnete vyberať podložku pod myš a klávesnicu, premyslite si na aký účel má slúžiť. Je totiž rozdiel vyberať bežnú podložku do kancelárie, ktorá má väčšinou štandardné rozmery a inú podložku budete potrebovať pri hraní hier, kde hlavnú úlohu bude zohrávať ergonómia a spracovanie podložky.

Podložky na myš a klávesnicu vyberajte na základe týchto kľúčových parametrov:

 • typy podložiek pod myši a klávesnicu
 • veľkosť
 • materiál
 • vlastnosti

Podložky pod myši a klávesnice - druhy

Niektoré podložky pod klávesnice sú navrhnuté tak, aby zlepšovali ergonómiu pri používaní klávesnice a znižovali únavu rúk a zápästia spôsobenú dlhodobým sedením pri počítači. Práve preto budete potrebovať inú podložku na bežné používanie v kancelárii a inú pri hraní hier.

Na základe toho môžeme podložky pod myš a klávesnicu rozdeliť na tieto dva typy:

 1. Klasické podložky pod myši a klávesnice majú väčšinou rovnaké rozmery do 40 mm a sú vyrobené väčšinou z textilu alebo z gumy.
 2. Herné podložky pod myši a klávesnice sú špeciálne navrhnuté pre dlhé hranie a práve preto, aby bolo ich používanie čo najviac komfortné sú vyrobené z kvalitných materiálov, ako je silikón či hliník a majú špeciálne upravený povrch pre hladkú a presnú prácu s myšou. Ich veľkosť je väčšia oproti klasickým podložkám.

Protimykov podložka pod my Yenkee.

 

Akú veľkosť môže mať podložka pod klávesnicu a myš

Pri výbere podložky pod myš a klávesnicu sa riaďte veľkosťou svoje dlane a samozrejme tiež veľkosťou samotnej klávesnice a myši. Podložka by mala pokrývať celý pracovný priestor pre myš a klávesnicu, a teda mala by byť väčšia než samotné zariadenia, ktoré má pokrývať. Pri výbere vhodnej veľkosti zvážte aj veľkosť pracovnej plochy, aby sa vám nestalo, že vám podložka pod myš a klávesnicu bude na stole prekážať.

Pri výbere sa stretnete s rôznymi veľkosťami:

 • Malá podložka pod myš je ideálna na bežné domáce používanie a vhodná na menšie kancelárske stoly. Jej rozmery sa pohybujú do 400×300 mm.
 • Podložka pod myš XXL je určená pre všetkých, čo potrebujú väčší pracovný priestor pre svoju myš a klávesnicu. Jedná sa väčšinou o hráčov počítačových hier alebo profesionálov, ktorí vyžadujú väčšiu pracovnú plochu pri práci s grafickými programami, alebo pri práci s viacerými monitormi. Veľká podložka je skvelá pre všetky klávesnice, ale aj všetky typy myší a jej rozmery sa pohybujú okolo 1000 mm na dĺžku a 500 mm na šírku. Hrúbku môže mať až 4 mm (v závislosti od použitého materiálu).

XXL podložka pod my a klvesnicu značky Razer.

Z akého materiálu sú vyrobené podložky pod myš a klávesnicu

Podložka pod myš a klávesnicu môže byť vyrobená z rôzneho materiálu. Najčastejšie sa sa používa materiál, ako je:

 • Guma a textil – najpoužívanejší materiál za najnižšiu cenu. Textil je použitý na povrchu podložku a guma tvorí zvyšok podložky a zabezpečuje skvelú priľnavosť k povrchu stola.
 • Syntetické materiály, ako sú PVC, polymér či plast sú trvácne a najviac vyhľadávané hráčmi hier, pretože zabezpečujú vyššiu citlivosť pri pohybe myšou.
 • Koža – podložka pod myš a klávesnicu z umelej kože sa najčastejšie využíva v kanceláriách a zároveň slúži aj ako dizajnový doplnok.
 • Špeciálne materiály, ako je letecký hliník a sklo sú určené pre tých najnáročnejších. Na týchto materiáloch je zaručený perfektný a presný sklz myši, čo vyžadujú najmä hráči hier.

Hern podložka pod my a klvesnicu Yenkee vyroben z polyesterovho vlkna.

Vlastnosti, ktoré môže mať podložka pod myš a klávesnicu

Okrem veľkosti a materiálu je dobré vedieť, že kvalitná podložka pod myš a klávesnicu môže mať aj ďalšie vlastnosti, ktoré spríjemnia jej používanie a zaistia jej dlhšiu životnosť.

 • RGB podložka pod myš - má rôzne farebné efekty, čo môže byť zaujímavé najmä pri hraní hier. Tieto podložky sa obvykle predávajú s ovládacím panelom alebo aplikáciou, ktorá umožňuje nastaviť farebné efekty a intenzitu osvetlenia. Ich cena je oveľa vyššia než cena bežných podložiek pod myš a klávesnice.
 • Ergonomická podložka pod myš a klávesnicu je vhodná pre ľudí, ktorí trávia väčšinu času denne pri práci s počítačom alebo tiež pre tých, ktorí trpia bolesťami zápästia a ramien. Tieto podložky obvykle obsahujú výrezy alebo výčnelky pre podporu ruky a zápästia a znižujú bolesť a únavu ruky a zápästia. Niektoré ergonomické podložky môžu mať nastaviteľnú výšku alebo sklon.
 • Ochrana proti prachu a špine – ak sa chcete vyhnúť častému čisteniu podložky vyberajte si podložky z gumy alebo silikónu a s hladkým povrchom.
 • Ochrana proti UV žiareniu – niektoré podložky pod myš a klávesnicu majú špeciálne upravený povrch, ktorý zabraňuje znehodnoteniu materiálu podložky v prípade, že je často vystavovaná slnečnému žiareniu.

Podložka pod my a klvesnicu s podsvietenm.

2 €
80 €
Všetky filtre

54 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.