Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Práčky spredu plnené

Práčky s predným plnením majú veľký bubon, čo predstavuje pohodlnejšie vkladanie bielizne do práčky. Výhodou je aj voľná vrchná časť práčky, ktorú môžete efektívne využiť ako odkladací priestor. Objavte ďalšie výhody práčiek spredu plnených na Planeo.sk a vyberte si tú svoju.

Výhody

+ vrchný panel práčky pohodlne možno využiť ako odkladací priestor

+ možnosť na práčku postaviť sušičku, alebo iný nábytok

+ väčší objem bubna predstavuje viac bielizne

+ tichší chod

Nevýhody

- spredu plnené práčky nie sú vhodné do malých priestorov

Prčka plnen spredu v modernej prčovni s nbytkom a izbovmi rastlinami

Spredu plnené práčky majú množstvo výhod oproti práčkam plneným zvrchu

Práčka plnená spredu predstavuje väčšiu variabilitu, pre svoju pevnú konštrukciu má tichší chod a tým, že má dvierka otvárateľné spredu, oceníte úložný priestor navyše, na jej vrchnom paneli.

Práčka s predným plnením je vhodná do veľkej kúpeľne či práčovne a postaviť na ňu môžete sušičku, alebo iný kus nábytku.

Vstavaná práčka s predným plnením nemusí byť súčasťou len kúpeľne, ale napríklad aj kuchyne, čo predstavuje nové možnosti v organizácii domácnosti.

Modern vstavan prčka ako sčasť kuchyne

Práčky spredu plnené sa prispôsobia vašim možnostiam

Ak si želáte ušetriť miesto a nechcete, aby vaša nová práčka plnená spredu zaberala polovicu kúpeľne, vyberte si práčku s rozmermi, ktoré sa vám budú najviac hodiť. Obzvlášť dôležité je vedieť presné rozmery práčky, pokiaľ by mala byť spredu plnená práčka umiestnená pod pracovnou doskou.

Spredu plnené práčky - druhy

 • Štandardné práčky spredu plnené – majú obvykle hĺbku od 50 cm a kapacitu bubna vyše 10 kg. Sú vhodné do veľkých miestností
 • Vstavaná práčka s predným plnením so sušičkou – je ideálnou voľbou do menších domácností, ak nemáte priestor na dva spotrebiče, čiže na samostatnú práčku a sušičku. Treba však rátať s tým, že kombinovaná sušička s práčkou nevysuší taký objem bielizne ako samostatná sušička.
 • Slim spredu plnené práčky – šetria priestor svojimi úzkymi rozmermi. Slim spredu plnené práčky majú hĺbku cca 40 – 50 cm, pričom kapacitu bubna majú až do 8 kg.

Práčky spredu plnené a dôležité parametre

Práčka plnená spredu a jej spotreba

Najdôležitejším parametrom pri výbere práčky je jednoznačne spotreba. Spotreba je označená energetickým štítkom a energetickými triedami A-G.

Najvyššiu energetickú úsporu získate s práčkou triedy A+++. Napriek tomu, že spredu plnené práčky s vyššou energetickou triedou sú drahšie, vyššia vstupná investícia sa vám rýchlo vráti na nižšej spotrebe.

Čím vyššiu energetickú triedu práčka plnená spredu má, tým lepšie je schopná si poradiť s odolný škvrnami.

Spotreba energie závisí aj od zvoleného programu a typu motora práčky.

Spredu plnená práčka a obsah bubna

 • pre jednotlivca či pár žijúci v spoločnej domácnosti je vhodná spredu plnená práčka s kapacitou bubna do 6 kg
 • pre 3-4 člennú rodinu sa oplatí zaobstarať práčku s väčším bubnom s obsahom do 10 kg
 • pre veľkú rodinu sa bude hodiť práčka spredu plnená s kapacitou bubna od 10 kg a viac

Bubon práčky sa neodporúča napĺňať na maximum, mal by v ňom ostal priestor na plynulý pohyb bielizne. Preto bubon práčky napĺňajte aspoň na 80% kapacity.

Prčka s prednm plnenm s bielizňou v bubne

Práčky spredu plnené - typ motora a hlučnosť

Väčšina moderných práčiek má invertorový motor, ktorý je tichší. Spredu plnené pračky sú zároveň, vďaka invertorovému motoru, úspornejšie a majú dlhšiu životnosť. Záruka na práčku s týmto typom motora býva zväčša 10 rokov.

Spredu plnená práčka je najhlučnejšia v procese odstreďovania. Ideálna hlasitosť práčky, počas klasického pracieho cyklu a tiež počas odstreďovania, by nemala presiahnuť 70 dB.

Na druhej strane, ak práčka plnená spredu túto funkciu umožňuje, môžete si jednoducho zvoliť špeciálny tichý chod práčky. Bude sa vám hodiť hlavne vtedy ak periete často v noci, alebo máte malé deti.

Osoba ukazujca na tich chod, ktor prčka spredu plnen m

Práčky spredu plnené a inteligentné funkcie

 • AquaStop – spredu plnené práčka s funkciou AquaStop sa postará o automatické uzavretie prívodu vody v prípade poruchy, alebo možného zatopenia miestnosti.
 • Odložený štart či koniec prania – práčka plnená spredu spustí pranie, či naopak ho ukončí vtedy, kedy vám to najviac vyhovuje. Odložiť pranie je možné až o 23 hodín.
 • Pozastavenie prania – využijete vtedy ak si želáte pridať do práčky zabudnutú bielizeň, alebo prací prostriedok.
 • Wi-Fi - smart spredu plnené práčky možno ovládať mobilným telefónom, alebo tabletom pomocou Wi-Fi na diaľku.
 • Fuzzy Logic – práčky spredu plnené automaticky zvážia bielizeň a na základe toho nastavia vhodný prací program.
 • NFC – práčka spredu plnená môže byť rozšírená o ďalšie pracie programy vďaka tomu, že si ich stiahnete pomocou vášho mobilného telefónu. Potom už len stačí smartfón priložiť k symbolu NFC TagOn na práčke pre následnú aplikáciu stiahnutých programov.
 • Detská poistka – zabráni otvoreniu dvierok na práčke počas prania. Práčky spredu plnené s nastavenou detskou poistkou neumožňujú meniť zvolený program počas prania.
 • Silent system – práčka spredu plnená so špeciálne izolovanými vrstvami umožňuje skutočne tichý chod, ktorý oceníte najmä vtedy ak periete v noci.
 • Špeciálne pracie programy - práčka plnená spredu umožňuje voľbu veľkého množstva špeciálnych programov ideálne pre detské oblečenie a rôzne druhy odevných materiálov. Tiež špeciálne parné programy, ktoré ocenia aj alergici.
 • Eco programy – práčky plnené spredu s voľbou ekologického programu majú síce dlhší prací cyklus, zároveň však šetria spotrebu vody a energie.
 • EcoBubble – práčky plnené spredu dokážu vytvoriť aktívnu penu, ktorá sa dostane do tkanín bielizne až o 40 x rýchlejšie ako bežný prací prostriedok a tým umožňuje šetrnejšie pranie s nižšou teplotou.
 • Voľba otvárania dvierok – ak si nie ste istý, na ktorú stranu sa majú dvierka na práčke otvárať, niektoré práčky s predným plnením majú pánty na ľavej aj pravej strane. Rozhodnúť sa tak môžete dodatočne.
 • LED displej – využijete na nastavenie vhodného programu a kontrolu počas prania.

Osoba ovlda prčku pomocou smartphonu

3 €
1 949 €
Všetky filtre

217 produktov

val
50 eur okamzita
5,0 2x
LG FSR5A14WL
Automatická parná práčka,A (v rozsahu A až G) | 11 kg | 1400 ot.,biela + čierne dvierka
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 17.6.
469,00 €
Akcia: Kúp teraz za 419,00 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.