Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Pyrolytické rúry

Pyrolytické rúry patria medzi tie najefektívnejšie samočistiace varianty rúr. Sú skvelým pomocníkom do každej kuchyne, kde nechcete zabiť hodiny čašu čistením. Rúry majú okrem svojej inovatívnej konštrukcie, elegantného dizajnu a moderného spôsobu odstraňovania nečistôt aj ďalšie skvelé výhody a funkcie.

Výhody

+ dokáže odstrániť všetky mastnoty

+ energeticky efektívnejšia

+ jednoduchšie dočistenie

Nevýhody

- vyššia cena

- dlhšie trvanie samočistiaceho programu

Pyrolytick rra v zapnutom stave.

Pyrolytické rúry vs. katalytické

Pyrolytické a katalytické rúry patria medzi najpoužívanejšie samočistiace modely rúr. Oboje pracujú na podobnom princípe, kde využívajú teplo, aby premenili mastnoty do formy, ktorá sa bude dať odstrániť jednoduchším spôsobom. Druhým spoločným znakom je, že obe sú veľmi praktickým zariadením do každej kuchyne. Každá z nich však funguje trochu inak, a preto má každá aj iné výhody a nevýhody. Nižšie sa pozrieme na najväčšie rozdiely, ktorými sa líši vstavaná rúra s pyrolýzou od tej s katalýzou.

Ako fungujú?

Pyrolytická rúra funguje pri veľmi vysokých teplotách. V priemere sa bavíme o teplote 500 oC. Takéto podmienky dokážu spáliť všetky mastnoty a zvyšky, ktoré v rúre ostali. Tie sú potom premenené na popol a vám už stačí iba tento popol po skončení programu utrieť. Katalytická rúra má v sebe špeciálne panely, ktoré absorbujú mastnoty, tie následne pri teplote približne 200 oC premení katalýzou na ľahko odstrániteľné zvyšky.

Na aké parametre sa zamerať, keď si kupujeme pyrolytické rúry?

Objem

Objem je veľmi dôležitý parameter, ktorý nesmiete pri kúpe zanedbať. Pri výbere správneho objemu pre pyrolytické rúry je potrebné do úvahy brať veľkosť vašej domácnosti. Pre dvojčlennú a trojčlennú rodinu bude menšia pyrolytická rúra so štandardným objemom od 60 l do 80 l viac než dostačujúca. Ak ale kupujete rúru do dvojgeneračného domu alebo máte väčšiu rodinu, tak pre čo najpohodlnejšie varenie sa oplatí pyrolytická rúra s objemom väčším ako 80 l.

Pyrolytické rúry a ich rozmery

Keď už máte predstavu o objeme, tak sa môžete zamerať na ďalší parameter, ktorým je rozmer. Vo všeobecnosti treba mať na mysli, že pyrolytická rúra s väčším objemom má aj väčšie rozmery. Okrem tohto pravidla sa pyrolytické rúry od tých klasických nelíšia, aj keď niektoré modely však môžu mať o čosi väčšie rozmery, kvôli ich extra funkciám. Vstavaná rúra s pyrolýzou má tradičné rozmery 60 x 60 cm. Ale toto nemusí platiť pre každú. Je preto vždy nutné presne zmerať priestory, kde bude vstavaná rúra s pyrolýzou umiestnená.

Utieranie vzniknutho popolu v rre s pyrolytickm čistenm

Dizajn

Aj keď to nie je parameter v tom pravom slova zmysle, je dizajn rovnako dôležitý ako objem a rozmery. Pyrolytické rúry sú najčastejšie nerezové, ale v obľube sú aj rúry v čiernom a bielom prevedení. Do módy ale začínajú vstupovať aj pyrolytické rúry s retro dizajnom. Taktiež je dôležité poobzerať sa, ako je pyrolytická rúra presklená. Väčšina je priehľadná, čo umožňuje jednoduchú kontrolu jedla bez potreby otvárania dverí. Určite stojí za to sa poobzerať aj po viacnásobnom presklení dverí. Najlepšie po trojitom alebo štvoritom presklení. Pyrolytické rúry s takýmto presklením totiž nevodia žiadne teplo a sklo rúry nebude horúce na dotyk.

Funkcie, ktoré pyrolytická rúra ponúka

Softclose

Soft close zabezpečí, že pyrolytická rúra sa prudkým zabuchnutím dvierok nikdy nepoškodí. Mechanizmus soft close totiž spomalí zatváranie dvierok a nežne ich umiestni do zatvorenej polohy.

Ukžka funkcie zatvrania dver softclose pre pyrolytick rry

Cool Front

Jedná sa o špeciálny chladiaci systém inštalovaný vo vybraných rúrach. Nasáva chladný vzduch a znižuje teplotu čela na bezpečnú úroveň. Zabezpečí, že vstavaná rúra s pyrolýzou bude mať stále predné sklo v normálnej teplote a vám nehrozí, že sa náhodou na dvierkach alebo ovládaní popálite.

Pyrolytická rúra s teleskopickým výsuvom

Pyrolytická rúra s teleskopickým výsuvom dovoľuje vysunúť rošt spolu s plechom do bezpečného bodu a ďalší pohyb zablokuje. Teleskopický výsuv pre pyrolytické rúry je veľmi vhodný, pretože vďaka nemu sa vám budú pred spustením samočistenia rošty jednoducho vyberať, a po skončení čistenia aj rovnako ľahko vracať naspäť.

Časovač

Jednoduchá funkcia, ktorá vám po uplynutí nastaveného času spustí zvukový signál, alebo rúru rovno vypne.

Žena nastavuje časovač na pečenie vo svojej pyrolytickej rre

Pyrolytická rúra s katalyzátorom zápachu

Medzi najmodernejšie funkcie jednoznačne patrí katalyzátor zápachu. Táto funkcia bola stvorená pre pyrolytické rúry. Ide o princíp, ktorý využíva zabudovaný katalyzátor na zníženie zápachu. Počas pyrolýzy teda eliminuje potenciálne zápachy, ktoré mohli vzniknúť spaľovaním veľkých zvyškov a kusov jedla, ktoré v rúre ostali.

Detská poistka

Túto funkciu ocenia hlavne rodičia čo majú deti, ktoré radi všetko preskúmavajú. Detská poistka totiž zabezpečí, že vstavaná rúra s pyrolýzou sa nebude môcť počas varenia ani počas čistenia otvoriť. O vaše ratolesti sa teda vôbec nemusíte báť.

Termosonda

Je zariadenie, ktoré bude strážiť teplotu vášho jedla. Nastavíte ju na požadovanú hodnotu a pyrolytická rúra spúšťa zvukový signál po dosiahnutí požadovanej teploty, alebo sa po dosiahnutí zvolenej teploty rúra vypne.

 

249 €
699 €
Všetky filtre

20 produktov

val
Ihneď k odoslaniu
Skladom 2 ks.
U Vás už 16.7.

506,00 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.