Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Retro rýchlovarné kanvice

Retro spotrebiče dodajú každej kuchyni nádych minulosti a extravagancie. Retro rýchlovarné kanvice môžu mať špecifické dizajnové prvky ako analógový ukazovateľ teploty alebo otváracie viečko, ktoré dodávajú kanvici mimoriadny šarm. Sú dostupné okrem tradičných farieb aj v palete pastelových odtieňov. Najčastejšie je retro kanvica vyrobená z keramiky alebo ocele. Predstavíme vám ďalšie parametre, ktoré je potrebné pred jej kúpou zvážiť.

Pri výbere retro rýchlo varných kanvíc sú najdôležitejšie 2 parametre:

 1. Objem
 2. Príkon

Retro varná kanvica s extra objemom

Rýchlovarná kanvica retro sa vyberá podľa počtu ľudí, ktorí ju budú naraz používať. Je totiž rozdiel, ak si ráno varíte jednu šálku kávy, alebo ak naraz pripravujete 4 – 5 horúcich nápojov. Retro rýchlovarné kanvice môžu mať objem od 0,8 l až po 1,8 litra vody.

 • Objem retro kanvice 0,8 až 1 l je ideálny pre páry alebo ľudí, ktorí žijú sami.
 • Objem retro kanvice 1,2 až 1,8 l je postačujúci pre viacčlennú rodinu, ale aj ak často hostíte návštevy. Kanvicu s väčším objemom využijete aj pri varení. Vodu v nej ohrejete rýchlejšie ako v hrnci na sporáku.

Príkon vintage rýchlovarnej kanvice

Príkon udáva aký dlhý čas je potrebný na ohriatie vody na bod varu, tj. na 100 °C. Základné pravidlo znie, že čím vyšší je príkon, tým rýchlejšie sa voda ohreje, ale zároveň tým viac energie rýchlovarná kanvica retro spotrebuje.

Pre pohodlnú prípravu horúcej vody bez dlhého čakania odporúčame zvoliť kanvicu s minimálnym príkonom 2000 W, tá liter vody ohreje približne za 2 minúty.

Retro rchlovarn kanvica v kuchyni.

Aké štandardné funkcie má retro kanvica

Každá rýchlovarná kanvica retro ponúka:

 • Ukazovateľ hladiny vody – vďaka nemu je možné kontrolovať výšku hladiny vody.
 • Filtračné sitko sa postará, aby sa vám do čaju alebo kávy nedostali usadeniny vodného kameňa. Rýchlovarná kanvica retro má sitko ľahko vyberateľné a umývateľné.
 • Skryté umiestnenie tepelnej špirály - vďaka nemu nedochádza k usadzovaniu vodného kameňa priamo na špirále. Retro rýchlovarná kanvica sa preto oveľa lepšie čistí a môžete v nej ohrievať aj inú tekutinu než len vodu.
 • Termoregulácia – túto funkciu má takmer každá retro kanvica, rozdiel je v tom, ako dlho a akú teplú vodu dokáže udržiavať. Minimum je 30 minút, maximum aj viac ako 12 hodín.
 • Protišmykové nožičky – vďaka nim ostane podnos s elektrickou prípojkou pevne na svojom mieste.

Retro rýchlovarné kanvice disponujú bezpečnostnými prvkami

Moderné retro rýchlovarné kanvice disponujú radom bezpečnostných prvkov. Každá kanvica by mala byť vybavená štyrmi základnými poistkami:

 • Automatické vypnutie pri dosiahnutí bodu varu – zabudovaný termostat sa postará o to, aby sa retro rýchlovarná kanvica po dovarení vody sama vypla.
 • Poistka proti chodu naprázdno – automatické vypnutie pri absencii vody.
 • Poistka proti prehriatiu – pri opakovanom varení vody treba niekedy pár minút počkať, aby sa rýchlovarná kanvica dala znova zapnúť.
 • Automatické vypnutie - rýchlovarná kanvica vintage sa vypne v prípade, ak ju počas chodu zdvihnete z podstavca.

Bžov retro rchlovarn kanvica s analgovm teplomerom.

Ďalšie funkcie, ktoré ponúkajú retro rýchlovarné kanvice

Okrem základných funkcií môžu mať retro rýchlovarné kanvice aj funkcie navyše, ktoré ich používanie značne zjednodušia a spríjemnia.

 • 360° kruhová základňa - nezáleží, ako je rýchlovarná kanvica retro osadená na základňu, správny je každý smer. Základňa môže disponovať priestorom pre uschovanie prebytočného kábla.
 • Regulácia teploty vody - najmodernejšie retro rýchlovarné kanvice disponujú funkciou regulácie teploty. Využijete ju najmä v prípade, keď vaša kanvica neohrieva len vodu na kávu. Regulácia prebieha spravidla v niekoľkých stupňoch, pričom ten najvyšší z nich ohreje vodu na 100 °C. Najnižšie sa dostanete na úroveň 40 – 50 °C.
 • Zóna rýchleho ohrevu - retro varná kanvica privedie 1 šálku vody do varu v rekordnom čase už za 55 sekúnd.
 • Analógový teplomer - ukazuje aktuálnu teplotu vody, aj keď je retro varná kanvica odstavená mimo základňu.
24 €
72 €
Všetky filtre

14 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.