Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Slúchadlá do uší

Slúchadlá do uší sú skvelým riešením na cestovanie, športovanie a využiť ich môžete aj pri práci na počítači. Dostupné sú v rôznych prevedeniach, rozdeliť ich môžeme podľa konštrukcie, pripojenia či rôznych ďalších vlastností. Poradíme vám, ako sa v bohatej ponuke orientovať a podľa akých parametrov sa rozhodovať pri výbere.

 

Slúchadlá do uší - aký typ si vybrať

Slúchadlá do uší sú dostupné ako štupľové či kôstkové, rozdiel je najmä v samotnom sluchátku, ktoré sa vkladá do ucha. Aj napriek tomu, že pri výbere konkrétneho typu záleží najmä od preferencií užívateľa, priblížime vám, aké sú medzi nimi hlavné rozdiely.

 • Štupľové slúchadlá do uší sa vkladajú hlbšie do zvukovodu, vďaka čomu lepšie tlmia okolitý ruch.
 • Kôstkové slúchadlá do uší väčšinou zaujmú najmä lacnou cenou, ktorá sa však podpisuje aj na horšej kvalite zvuku. Vkladajú sa priamo do zvukovodu, ale často sa stáva, že zle držia. Niektoré modely majú preto klipy s fixáciou za uši alebo sa tylovým mostom spájajú za krkom, vďaka čomu lepšie držia.

Slchadl do u s dostupn ako tupľov alebo kstkov.

Slúchadlá do uší - rozdelenie podľa pripojenia

Či už káblové alebo bezdrôtové slúchadlá do uší, obe majú svoje výhody i nevýhody. Pre lepšie porovnanie sme si pre vás pripravili stručný prehľad, ktorý vám pomôže vybrať si variant, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Slúchadlá do uší rozdeľujeme na 2 typy:

 1. Káblové slúchadlá
 2. Bezdrôtové slúchadlá

Káblové slúchadlá do uší

Drôtové slúchadlá do uší pripojíte k prehrávaciemu zariadeniu jednoducho, dôležité sú však koncovky slúchadiel (3,5 mm Jack, Lightning, USB-C). Pred kúpou si preto zistite, akú koncovku má prehrávacie zariadenie, ktoré chcete k prehrávaniu hudby využívať.

Kľúčové vlastnosti káblových slúchadiel do uší:

 • bez nutnosti dobíjania, prehrávanie hudby je možné kedykoľvek
 • menšie riziko stratenia slúchadiel (napr. pri náhodnom odložení, zostanú káblom pripojené k telefónu)
 • mikrofón a ovládanie sú súčasťou kábla
 • nízka obstarávacia cena
 • kábel sa môže zlomiť alebo poškodiť
 • kábel môže pri niektorých činnostiach prekážať

Slchadl do u využijete pri rznych aktivitch, obľben s naprklad na port.

Bezdrôtové slúchadlá do uší

Slúchadlá do uší bezdrôtové dokážu hudbu prehrávať na vzdialenosť zvyčajne 10 až 15 metrov od prehrávacieho zariadenia. Bluetooth slúchadlá do uší môžete pripojiť k smartfónu, MP3 prehrávaču, televízoru, hernej konzole alebo akémukoľvek zariadeniu, ktoré podporuje bluetooth technológiu. Pri kúpe bezdrôtových slúchadiel do uší sledujte najmä počet hodín, ktoré vydržia hrať a tiež dĺžku nabíjania.

Kľúčové vlastnosti bezdrôtových slúchadiel do uší:

 • absencia kábla umožňuje slobodný pohyb bez obmedzenia
 • majú funkciu rýchleho nabíjania (len niektoré modely)
 • prehrávanie hudby na vzdialenosť niekoľkých metrov bez nutnosti nosenia prehrávacieho zariadenia všade so sebou
 • slúchadlá do uší bluetooth majú integrovaný mikrofón
 • nutnosť neustáleho dobíjania
 • jednoduchšia možnosť straty
 • lacnejšie modely mávajú problémy s výpadkami v bluetooth pripojení

Bezdrtov slchadl do u značky Buxton.

Zázrak v podobe True Wireless

Slúchadlá do uší True Wireless sú obrovským trendom, ktorý neustále naberá na popularite. Väčšinou sú dostupné ako štupľové, avšak v ponuke nájdete aj kôstky. Súčasťou True Wireless slúchadiel je nabíjacie púzdro, ktoré v prípade, že ich zrovna nepoužívate slúži ako externá nabíjačka. Najlacnejšie modely vydržia prehrávať hudbu približne 10 hodín, štandardom sú True Wireless slúchadlá s výdržou aspoň 20 hodín. Dostupné sú aj modely s ešte väčšou výdržou batérie, avšak vyššia je zároveň aj ich cena.

Čím sú slúchadlá True Wireless výnimočné?

 • ľahko sa prispôsobia tvaru vášho ucha
 • prekvapia vás svojou nízkou hmotnosťou a kompaktnými rozmermi
 • technológia bluetooth umožňuje bezproblémové pripojenie k telefónu, tabletu a ďalším zariadeniam
 • množstvo pokročilých funkcií, ako aktívne potláčanie hluku alebo automatické prehrávanie a zastavenie zvuku
 • v porovnaní s klasickými bezdrôtovým slúchadlami majú oveľa dlhšiu výdrž batérie

True Wireless slchadl do u.

Ako vybrať slúchadlá do uší?

Nech už ste sa rozhodli pre akýkoľvek druh slúchadiel do uší, pri výbere konkrétneho modelu sledujte najmä jeho technické parametre. Tie vám pomôžu pri finálnom rozhodovaní a zároveň vďaka nim budete vedieť oceniť cenu v porovnaní s kvalitou slúchadiel.

 • Frekvenčný rozsah sa udáva v hertzoch (Hz) a platí o ňom, že čím je vyšší, tým lepší je aj reprodukovaný zvuk.
 • Impedancia predstavuje odpor slúchadlových meničov vyjadrených v ohmoch. Pri impedancii platí, že čím je nižšia, tým vyššia môže byť hlasitosť, avšak pri nižšej kvalite zvuku.
 • Citlivosť označuje to, ako citlivo dokážu slúchadlá do uší prijať signál zo zdroja. Uvádzaná je v decibeloch (dB), čím vyššia je, tým menšia bude spotreba energie pri hlasnejšej hudbe.
 • Konštrukcia - väčšina slúchadiel do uší je uzatvorená, takže tlmia okolitý hluk. Niektoré modely môžu mať otvorenú konštrukciu, ktorá menej skresľuje zvuk, avšak netlmí dobre vonkajší ruch. Kompromisom sú polouzatvorené slúchadlá do uší.
4 €
100 €
Všetky filtre

56 produktov

Yenkee YHP 505BK
Ak hľadáte bezproblémové zvukové riešenie pre svoj telefón len s USB-C, káblové slúchadlá YHP 505 s USB-C sú vynikajúcou voľbou. Tieto slúchadlá ponúkajú bezproblémovú kompatibilitu s telefónmi Samsung a Google, ako aj s ďalšími špičkovými značkami, ktorépodporujú zvukový výstup USB-C Slúchadlá YHP 505 majú minimalistický dizajn, ktorý uprednostňuje štýl aj funkčnosť. Vďaka svojmu ultraľahkému telu poskytujú pohodlné nosenie aj pri dlhšom používaní. Elegantný a nenápadný dizajn zaručuje, že tieto slúchadlá doplnia akýkoľvek odev alebo prostredie, či už ich používate počas tréningu, dochádzania do práce, alebo pri relaxácii doma. Slúchadlá do uší YHP 505 sú vybavené robustným ovládačom na kábli a ponúkajú jednoduché ovládanie vášho zvukového zážitku. Ovládač umožňuje nastaviť hlasitosť, prehrávať/pozastavovať hudbu a preskakovať skladby jednoduchým stlačením tlačidla. Integrovaný mikrofón vám navyše umožňuje prijímať hovory bez použitia rúk bez toho, aby ste museli siahať po telefóne. Táto praktická funkcia zaručuje, že môžete zostať v spojení aj na cestách a udržiavať tak efektívnu a neprerušovanú komunikáciu. Veľkosť meniča: 10 mm Impedancia: 16 Ohm Citlivosť: 95dB+/-3dB Frekvenčný rozsah: 20 Hz - 20 kHz Typ mikrofónu: Všesmerový Mikrofón. Citlivosť: -45±3dB Mikrofón. Výstupná impedancia: 2,2 KΩ Menovitý výkon: 3 mW Max. Výkon: 5 mW Kábel: 1.2m
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
9,99 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.