Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Slúchadlá

Slúchadlá sú neodmysliteľným spoločníkom každodenného života. Umožňujú vnímať zvuk s neuveriteľnou presnosťou a hĺbkou a vytvárajú priestor, kde sa môžete oddeliť od vonkajšieho sveta a sústrediť sa na obľúbenú hudbu, podcasty, audioknihy, hry alebo sledovanie filmov bez rušenia. Objavte všetky slúchadlá v našej ponuke. Poradíme vám, ako si vybrať tie najlepšie.

 

Ako si vybrať správne slúchadlá

Preto, aby ste si vybrali správny typ slúchadiel, odporúčame sa zamerať na niekoľko parametrov. Pri výbere slúchadiel sa zamyslite nad účelom ich použitia, potom si premyslite aký spôsob pripojenia slúchadiel vám bude najviac vyhovovať. V tomto prípade je dobré si uvedomiť, že káblové slúchadlá poskytujú spoľahlivé pripojenie a často sú cenovo dostupnejšie, zatiaľ čo bezdrôtové slúchadlá vám ponúkajú slobodu pohybu a minimalizujú zamotané káble.
Rozhodujúcim faktorom sú aj rôzne funkcie a vlastnosti slúchadiel, ktoré vám prinášajú želaný zvukový zážitok a tiež komfort pri nosení.
Výber slúchadiel by mal byť orientovaný najmä na:

 • spôsob použitia
 • spôsob pripojenia
 • spôsob nosenia
 • konštrukciu slúchadiel
 • technické parametre
 • funkcie a vlastnosti slúchadiel

Slchadl značky Philips.

Slúchadlá - typy podľa spôsobu použitia

Pred kúpou slúchadiel sa zamyslite na aký účel vám budú slúžiť. Potrebujete slúchadlá k počítaču, k TV alebo plánujete počúvať hudbu pri športovej aktivite?
Základné rozdelenie slúchadiel podľa spôsobu použitia:

 • Slúchadlá k TV alebo na počítač s pohodlnejšou konštrukciou a dlhším káblom umožňujúcim viac pohybu po byte.
 • Herné slúchadlá sú navrhnuté špeciálne pre hráčov počítačových hier. Dokonale izolujú zvuk okolia a majú množstvo užitočných funkcií.
 • Kancelárske slúchadlá sú označované aj ako slúchadlá s mikrofónom.
 • Hi-Fi Slúchadlá alebo Hi-Res pre náročných, ktorí si potrpia na kvalitnom zvuku.
 • Športové a outdoorové slúchadlá sú väčšinou bezdrôtové a odolné proti vlhkosti a prachu.
 • Slúchadlá pre deti s anatomickým tvarom pre pohodlné nosenie.

portov slchadl.

Slúchadlá podľa typu pripojenia

Na základe spôsobu pripojenia rozlišujeme 3 typy slúchadiel.

 1. S káblom – tieto slúchadlá prinášajú kvalitnejší zvuk, pretože pri nich nedochádza k strate signálu pri jeho prenose. Nevýhodou sú však káble, ktoré vám napríklad pri športe môžu prekážať.
 2. Bezdrôtové slúchadlá využívajú technológiu Bluetooth a sú ideálne na šport.
 3. True Wireless slúchadlá predstavujú úplnú absenciu káblov. Využijete ich na telefonovanie len s jedným slúchadlom alebo tiež na športovanie.

Žena m v uiach slchadl True Wireless.

 

Slúchadlá podľa spôsobu nosenia

Existuje niekoľko druhov slúchadiel. Práve preto, aby ste sa vedeli jednoducho zorientovať vo výbere, je dobré si tiež ujasniť aký spôsob nosenia slúchadiel vám bude najviac vyhovovať. Výber úzko súvisí s aktivitou, pri ktorej budete slúchadlá používať.

 • Slúchadlá na uši (supraaurálne) majú mušle, ktoré priliehajú na uši, ale neprekrývajú ich. Pri dlhom nosení bývajú často menej pohodlné.
 • Slúchadlá do uší (intraaurálne) - nájdete v podobe kôstok (earbuds), ktoré sa vkladajú do vonkajšej časti uší alebo v podobe špuntov (in-ear), ktoré sa do zvukovodu zasúvajú.
 • Slúchadlá okolo uší (circumaurálne) s mušľami obklopujúcimi celé ucho môžu byť uzavreté alebo otvorené. Sú vyhľadávané najmä hráčmi počítačových hier.
 • Slúchadlá za uši predstavujú špeciálnu kategóriu. Prispôsobený tvar slúchadiel ušiam umožňuje vykonávať športové aktivity bez toho, aby vám slúchadlá vypadli z ucha.

Žena m na sebe slchadl na ui značky Yenkee.

Rozhodujúca je konštrukcia slúchadiel

Slúchadlá môžu mať 3 typy konštrukcie, ktoré majú vplyv na zvukové vlastnosti a vnímanie zvuku.

 1. Uzavreté slúchadlá majú uzavretú konštrukciu s náušníkmi, ktoré úplne pokrývajú uši a neprepúšťajú zvuk von, to znamená, že nie ste rušený okolím.
 2. Otvorené slúchadlá ponúkajú širší zvukový priestor a väčšiu priestorovú hĺbku, čo predstavuje prirodzenejší zvuk. V porovnaní s uzavretými slúchadlami však majú obmedzenú izoláciu od vonkajšieho hluku.
 3. Polouzavreté slúchadlá predstavujú kompromis medzi uzavretými a otvorenými slúchadlami.

Uzavret slchadl značky Buxton.

Dôležité parametre, ktoré je dobré sledovať pri kúpe slúchadiel

Nielen konštrukcia slúchadiel je dôležitá, ale aj to aký kvalitný zvuk vám budú vedieť slúchadlá podať. Práve preto sa pri výbere slúchadiel zamerajte na tieto zásadné parametre:

 • Citlivosť predstavuje akustický výkon slúchadiel a uvádza sa v dB/Wm. Platí, že čím vyššou hodnotou slúchadlá disponujú, tým hlasnejšie dokážu hrať.
 • Impedancia sa udáva v ohmoch (Ω). Slúchadlami s nižšou impedanciou pretečie väčší prúd, a tak hrajú hlasnejšie, avšak s väčším skreslením zvuku.
 • Frekvenčný rozsah sa uvádza v hertzoch (Hz) a vzťahuje sa na rozsah frekvencií zvuku, ktorý slúchadlá môžu reprodukovať. Bežne sa udáva hodnota od 16 do 20 000 Hz, ktorú je schopné zdravé ľudské ucho vnímať.

Vodeodoln slchadl.

Užitočné vlastnosti a funkcie, ktoré slúchadlá môžu mať

Slúchadlá sa líšia nielen svojou konštrukciou, ale aj funkciami a vlastnosťami. Tie pridávajú slúchadlám na ich komforte a môžu vylepšiť aj váš zvukový zážitok.

 • Toto sú najčastejšie funkcie a vlastnosti, ktorými slúchadlá môžu disponovať:
 • ANC (Active Noise Cancelling) – funkcia aktívneho potlačenia hluku umožňuje eliminovať nežiadúci hluk okolia a oveľa viac sa tak sústrediť na vykonávanú činnosť.
 • Odnímateľný kábel – na trhu nájdete slúchadlá, ktoré umožňujú odňať kábel v prípade vybitej batérie. Väčšinou sa jedná o slúchadlá s Bluetooth.
 • Mikrofón – slúchadlá s mikrofónom sú veľmi praktické pre každého kto potrebuje voľné ruky počas telefonovania. Pri výbere slúchadiel so vstavaným mikrofónom venujte pozornosť jeho kvalite. Vo všeobecnosti sa odporúča mať mikrofón smerový, čiže snímajúci zvuk len z jedného smeru pre lepšiu kvalitu hovoreného slova.
 • Ovládanie hlasitosti alebo prijímanie či ukončovanie hovorov pomocou tlačidla na slúchadlách je už štandardom všetkých moderných slúchadiel.
 • Vodotesnosť a prachuvzdornosť slúchadiel umožňuje bezstarostné používanie slúchadiel vo vlhkom či prašnom prostredí, či už pri cvičení, pri behu v daždi alebo pri inej outdoorovej aktivite. Takéto slúchadlá sú označené hodnotou certifikácie IPX a číslom za týmto označením.
 • Príslušenstvo k slúchadlám – nezabudnite na správne doplnky k slúchadlám, ako sú napríklad špeciálne puzdra, ktoré slúchadlá chránia pred ich znehodnotením. Väčšina bezdrôtových slúchadiel už puzdro obsahuje a prostredníctvom neho je možné slúchadlá tiež nabíjať.

Slchadl Panasonic s puzdrom.

1 €
539 €
Všetky filtre

668 produktov

Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 22.7.

44,99 €
39,00 €
Ušetríte 5,99 € (13%)
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.