Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Športové slúchadlá

Športové slúchadlá sú špeciálne navrhnuté pre aktívny životný štýl. Sú vyrobené s ohľadom na potreby športovcov a pre náročné fyzické aktivity. Od športových slúchadiel môžete očakávať kvalitný ergonomický dizajn prispôsobený vašim ušiam, množstvo funkcií, ktoré dovoľujú slúchadlá používať v náročných podmienkach a iné. Objavte celú ponuku športových slúchadiel a vyberte si tie ideálne pre vás.

 

Výhody

+ ľahká konštrukcia

+ jednoduché ovládanie

+ stabilita v uchu vďaka špeciálnemu uchyteniu

+ odolnosť voči potu a vode

+ možnosť bezdrôtového pripojenia

Nevýhody

- vyššia cena niektorých modelov

- menšia zvuková stabilita v porovnaní s inými slúchadlami

- obmedzená výdrž batérie bezdrôtových športových slúchadiel

Osoba m na sebe portov slchadl s magnetom za krkom proti strate slchadiel.

 

Športové slúchadlá - dôležité parametre pri výbere

Pred kúpou je dôležité si premyslieť k akému športu budete športové slúchadlá využívať. Na základe toho si budete vedieť vybrať vhodné prevedenie a druh pripojenia slúchadiel.

Pri výbere športových slúchadiel sa zamerajte na tieto kľúčové parametre:

 • typy
 • pripojiteľnosť
 • kvalita zvuku
 • funkcie a vlastnosti

Typy športových slúchadiel

Na trhu nájdete rôzne typy slúchadiel, ktoré sa od seba odlišujú tvarom, veľkosťou a spôsobom pripojenia. Odporúčame vám si vybrať športové slúchadlá podľa typu športu, ktorý chcete vykonávať. Na základe toho si budete vedieť vybrať vhodné vyhotovenie slúchadiel.

Športové slúchadlá môžeme podľa vyhotovenia rozdeliť na tieto 3 základné typy:

 1. Športové slúchadlá okolo uší (Over-Ear) sú vhodné pre športy s nižšou intenzitou, ako je turistika, ale aj joga či beh. K uchu priliehajú ako celok, vďaka čomu výborne izolujú okolitý hluk.
 2. Slúchadlá na uši (On-Ear) sú ľahké a pohodlné vďaka mäkkým náušníkom. Ideálne sú pre fitness, beh či cyklistiku.
 3. Športové slúchadlá do uší (In-Ear) sú najžiadanejším typom slúchadiel na športovanie, pretože sa vkladajú priamo do ucha. Sú malé, skladné a často ponúkajú vlastnosti navyše, ako napríklad špeciálne úchytky za uši, ktoré zabránia vypadnutiu slúchadlám počas športu.

Muž použva na beh portov slchadl na ui.

 

Športové slúchadlá a možnosti pripojiteľnosti

Ani jeden športový nadšenec nechce byť obmedzovaný káblami pri nosení slúchadiel. Športové slúchadlá s káblom však len tak nestratíte a niektoré modely dokonca umožňujú si kábel prispôsobiť a založiť si ho za krk, aby vám nezavadzal. Ak však preferujete skutočne bezdrôtové slúchadlá, True Wireless budú pre vás tie pravé. Poskytnú vám úplnú slobodu v pohybe a ich nabíjateľné puzdro vám poslúži aj ako power banka.

 • Bezdrôtové slúchadlá športové používajú na pripojenie bluetooth a prepojovací kábel, ktorý vám môže pri športe prekážať.
 • True Wireless športové slúchadlá sú samostatné špunty do uši s dobíjacím puzdrom. Poskytujú slobodu v pohybe.

True Wireless portov slchadl do u s skvel aj na turistiku.

 

Športové slúchadlá a kvalita zvuku

Hudba k športu jednoducho patrí. Preto, aby ste si ju užili v plnej kvalite, je dobré sa zamerať na niekoľko faktorov, ktoré kvalitu zvuku ovplyvňujú:

 1. Frekvenčný rozsah je vyjadrený v hertzoch (Hz) a hovorí o tom na akých frekvenciách sú schopné slúchadlá reprodukovať zvuky. Frekvenčný rozsah 20 Hz - 20 kHz je považovaný za štandardný pre ľudské ucho.
 2. Impedancia sa udáva v ohmoch (Ω) a vyjadruje elektrický odpor slúchadiel voči prúdiacemu signálu. Odporúčaná hodnota pre slúchadlá športové je okolo 32 ohmov a to najmä preto, aby ste mohli používať slúchadlá s mobilnými zariadeniami.
 3. Citlivosť sa udáva v decibeloch (dB) a vyššie hodnoty znamenajú, že slúchadlá sú schopné produkovať hlasnejší zvuk pri rovnakom vstupnom signáli. Odporúčaná citlivosť športových slúchadiel sa pohybuje medzi 80 dB a 100 dB.

portov slchadl Philips s odolnosťou voči vode.

 

Slúchadlá športové majú rôzne funkcie

Čo je veľmi žiadané pre športové slúchadlá, sú ich rôzne funkcie a vychytávky, vďaka ktorým si môžete užiť maximálny komfort a zážitok pri obľúbenej športovej aktivite.

 • Slúchadlá športové za krk majú magnet, vďaka ktorému zostanú bezpečne vidieť na krku a sú tak zaistené proti strate.
 • Slúchadlá s ušnými háčikmi alebo klipmi za uši sú skvelý doplnok pri plávaní alebo behu. Športové slúchadlá s týmito vlastnosťami vám len tak ľahko z uší nevypadnú.
 • Odolnosť voči vode a potu (IP) - športové slúchadlá sú chránené pred vlhkosťou, potom alebo dažďom. Vodotesnosť sa vyjadruje pomocou IP kódu, ktorý udáva stupeň ochrany voči prachu a vode.
 • NFC umožňuje automatické pripojenie bluetooth slúchadiel s prehrávacím zariadením.
 • Aktívne potlačenie hluku (ANC) filtruje nežiaduce okolité zvuky a zvyšuje tak kvalitu počúvania hudby.
 • Ambient sound umožňuje prepínanie medzi izolovaním a prepúšťaním okolitého zvuku. Túto funkciu využijete najmä v rušnom prostredí.
 • Ovládanie slúchadiel dotykom alebo hlasom umožňuje ovládať prehrávanie, hlasitosť, prijímanie hovorov bez použitia mobilného telefónu.
 • Mikrofón – športové slúchadlá s mikrofónom môžete využívať ako handsfree na telefonovanie alebo ovládanie hlasových asistentov.
 • Nabíjacie puzdro chráni bezdrôtové slúchadlá pred poškodením a poslúži aj ako powerbank.

portov slchadl s dobjateľnm puzdrom.

9 €
189 €
Všetky filtre

61 produktov

Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 22.7.

44,99 €
39,00 €
Ušetríte 5,99 € (13%)
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 22.7.

44,99 €
39,00 €
Ušetríte 5,99 € (13%)
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 22.7.

62,99 €
49,00 €
Ušetríte 13,99 € (22%)
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 22.7.

62,99 €
49,00 €
Ušetríte 13,99 € (22%)
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.