Katalóg Predajne Prihlásiť
Košík

Sušičky ovocia | Sušičky potravín

V prípade, že máte radi sušené ovocie, zeleninu, mäso, či hríby nemusíte sa spoliehať na kupované z obchodu, ale pripraviť si ich môžete jednoducho aj doma. Sušička potravín umožňuje nenáročnú prípravu vašich obľúbených sušených pokrmov v pohodlí domova. Objavte všetky sušičky ovocia v našom e-shope a my vám poradíme, ako sa v ich bohatej ponuke orientovať, a ktoré parametre sledovať pri výbere.

 

Sušičky ovocia môžeme rozdeliť podľa dvoch kritérií

V bohatej ponuke sušičiek ovocia sa mnohým ľuďom ťažko orientuje a preto sme pre vás sušičky ovocia rozdelili na dve kategórie - podľa tvaru a kapacity.

Sušička potravín podľa tvaru

Sušička na ovocie je dostupná ako hranatá alebo okrúhla, málokto však vie, že jej tvar súvisí aj so spôsobom distribúcie tepla.

  • Hranatá sušička ovocia - má motor umiestnený v bočnej časti, vďaka čomu je sušenie rovnomerné, nevýhodou je však často vyššia obstarávacia cena.
  • Okrúhla sušička ovocia - je cenovo dostupnejšia. Motor má umiestnený v dolnej časti a teplo stúpa smerom nahor, kvôli čomu môže dôjsť k jeho nerovnomernému rozloženiu. Okrúhla sušička potravín má stohovateľné poschodia, ktoré môžete jednoducho premiestňovať tak, aby sa dokonale vysušili všetky časti.

Hranat suička ovocia m motor umiestnen v bočnej časti, vďaka čomu sa potraviny rovnomerne suia.

 

Sušička na ovocie podľa kapacity

Sušička potravín môže mať rozdielnu kapacitu. Najčastejšie má sušička na ovocie 5 až 6 poschodí, avšak dostupné sú aj sušičky ovocia so 7 - 10 poschodiami, či profesionálne sušičky ovocia s viac ako 15-timi poschodiami. V tomto prípade si musíte sami určiť, ktorá sušička potravín vám bude najviac vyhovovať.

Parametre, ktoré by ste mali zohľadniť pri kúpe sušičky ovocia

Sušička ovocia vás síce na prvý pohľad osloví najmä dizajnom a často je rozhodujúcim parametrom aj jej cena, avšak pri rozhodovaní určite sledujte aj technické parametre. Aby ste boli s výkonom vašej sušičky ovocia spokojný, je dôležité zamerať sa najmä na jej spotrebu energie, materiál a hlučnosť.

Ovlna suička na ovocie m zvyčajne 5 až 6 poschod.

 

Sušička na ovocie podľa spotreby energie

Spotrebu elektrickej energie ovplyvňuje výška príkonu. Sušičky ovocia môžu mať príkon až 1 000 W. Čím vyšší je príkon, tým vyššia je zároveň spotreba elektrickej energie. Príkon však súvisí aj s rýchlosťou sušenia potravín, takže čím vyšší je príkon, tým rýchlejšie budú ovocie, zelenina, hríby, bylinky či mäso usušené.

V prípade, že bude sušička ovocia spotrebič, ktorý budete využívať len občas, stačiť vám budú aj modely so slabším príkonom do 250 W. Najčastejšie predávané sú sušičky na potraviny s príkonom okolo 500 W. Sušičky ovocia s vyšším príkonom sú odporúčané ľuďom, ktorí sušia potraviny pravidelne počas celého roka.

Sušička na huby a ďalšie potraviny podľa materiálu

Sušičky na ovocie sa líšia materiálom, z ktorého sú vyrobené. Zvyčajne je sušička na huby a ďalšie potraviny vyrobená z plastu alebo z nerezovej ocele. Kým plastová sušička na mäso a iné potraviny je ľahšia, kvôli čomu sa s ňou jednoduchšie manipuluje, jej nevýhodou je často nízka odolnosť materiálu. Sušička ovocia z nerezovej ocele je považovaná, za kvalitnejšiu, pretože nerezová oceľ je v porovnaní s plastom viac odolnejšia. Avšak sušičky ovocia sú v tomto prípade ťažšie a zároveň majú vyššiu obstarávaciu cenu.

Suenie ovocia, zeleniny, msa, hrbov, či byliniek nikdy nebolo jednoduchie.

Aj hlučnosť sušičky na potraviny je dôležitá

Hlučnosť sa udáva v decibeloch (dB) a sledovať by ste ju mali najmä v prípade, že plánujete nechať sušiť potraviny aj cez noc. Sušička ovocia so zvýšenou hlučnosťou by vás totiž počas spánku mohla rušiť, bohužiaľ nie všetci výrobcovia tento údaj uvádzajú.

Sušičky na ovocie s užitočnými funkciami

Pri kúpe zohľadnite aj funkcie, ktoré vám zjednodušia celý proces sušenia potravín. Sušička na huby a iné potraviny môže mať napríklad možnosť regulácie teploty, takže môžete pre rozdielne druhy potravín nastaviť inú teplotu. Sušička na bylinky využíva teplotu okolo 35 °C a sušička na mäso suší až pri 70 °C. Ovocie a zelenina sa zvyčajne sušia pri teplotách od 50 °C do 70 °C, nastavenie teploty však závisí od vás.

Suička na ovocie s regulciou teploty.

 

Aby bolo vaše sušenie potravín čo najviac bezstarostné, výhodou je ak má sušička mäsa, húb, ovocia či zeleniny časovač, ktorým si jednoducho nastavíte dobu sušenia potravín. Zvyčajne je doba sušenia viditeľná priamo na displeji, sušička na hríby a ďalšie potraviny sa po uplynutí doby automaticky vypne.

[€]
Všetky filtre
last-visited