Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Sušičky prádla podľa hmotnosti náplne

Jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere sušičky je hmotnosť náplne. Na našom e-shope rozdeľujeme sušičky podľa hmotnosti náplne do troch kategórií. Voľba medzi sušičkou s kapacitou 7 kg, 8 kg alebo 9 kg závisí od konkrétnych potrieb a preferencií každej domácnosti. Zistite, aká kapacita sušičky vám bude najviac vyhovovať na základe našich tipov, ktoré odporúčame zvážiť pred kúpou.

Aké sušičky podľa hmotnosti náplne nájdete v našej ponuke?

Kapacita sušičky udáva množstvo suchého prádla, ktoré dokáže spracovať za jedno sušenie. Meria sa v kilogramoch suchej bielizne a predstavuje maximálnu hmotnosť, ktorú sušička dokáže efektívne osušiť za jedno sušenie. Čím väčšia kapacita, tým viac bielizne môže sušička spracovať naraz.

Na našom e-shope zakúpite sušičky podľa hmotnosti náplne s kapacitou:

Suičky bielizne sa lia kapacitou.

Sušičky bielizne podľa hmotnosti náplne - ako vybrať?

Rozdiel medzi sušičkami s kapacitou 7, 8 a 9 kg spočíva v množstve suchého prádla, ktoré dokážu jednorazovo spracovať. Aby ste boli s vašim výberom spokojný, odporúčame vám zvážiť pred nákupom niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú to, akú veľkú kapacitu sušičky budete potrebovať.

Tieto 4 faktory ovplyvňujú výber sušičky podľa hmotnosti náplne:

 1. Veľkosť domácnosti
 2. Frekvencia používania
 3. Rozmery a umiestnenie
 4. Energetická účinnosť

Suičky podľa hmotnosti nplne rozdeľujeme na modely s kapacitou 7, 8 a 9 kg.

Veľkosť domácnosti

Pri rozhodovaní o veľkosti sušičky je dôležité zohľadniť veľkosť vašej domácnosti. Menšie domácnosti, ako sú jednotlivci alebo páry, si môžu dovoliť sušičky s menšou kapacitou. Naopak, veľké rodiny budú potrebovať sušičku s väčšou kapacitou na zvládnutie väčšieho objemu bielizne.

 • kapacita do 7 kg - je vhodná pre menšie domácnosti
 • kapacita 8 až 9 kg - je určená pre početnejšie domácnosti

Frekvencia používania

Časté používanie sušičky bielizne si vyžaduje väčšiu kapacitu, pretože čím častejšie ju používate, tým viac oblečenia budete potrebovať sušiť naraz. Osoby, ktoré práčku a sušičku často využívajú, by určite mali zvážiť sušičku s väčšou kapacitou.

 • na občasné použitie - je dostatočná kapacita 7 kg
 • pre časté použitie - zvoľte kapacitu 8 až 9 kg

Pri vbere suičky s dležit aj jej rozmery.

Sušičky podľa hmotnosti náplne - rozmery a umiestnenie

S veľkosťou kapacity sušičky súvisia aj jej rozmery, ktoré musíte zohľadniť pri nákupe, tak aby sa sušička zmestila do vyčleneného priestoru vo vašej domácnosti. Zvyčajne majú sušičky štandardné rozmery 60 x 85 x 65 cm a hmotnosť okolo 55 až 60 kg. Častokrát sa sušička umiestňuje vedľa práčky, obľúbená je však aj možnosť kedy je sušička umiestnená na práčke.

Podľa rozmerov rozdeľujeme sušičky na:

 • klasické
 • kompaktné

Energetická účinnosť sušičky podľa hmotnosti náplne

Sušičky s väčšou kapacitou majú tendenciu spotrebovať viac energie. Nižšiu spotrebu energie dosiahnete so sušičkami s tepelným čerpadlom, v ktorom sa získaná energia recykluje, čím vzniká menšia spotreba. Všetky informácie o spotrebe energie a vody nájdete uvedené na energetickom štítku. Odporúčame vám sledovať najmä energetickú triedu, na základe ktorej ľahko zistíte, ktoré modely sušičiek majú najlepšiu energetickú účinnosť.

Energetické triedy sušičky bielizne podľa hmotnosti náplne:

 • A+++
 • A++
 • A+
 • A
 • B
 • C
 • D

Správne zvolená sušička nielenže zabezpečí rýchle a účinné sušenie vašej bielizne, ale zároveň šetrí energiu a prispôsobuje sa konkrétnym potrebám užívateľa. Po dôkladnom zvážení veľkosti domácnosti, frekvencie používania a dostupného priestoru môžete bezpečne vybrať sušičku, ktorá bude najlepšie vyhovovať vašim individuálnym požiadavkám.

329 €
1 019 €
Všetky filtre

61 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.