Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Voľne stojace umývačky riadu

Zabudnite na ručné umývanie riadu a zakúpte si voľne stojacu umývačku riadu, ktorá sa hodí do každej domácnosti. Voľne stojace umývačky riadu môžete umiestniť kamkoľvek v kuchyni tak, aby mali v blízkosti rozvody elektrickej energie, vody a odpadu. Ako vybrať voľne stojacu umývačku riadu a čím sa jednotlivé modely odlišujú?


Voľne stojace umývačky riadu podľa rozmerov

Umývačka riadu voľne stojaca je dostupná v dvoch veľkostiach. Pri výbere by ste preto mali zohľadniť priestor, do ktorého chcete voľne stojacu umývačku riadu umiestniť a tiež počet ľudí žijúcich v domácnosti, ktorí budú umývačku využívať.

Voľne stojace umývačky riadu sú dostupné ako:

  • úzka voľne stojaca umývačka riadu so šírkou 45 cm - praktické riešenie pre domácnosti s nižším počtom členov alebo nedostatkom priestoru. Zvyčajne majú voľne stojace umývačky riadu šírka 45 cm kapacitu na 8 až 10 súprav riadu.
  • klasická umývačka riadu voľne stojaca so šírkou 60 cm - je štandardom a skvelou voľbou pre väčšie rodiny. V závislosti od vnútorného uloženia zvládne voľne stojaca umývačka riadu šírka 60 cm umyť až 16 súprav riadu.

 

etrite vodu použvanm umvačky riadu.

Umývačka riadu voľne stojaca - ako vybrať?

Voľne stojaca umývačka riadu by mala spĺňať niekoľko základných kritérií, ktoré vám pomôžu v rozhodovaní o kúpe konkrétneho modelu. Poradíme vám podľa čoho vybrať voľne stojace umývačky riadu a na čo si dať pri kúpe pozor.

Voľne stojaca umývačka riadu šetrí vodu

Vedeli ste, že umývaním riadu v umývačke spotrebujete až 7x menej vody v porovnaní s ručným umývaním? Spotreba vody sa líši v závislosti od veľkosti umývačky a zvoleného umývacieho cyklu. Zvyčajne sa pohybuje sa v rozpätí od 7 do 16 litrov za jedno použitie.

Voľne stojace umývačky riadu s jednoduchým ovládaním

Umývačka riadu voľne stojaca sa ovláda prostredníctvom ovládacieho panelu, ktorý je väčšinou umiestnený na hornej strane dverí. Tvoriť ho môžu mechanické tlačidlá, LED displej alebo ich kombinácia. Väčšinou má voľne stojaca umývačka riadu jednotlivé programy pre lepší prehľad znázornené ikonami, záleží len na vás aký druh ovládania uprednostníte.

Umývačka riadu musí mať nízku hlučnosť

V súčasnosti majú takmer všetky modely umývačiek riadu nižšiu hlučnosť vďaka invertorovým motorom a kvalitným izolačným materiálom. Stále sa však nájdu modely, ktoré vás svojou hlučnosťou môžu prekvapiť. Pri kúpe si preto všímajte, akú hlučnosť má voľne stojaca umývačka riadu. Najtichšie voľne stojace umývačky riadu majú okolo 40 dB, štandardom je hladina zvuku medzi 43 až 45 dB, zvýšenú pozornosť venujte umývačkám s hlučnosťou okolo 50 dB, ktoré vás svojou prevádzkou môžu rušiť.

Voľne stojaca umývačka riadu má viacero programov

Všetky voľne stojace umývačky riadu majú automatický program, ktorý má stanovenú spotrebu vody aj dĺžku umývacieho cyklu. Bonusom však môžu byť ďalšie programy, ako napríklad ECO program, ktorý znižuje spotrebu vody a elektrickej energie. V prípade, že potrebujete, aby bol váš riad čistý v čo najkratšom čase určite oceníte rýchly program, kedy voľne stojaca umývačka riadu umýva približne 30 až 45 minút. Ak chcete mať riad kvalitne vyčistený, mala by mať vaša voľne stojaca umývačka riadu intenzívny program alebo špeciálny program na sklo.

Voľne stojace umvačky riadu maj viacero užitočnch programov a funkci.

Voľne stojace umývačky riadu s množstvom funkcií

Okrem technických parametrov si pri kúpe voľne stojacej umývačky riadu môžete všímať aj funkcie, ktorými sa jednotliví výrobcovia odlišujú.

V prípade, že máte doma deti určite oceníte detskú poistku či zámok, ktorý blokuje otváranie dverí. Výhodou je ak má voľne stojaca umývačka riadu automatické otvorenie dverí, ktoré informuje o skončení umývania riadu a zároveň je prospešné pre jeho sušenie. Voľne stojaca umývačka riadu môže disponovať aj dávkovacím asistentom či parným sušením. Výhodou je ak majú voľne stojace umývačky riadu indikátor nedostatku soli alebo leštidla, či akustickú signalizáciu ukončenia programu. Voľne stojaca umývačka riadu s funkciou Aqua Stop/Aqua Safe zabezpečí, že nedôjde k pretečeniu či úniku vody. Niektoré voľne stojace umývačky riadu majú aj funkciu odloženého štartu, takže viete presne naplánovať, kedy sa má umývací cyklus spustiť. Užitočnou SMART funkciou je aj možnosť pripojenia umývačky k WiFi vďaka čomu môžete voľne stojace umývačky riadu ovládať cez mobilnú aplikáciu.

259 €
719 €
Všetky filtre

59 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.