Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Vreckové vysávače

Vreckové vysávače patria medzi najobľúbenejšie typy vysávačov v domácnostiach. Je tomu tak pre ich priaznivú cenu, skvelý výkon a jednoduchú údržbu. Pre široký výber modelov na trhu sa vám môže zdať náročné vybrať ten správny vreckový vysávač, my vám však poradíme aké dôležité parametre je potrebné sledovať pri kúpe vhodného vysávača.

 

Výhody

 + vynikajúci výkon 

+ kvalitná filtrácia - náklady na kúpu prachových vreciek

+ jednoduchá údržba

+ pohodlná manipulácia

+ veľký výber modelov na trhu

+ priaznivá cena

 

Nevýhody

- prachové vrecká a filtre je potrebné pravidelne vymieňať

 

Žena vysva obvačku s klasickm vysvačom.

Vreckové vysávače vyberajte podľa týchto parametrov

Pred kúpou si ujasnite akú má mať vreckový vysávač konštrukciu, ako výkonný a tichý potrebujete aby bol a tiež je dôležité vedieť, aký objem vrecka má vysávač mať.

Klasický vreckový vysávač vs tyčový vysávač s vreckom

Vreckové vysávače sa od seba odlišujú aj svojou konštrukciou.

Klasický vysávač vreckový sa skladá z pojazdnej časti, na ktorú je napojená trubica s hubicou. Tento typ vysávača patrí medzi najpoužívanejší a najobľúbenejší v domácnostiach najmä pre jeho veľký sací výkon.

Tyčový vysávač je praktickejší svojim štíhlym telom, pretože sa skladá len so sacej hlavice a trubice a vďaka vyššej konštrukcii sa nemusíte pri upratovaní toľko zohýbať. Tyčový vreckový vysávač zbiera nečistoty taktiež do zberného vrecka, ale to sa nachádza priamo v trubici vysávača, a tak vysávač nepotrebuje vynakladať extra výkon na satie nečistôt.

Tyčové vreckové vysávače sú oveľa skladnejšie ako klasické vreckové vysávače a dokonca modely s akumulátorom nemajú zbytočné káble. Avšak doba ich nabíjania môže trvať dlhšie a väčšinou majú aj nižší sací výkon oproti klasickým vysávačom.

Vreckový vysávač vyberajte aj s ohľadom na priestor, v ktorom bude uskladnený a tiež myslite na to, že čím skladnejší a ľahší vysávač si vyberiete, tým sa vám s ním bude pohodlnejšie manipulovať. Hmotnosť vysávačov s vreckom sa pohybuje od 3,5 až 9 kg.

Vreckov vysvač Sencor je vybaven vkonnm motorom.

Aký objem vrecka vybrať pre vreckový vysávač

Vrecko vysávača môže byť textilné alebo papierové. Textilné vrecká sú praktickejšie, pretože ich stačí po naplnení vysypať do koša a môžete ich opakovane používať. Pre alergikov však odporúčame vysávač s papierovým vreckom, v ktorom sa nečistoty a prach spoľahlivo udržia a po naplnení stačí vrecko jednoducho vymeniť za nové.

Objem vrecka si vyberajte najmä podľa toho, akú veľkú plochu budete pravidelne vysávať. Pre menšie plochy do 50 m² vám bude stačiť vreckový vysávač s objemom vrecka do 2,5 litra. Pre plochy do 150 m² sú ideálne až 4 litrové vrecká. Vreckové vysávače s kapacitou vrecka viac ako 4 litre sú vhodné pre miestnosti nad 150 m².

Perfektný výkon je základom každého vysávača s vreckom

Najdôležitejším parametrom vysávača je jednoznačne jeho sací výkon. Tento parameter určuje ako efektívne váš nový vysávač dokáže poupratovať. Sací výkon sa líši od konkrétneho modelu vysávača a priamo závisí od kapacity batérie, typu motora, kvality filtračného systému a v neposlednom rade od celkovej konštrukcie vysávača.

Ak chcete mať doma skutočne výkonný vreckový vysávač vyberajte ten, ktorého príkon má hodnotu vyššiu než 600 W. Získate tak dostatočne výkonný a zároveň úsporný vysávač vreckový.

Vkonn vysvač dokže povysvať vetky nečistoty.

Hlučnosť vysávača

Vysávače sa vo všeobecnosti spájajú s vysokou hlučnosťou počas ich prevádzky. Nemusí to byť však vždy pravidlom.

Najhlučnejšie vysávače majú okolo 80 dB a tieto typy bývajú väčšinou aj najlacnejšie. Moderné vysávače vreckové však vedia prekvapiť nižšou hlučnosťou, ktorá sa pohybuje okolo 60 dB. Pri týchto modeloch vysávačov je potrebné rátať aj s vyššou cenou.

Ak si želáte mať doma extra tichého domáceho pomocníka, vyberajte drahšie modely vysávačov, alebo stavte rovno na robotické vysávače, ktoré sú bezkonkurenčné nielen svojou tichou prevádzkou ale aj ďalšími vychytávkami, ktoré vám dokážu ušetriť množstvo času.

Kvalitnú filtráciu má mať každý vreckový vysávač

Filtrácia je veľmi dôležitým parametrom pre vreckové vysávače, ktorú určite neprehliadnite. To akými účinnými filtrami je vysávač vreckový vybavený zabezpečuje kvalitu vzduchu po vysávaní. Chcete mať predsa v byte čo najmenej prachu a nečistôt, ktoré má z vašej podlahy odstrániť spoľahlivý vreckový vysávač, a ten potrebuje mať kvalitnú filtráciu, obzvlášť ak ste rodina s malými deťmi, alebo ste alergik.

Vreckové vysávače môžu mať filter, ktorý sa líši počtom vrstiev a môže byť antibakteriálny, uhlíkový, alebo vodný. Stretnúť sa môžete s nasledovným delením filtrov podľa účinnosti:

  • Mikrofilter – klasický typ filtra bez certifikácie, ktorý je vyrobený z molitanu alebo textílie. Väčšinou ho nájdete vo vysávačoch ako druh vstupného filtra.
  • HEPA a EPA filtre – sú to najkvalitnejšie a certifikované filtre, ktoré sú označené číslom od 10 – 14. Filter HEPA 14 predstavuje najvyšší stupeň filtrácie a dokáže vyfiltrovať až 99,995 % baktérií a nečistôt. Práve preto je tento druh filtra najvhodnejším riešením pre alergikov a astmatikov.
  • Vodný filter – funguje na princípe vodného víru, ktorý zabráni nečistotám vrátiť sa naspäť do ovzdušia. Vo vode sa prach a nečistoty rýchlo rozpustia a preto je vodný filter tiež ideálnou voľbou pre alergikov.
  • Umývateľný filter – praktický filter, ktorý po každom vysávaní jednoducho umyjete pod tečúcou vodou. Tento druh filtra nie je potrebné tak často meniť ako iné typy filtrov.

Kvalitn HEPA filter vo vreckovom vysvači Sencor.

Príslušenstvo a praktické funkcie vreckového vysávača

Moderné vreckové vysávače sú vybavené skvelými funkciami ako je indikátor plnosti zberného vrecka a tiež indikátor zanesenia filtra. V oboch prípadoch vám váš vysávač vreckový dá vedieť, že je potrebné vymeniť prachové vrecko a filter za nový kus.

Užitočnou funkciou vreckových vysávačov je funkcia Safety Valve, ktorá slúži ako ochrana proti prehriatiu počas extra prisávania vysávača.

Na vreckových vysávačoch vás poteší aj dĺžka kábla, ktorú môžu mať až do 15 m a tým sa ich akčný rádius výrazne zvyšuje, čo pre vás znamená menej časté prepájanie kábla a viac povysávanej plochy na jeden krát.

Preto, aby sa predišlo nepekným škrabancom na podlahe, sú vysávače vreckové vybavené šikovnými mäkčenými kolieskami.

Môžete sa tešiť na bohaté príslušenstvo, ktoré vreckové vysávače majú v podobe rôznych druhov nadstavcov. Špeciálnu hubicu využijete na čalúnenie, malý nadstavec na vysávanie menších plôch a predmetov, na zvieracie chlpy a vlasy je určená turbokefa so štetinami a využijete aj úzku štrbinovú hubicu určenú na ťažko dostupné miesta pod nábytkom.

pecilny nadstavec na čalnenie vysvača Rowenta.

[€]
Všetky filtre

61 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited