Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Výrobníky ľadu

Výrobníky ľadu sú skvelým zariadením, ktoré zjednodušuje prípravu a servírovanie osviežujúcich nápojov v horúcich dňoch. Výrobník ľadu je tiež praktický nástroj pre každodenné použitie, ktorý vám ušetrí čas a zásobí vás ľadom na niekoľko dní, dokonca aj na tie najväčšie párty. Poradíme vám, aké parametre sledovať pri výbere, aby ste sa rozhodli pre stroj na ľad podľa vašich predstáv.

Výhody

+ stály prístup k ľadu

+ rýchla produkcia ľadu v porovnaní s prípravou ľadu v mrazničke

+ jednoduchá obsluha a údržba

Nevýhody

- niektoré typy si vyžadujú pripojenie k zdroju vody

- vyššia náročnosť na miesto

Kompaktn vrobnk ľadu Sencor.

Výrobníky na ľad – parametre, ktoré je dobré sledovať pri výbere

Rozhodnúť sa pre správny výrobník ľadu môže byť náročné, a práve preto odporúčame sledovať niekoľko kľúčových parametrov, ktoré vám výber vhodného prístroja uľahčia.

Pri výbere výrobníka ľadu sa zamerajte najmä na tieto základné parametre:

 • typ
 • kapacita
 • materiál a dizajn
 • príkon
 • funkcie

Aký výrobník ľadu si vybrať?

Výber vhodného výrobníka na ľad závisí predovšetkým od vašich potrieb, pri ktorých je dobré brať do úvahy faktory, ako je množstvo vyrobeného ľadu, mobilita, trvalý prívod vody a náklady na inštaláciu.

Na trhu existujú 2 typy výrobníkov na ľad:

 1. Výrobník ľadu so zabudovaným zásobníkom na vodu – ideálny pre domáce a príležitostné použitie. Nevýhodou je častejšie dolievanie vody.
 2. Výrobník ľadu s prívodom vody cez hadicu – vhodný pre komerčné prevádzky a miesta, kde je neustála potreba ľadu.

Vrobnk ľadu Sencor so zabudovanm zsobnkom na vodu.

Stroje na ľad a ich kapacita

Výrobníky ľadu sú dostupné v rôznych veľkostiach a s rôznou kapacitou. Pre výber vhodnej veľkosti výrobníka myslite na to koľko ľadu budete potrebovať.

Ľadovník sa skladá z niekoľkých častí a každá má svoju kapacitu:

 • Nádoba na vodu – objem nádoby na na vodu sa pohybuje od 2 do 5 litrov. Pre nepretržitý chod je lepšie zvoliť výrobník s automatickým prívodom vody a objemom nádoby na vodu aspoň 4,5 litra.
 • Nádoba na ľad – veľkosť nádoby na ľad je uvedená v kilogramoch (kg) a pre výrobníky ľadu na domáce použitie sa pohybuje medzi 0,3 a 1 kg.

Výrobníky ľadu – materiál a dizajn

Výrobníky ľadu sa vyrábajú v rôznom dizajnovom prevedení, aby ste si mohli vybrať presne také zariadenie, ktoré bude ladiť s vašim štýlom domácnosti. Okrem dizajnovej stránky je dobré myslieť aj na materiál výrobníka ľadu, pretože ten určuje životnosť zariadenia.

Výrobník ľadu môže byť vyrobený z týchto materiálov:

 • plast
 • nerez

tlov stroj na ľad značky Ariete vyroben z plastu.

Príkon

Domáce výrobníky majú priemer príkonu približne 100 W, čo zaručuje úspornú prevádzku a ideálnu voľbu pre príležitostné použitie. Profesionálne výrobníky majú vyšší priemer príkonu, pohybujúci sa okolo 150 W a viac, vďaka čomu sú schopné rýchlo vyrobiť väčšie množstvo ľadu.

Užitočné funkcie a vlastnosti, ktorými vás stroje na ľad prekvapia

Výrobníky ľadu sú spotrebičmi, ktoré nemajú príliš veľa funkcií, no niektoré ich vlastnosti či doplnkové prvky zjednodušujú proces výroby ľadu a zlepšujú používateľský komfort:

 • Nastaviteľné tvary a veľkosti ľadu - niektoré výrobníky ľadu majú voľbu veľkosti ľadových kociek. Môžete si tak vybrať medzi klasickými kockami, guličkami alebo triešťami.
 • LCD displej - umožňuje jednoduchšie ovládanie procesu výroby ľadu a zobrazuje informácie o množstve vyrobeného ľadu a ďalších nastaveniach.
 • Kontrola hladiny vody - táto funkcia vás upozorní na množstvo vody v nádobe, čo umožňuje mať celý proces výroby ľadu pod kontrolou.
 • Automatické vypnutie - po dosiahnutí stanovenej kapacity alebo dokončení mrazenia sa výrobník sám vypne, čím šetrí energiu.
 • Časovač - táto funkcia umožňuje nastaviť čas mrazenia podľa vašich potrieb.
 • Rukoväť - umožňuje prístroj jednoducho prenášať z miesta na miesto.
 • Ovládanie – niektoré modely majú ručné ovládanie všetkých parametrov mrazenia a pokročilejšie modely ponúkajú viacero režimov výroby ľadu a starajú sa o väčšinu procesu.
 • Príslušenstvo – výrobníky ľadu môžu mať vo výbave lopatku na ľad alebo nádobu s odmerkou na dolievanie vody do zásobníka.
 • Vyberateľná zásuvka na ľad - ak nádoba na ľad nie je integrovaná, môžete ju jednoducho vybrať a umožní vám jednoduchšie vysypať ľad na požadované miesto.
 • Odvod odpadovej vody – výrobník na ľad pre domáce použitie má nádobu na odpad, ktorú je potrebné pravidelne vylievať. Profesionálne ľadovníky disponujú priamym odpadovým systémom a nádrž nie je potrebné pravidelne vyprázdňovať.

Vrobnk ľadu s kapacitou na 12 kg ľadovch kociek.

127 €
167 €
Všetky filtre
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.