Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Zastrihávače chĺpkov

Zastrihávače chĺpkov prídu vhod, ak potrebujete odstrániť chĺpky v ušiach, nose alebo ak si potrebujete upraviť obočie. Vďaka špeciálnym nadstavcom si dokonale poradia aj s hustejším ochlpením. Zastrihávač chĺpkov vám kedykoľvek a kdekoľvek za pár jemných a bezbolestných okamihov poskytne dokonale upravený vzhľad.

 

Zastrihávač chĺpkov - základné rozdelenie

Na trhu sú dostupné 2 základné druhy zastrihávačov chĺpkov.

 1. Klasické zastrihávače chĺpkov určené iba na zastrihávanie chĺpkov v nose. Vo výbave majú jediný nadstavec. Ovládajú sa tlačidlom, na ktorom spravidla nie je možné nastaviť dĺžku strihu.
 2. Kombinované zastrihávače chĺpkov disponujú viacerými nadstavcami a dĺžku strihu je možné nastaviť podľa potreby. Môžete ich použiť aj na zastrihávanie chĺpkov v ušiach, v oblasti bikín alebo fúzov. Okrem toho môže mať takýto strojček na chĺpky v balení aj nadstavec pre skrátenia obočia.

Zastrihvač chĺpkov Philips.

 

Aké zastrihávače chĺpkov nájdete v našej ponuke?

Aj napriek svojim menším rozmerom sú zastrihávače chĺpkov dostupné v rôznych typoch. Líšia sa nielen výkonom, ale najmä hlavicami.

 • Zastrihávače chĺpkov s rotačnými hlavicami majú rotujúce čepele uložené v okrúhlom ochrannom kryte. Menšia hlavica umožňuje strojček pohodlne zasunúť do nosa či ucha aj bez rizika poranenia. Nevýhodou je riziko upchatia hlavice, najmä ak sú vaše chĺpky hustejšie alebo hrubšie.
 • Strojček na chĺpky s rovným strihacím systémom disponuje otvorenými čepeľami, ktoré sú umiestnené v jednej línii. Ich používanie je maximálne bezpečné a pomocou správnych nadstavcov si s nimi ľahko upravíte obočie, ale aj bradu bez podráždenia pokožky. Tento druh zastrihávačov sa neupcháva.

Strojček na chĺpky Remington.

 

Strojček na chĺpky a jeho materiálové spracovanie

K najdôležitejším parametrom výberu patrí jednoznačne materiálové prevedenie tela a čepelí. Vo väčšine prípadov má zastrihávač chĺpkov v nose a ušiach telo vyrobené z plastu. V prípade drahších modelov to môže byť kombinácia plastu a kovových prvkov. Nemenej dôležitý je aj samotný materiál čepelí. Práve ten je zodpovedný za kvalitu a presnosť zastrihávania.

 • Jednoduché zastrihávače chĺpkov ponúkajú oceľové čepele. Ich nevýhodou je, že v prípade častejšieho kontaktu s vodou hrozí ich hrdzavenie.
 • Kvalitnejší strojček na chĺpky môže disponovať nerezovými čepeľami, ktoré sú mimoriadne odolné voči hrdzaveniu aj pri častejšom kontakte s vodou.

Zastrihávač chĺpkov v nose a ušiach - výber podľa napájania

Zastrihávače chĺpkov môžu mať napájanie:

 • Batériové - o pohon strojčeka sa stará vo väčšine modelov jedna tužková batéria AA. Veľkou výhodou je nízka hmotnosť a jednoduchá manipulácia. Zastrihávač obočia poháňaný batériami by mal vydržať prevádzku približne 90 minút.
 • Akumulátorové sa pýšia nielen vyšším výkonom, ale aj praktickejším používaním bez obmedzujúceho kábla. Vo výbave nechýba ani nabíjačka alebo nabíjací stojan.
 • Káblové sú napájané pomocou kábla, ktorý musí byť pripojený do elektrickej siete. Vďaka takémuto pripojeniu však poskytuje konštantný výkon bez poklesu. Jeho jedinou nevýhodou je obmedzený pohyb.

Umvateľn zastrihvač chĺpkov Sencor.

 

Zastrihávač na chĺpky- vhodný na suché aj mokré použitie

Zastrihávače chĺpkov sú dostupné v mnohých tvaroch či veľkostiach a ich spôsob použitia záleží iba na vašich preferenciách. Zvoľte si či je pre vás postačujúce používať zastrihávač chĺpkov na sucho, alebo si želáte zariadenie používať aj v sprche.

 • Jednoduchý zastrihávač je vhodný iba na suché používanie.
 • Drahší zastrihávač môžete používať v mokrom i suchom prostredí. Vodotesnosť je dôležitá aj kvôli pohodlnému a rýchlemu čisteniu zastrihávača pod tečúcou vodou.

Funkcie zastrihávačov chĺpkov

Niektoré modely disponujú rôznym príslušenstvom ako aj funkciami, ktoré vám používanie výrazne uľahčia a spríjemnia. Súčasťou zastrihávačov môže byť okrem hlavného nadstavca na chĺpky v nose a ušiach aj niekoľko ďalších nadstavcov, pomocou ktorých je možné upraviť kotlety či skracovať fúzy. Dámy by mali voliť zastrihávače chĺpkov predovšetkým na jemné odstránenie chĺpkov na tvári, úpravu obočia alebo s nadstavcami na úpravu chĺpkov v oblasti bikín.

K praktickým funkciám zastrihávačov chĺpkov patrí:

 • Dotykové ovládanie - namiesto tlačidiel je možné zastrihávač obočia ovládať pomocou displeja.
 • Rýchle nabíjanie - s touto funkciou máte zastrihávač chĺpkov pripravený na použitie do niekoľkých minút.
 • Integrované LED svetlo - s jeho pomocou bude zastrihávanie chĺpok omnoho presnejšie.
 • Indikátor stavu batérie - praktický doplnok, ktorý informuje o stave batérie počas používania a samozrejme upozorní aj na vybíjanie.
 • Samoostriace čepele – vďaka inovatívnej technológii nie je potrebné čepele ostriť ani mazať, takže zastrihávanie bude stále rovnako kvalitné a presné.
 • Cestovné puzdro - praktické a bezpečné uskladnenie zastrihávača aj pri cestovaní.
 • Ergonomická pogumovaná rukoväť - poskytuje skvelý úchop bez rizika zošmyknutia.
 • Nastavenie dĺžky strihu - je možné nastaviť najmä na skracovacích hlaviciach určených na obočie alebo bokombrady.

Praktick zastrihvač chĺpkov v nose a uiach pri použit.

6 €
57 €
Všetky filtre

10 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.