Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Zvlhčovače vzduchu

Zvlhčovače vzduchu pomáhajú zlepšiť kvalitu ovzdušia vo vašej domácnosti. Dokážu prečistiť vzduch od alergénov a baktérií a účinne tak minimalizovať ochorenia dýchacích ciest. Zvlhčovač vzduchu vás poteší aj množstvom skvelých funkcií. Aby bolo pre vás rozhodovanie jednoduchšie, poradíme vám aké parametre je potrebné sledovať pri kúpe

Ako vybrať kvalitný zvlhčovač vzduchu

Základným kritériom pre výber vhodného zvlhčovača vzduchu je vedieť v akej veľkej miestnosti má byť umiestnený. Potom si už len stačí vybrať druh zvlhčovača, ktorý vám bude najviac vyhovovať svojimi funkciami a vhodnými parametrami.

Druhy zvlhčovačov vzduchu

Na trhu nájdete viacero druhov zvlhčovačov vzduchu, každý však funguje na inom princípe zvlhčovania ovzdušia.

Teplé zvlhčovače vzduchu sú ideálne všade tam, kde je potrebné teplotu ovzdušia zvýšiť. Fungujú tak, že najprv vodu v zásobníku privedú do varu, voda sa následne ochladí a do ovzdušia sa vypustí v podobe horúcej pary. Vďaka sterilnej pare dokáže zvlhčovač vzduchu ovzdušie zbaviť všetkých baktérií. Teplé zvlhčovače vzduchu majú vyššiu spotrebu energie, avšak radia sa medzi veľmi účinné a výkonné zvlhčovače vzduchu.

Zvlhčovač vzduchu rozna do ovzduia horcu paru, ktor činne nič vetky baktrie.

 

Studený zvlhčovač vzduchu funguje na princípe prirodzeného odparovania vzduchu, ktorý poznáme z prírody. To znamená, že kvapôčky vody zachytáva účinný filter, ktorý ich potom roznáša do vzduchu. Tento typ zvlhčovača vzduchu však nie je vhodný pre alergikov, pretože alergény nedokáže eliminovať. Môžete ho však používať po celý rok a je skvelý dokonca aj počas spánku, pretože má tichú prevádzku. Veľkou výhodou je nízka spotreba energie a za nevýhodu možno považovať pravidelnú výmenu zvlhčovacích vložiek.

Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu sú veľmi žiadané pre ich univerzálne využitie a nízku spotrebu energie. Vzduch zvlhčujú na základe vysokofrekvenčného ultrazvukového oscilátora, ktorý rozbíja vodné kvapôčky na paru. V kombinácii s ionizačnými tyčinkami dokáže zvlhčovač vzduchu účinne eliminovať baktérie, a ak si ich zaobstaráte nebudete potrebovať na prevádzku zvlhčovača vzduchu destilovanú či prefiltrovanú vodu, ktorá sa bežne vyžaduje, ale stačí, že použijete bežnú vodu z vodovodu.

Zvlhčovače vzduchu s technológiou NanoCloud poskytujú až trojnásobnú ochranu proti baktériám a plesniam. Spoľahlivý absorpčný filter zachytí prach a a veľké častice ako sú vlasy alebo zvieracia srsť a odparovací systém následne zvlhčí vzduch v miestnosti. Do ovzdušia sa odparuje jemná hmla NanoCloud, ktorá dokáže zvlhčiť vzduch až o 99 % účinnejšie než klasické ultrazvukové zvlhčovače vzduchu.

Zvlhčovač vzduchu s technolgiou NanoCloud.

 

Kam umiestniť zvlhčovač vzduchu

Veľkosť miestnosti, v ktorej sa bude zvlhčovač vzduchu nachádzať je dôležitým parametrom pre výber výkonného zvlhčovača vzduchu.

  • Do miestnosti s maximálnou rozlohou do 15 m² sa hodí zvlhčovač vzduchu s max. výkonom do 200 ml/h.
  • Miestnosti s maximálnou rozlohou do 45 m² potrebujú výkonnejší zvlhčovač vzduchu s max. výkonom 200 – 400 ml/h.
  • Do miestnosti s maximálnou rozlohou do 55 m² je vhodný zvlhčovač vzduchu s max. výkonom 400 – 500 ml/h.
  • Miestnosti s maximálnou rozlohou od 56 - 70 m² potrebujú zvlhčovač vzduchu s max. výkonom 500 – 600 ml/h.

Pre väčšie miestnosti, ako 70 m² odporúčame zaobstarať si dva zvlhčovače vzduchu.

Výkon a hlučnosť zvlhčovačov vzduchu

Príkon je parametrom, ktorý ukazuje ako dokáže byť zvlhčovač vzduchu úsporný a zároveň výkonný. Vo všeobecnosti platí, že čím vyšší výkon zariadenie má, tým je energeticky náročnejšie.

Príkon majú zvlhčovače vzduchu približne od 14 – 150 W.

Zvlhčovače vzduchu sú pomerne tiché zriadenia a ich hlučnosť sa pohybuje medzi 20 – 30 dB. Ak si potrpíte na svieži a čistý vzduch aj počas spánku, vyberajte model s hlučnosťou pod 25 dB.

Kapacita vodnej nádržky

Veľkosť nádržky na vodu vám napovie, ako dlho dokáže zvlhčovač vzduchu zostať v prevádzke. Výber správneho objemu nádržky ovplyvňuje aj váš komfort, pretože s dostatočným objemom nádržky, nemusíte vodu do zariadenia neustále dopĺňať.

Veľkosť nádržky na vodu zvlhčovača vzduchu sa pohybuje od 1 – 6 l.

Zvlhčovače vzduchu prevoňaj vau domcnosť vďaka aromaterapii.

 

Funkcie, ktorými vás zvlhčovače vzduchu prekvapia

  • Automatické vypnutie – prebehne vo vopred stanovenom čase alebo aj vtedy, keď sa nádržka na vodu zvlhčovača vzduchu vyprázdni.
  • Meranie vlhkosti – funkcia, ktorá vám napovie ako veľmi suchý či vlhký vzduch sa nachádza v miestnosti.
  • Zabudovaný vlhkomer – dokáže okamžite reagovať na aktuálnu vlhkosť v miestnosti zapnutím alebo vypnutím zvlhčovača vzduchu.
  • LED displej – slúži ako ukazovateľ aktuálnej vlhkosti vzduchu.
  • Stupne zvlhčovania – skvelá funkcia, vďaka ktorej si jednoducho dokážete regulovať rozptyl vodnej pary v miestnosti podľa vlastných predstáv.
  • Aromaterapia – stačí do zvlhčovača vzduchu nakvapkať obľúbenú vôňu oleja, ktorým potešíte nielen svoje zmysly, ale príjemne prevoniate celú miestnosť.


Objavte ďalších pomocníkov na úpravu vzduchu

Doprajte vám aj vaše rodine zdravé prostredie, ktoré zabezpečí čistička, zvlhčovač i odvlhčovač vzduchu. Poradíme vám, na čo všetko ich viete využiť v domácnosti, aké sú ich výhody a čo by ste mali sledovať pri ich kúpe.

19 €
149 €
Všetky filtre

17 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.