Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Odvlhčovače vzduchu

Odvlhčovače vzduchu sú praktické zariadenia, ktoré znižujú vlhkosť v miestnosti a pomáhajú ju udržiavať na správnej úrovni. Vysoká vzdušná vlhkosť znižuje kvalitu zdravia, podporuje rozmnožovanie roztočov a vytvára ideálne podmienky pre tvorbu plesní. Správny odvlhčovač vzduchu môže výrazne zlepšiť kvalitu vzduchu. V článku sa dozviete všetko, čo o odvlhčovačoch potrebujete vedieť.

 

Výhody

  • zabraňujú vzniku plesní
  • zlepšujú celkovú kvalitu vzduchu
  • vhodné do každej miestnosti
  • prenosné a ľahko uskladniteľné

Odvlhčovač vzduchu, ktor pomha vysať vzduch pri pran.

Ako sušič vzduchu funguje?

Kondenzačné odvlhčovače vzduchu nasávajú cez ventilátor teplý vzduch. Ten sa v prístroji kondenzuje a mení na vodu. Vzniknuté kvapky potom padajú do pripojenej nádržky. Ochladený a suchý vzduch následne opúšťa ochladzovač vzduchu a vracia sa opačnou stranou do miestnosti. Kvalitný odvlhčovač vzduchu dokáže znížiť vlhkosť v miestnosti na 30 až 50 %.

Ako pomáha odvlhčovač vzduchu vášmu zdraviu?

Ak trpíte alergiou alebo ste astmatik, sušič vzduchu zaručene oceníte. Medzi bežné alergény patria plesne, roztoče, peľ, ale aj chlpy zo zvierat. Pravidelné vysúšanie vzduchu udrží tieto alergény na minime.

Je známe, že veľká vlhkosť robí vzduch ťažším a náročnejším na dýchanie. Odvlhčovače vzduchu ho vysušia, ochladia a urobia ľahším na dýchanie. Bojujú aj s plesňami. Takto vysúšače vzduchu chránia vaše zdravie, ale aj váš domov. Vlhkosť a plesne ničia steny, napádajú drevo a celkovo zhoršujú konštrukciu domu. Už aj jeden odvlhčovač vzduchu dokáže napomôcť vášmu zdraviu, ale aj zdraviu vášho domu.

Odvlhčovač vzduchu bojujci proti plesniam a vzdunej vlhkosti.

Na čo sa pri kúpe zamerať?

Každý model disponuje inou výbavou. Pri výbere treba okrem miesta, kde bude odvlhčovač vzduchu umiestnený brať na vedomie aj jeho výkon, rozmery a funkcie.

Veľkosť miestnosti je kľúčová

Odvlhčovače vzduchu musia prefiltrovať vzduch v miestnosti aspoň dvakrát. Účinnosť odvlhčovača priamo súvisí s veľkosťou miestnosti. Čím väčšia je miestnosť tým väčší výkon je potrebný. Pre lepšiu orientáciu výrobcovia udávajú odporúčaný priestor v m2. Odvlhčovače vzduchu sú stavané pre malé ale aj veľké miestnosti.

Odvlhčovacia kapacita

Tento parameter nám hovorí o tom koľko vody dokáže odvlhčovač vzduchu prefiltrovať za 24 h. Ide o maximálny objem vzduchu, ktorý dokáže vysušiť. Čím vyššia je odvlhčovacia kapacita, tým výkonnejší je odvlhčovač vzduchu.

Odvlhčovač vzduchu, ktormu žena vyprzdňuje ndobu na vodu.

Objem nádoby odvlhčovača vzduchu

Kapacita nádoby na vodu sa pohybuje od 2 do 7 l. Po naplnení nádoby preruší odvlhčovač vzduchu svoj chod a vy budete musieť nádobu vyliať. Pre vaše maximálne pohodlie odporúčame odvlhčovače vzduchu s automatickým vyprázdňovaním.

Odvlhčovače vzduchu a ich hlučnosť

Keďže sú odvlhčovače vzduchu neustále pri vás je dôležité, aby vás nerušili a boli čo najtichšie. Hlučnosť sa udáva v decibeloch (dB) a môže sa pohybovať od 30 do 50 dB. Čím nižšia je hodnota, tým tichší majú sušiče vzduchu chod. Pre lepšiu predstavu 30 dB je také hlasité ako šepkanie. 50 dB môžeme prirovnať k tichšej konverzácii.

Funkcie, ktoré zlepšujú odvlhčovače vzduchu

  • Automatické vypnutie zabezpečí, že po naplnení nádržky na vodu sa odvlhčovač vzduchu vypne. Opätovné zapnutie je možné iba po vyprázdnení nádržky. Ide o bezpečnostný prvok, ktorý chráni ochladzovač vzduchu pred poškodením.
  • Zabudovaný vlhkomer meria mieru vlhkosti v miestnosti. Nameranú vlhkosť udáva v %. S vlhkomerom býva spojená aj druhá funkcia. Pomocou nej si môžete vybrať vami preferovanú úroveň vlhkosti.
  • Funkcia Defrost – keď poklesne teplota pod 10 stupňov, vysušovače vzduchu automaticky zapnú funkciu rozmrazovania. Tá zabráni zamŕzaniu vody počas prevádzky a prípadnému poškodeniu zariadenia.
  • Časovač umožňuje nastaviť odvlhčovač vzduchu na spustenie alebo zastavenie v rozmedzí 1 až 8 hodín. Po uplynutí času sa sám vypne alebo naopak zapne.
  • Automatické vyprázdňovanie nádržky – voda sa zhromažďuje v nádržke na vodu. Pre zjednodušenú obsluhu je možné zariadenie pripojiť priamo do odtoku. Vďaka tomuto budete mať zabezpečený ničím nerušený, neustály chod.

Odvlhčovač vzduchu s hadicou slžiacou k automatickmu vyprzdňovaniu ndržky.

Objavte ďalších pomocníkov na úpravu vzduchu

Doprajte vám aj vaše rodine zdravé prostredie, ktoré zabezpečí čistička, zvlhčovač i odvlhčovač vzduchu. Poradíme vám, na čo všetko ich viete využiť v domácnosti, aké sú ich výhody a čo by ste mali sledovať pri ich kúpe.

5 €
449 €
Všetky filtre

18 produktov

Na objednávku
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr

157,00 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.