Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Detské pestúnky

Baby monitor je skvelým riešením pre rodičov, ktorí si chcú oddýchnuť a zároveň mať svoje dieťatko stále pod kontrolou. Na výber sú viaceré detské pestúnky, líšia sa najmä prevedením, funkciami a dizajnom. Nájdite tú najlepšiu elektrickú detskú opatrovateľku pre vaše dieťa a užite si chvíle voľna.

 

Výhody

+ vďaka detskej pestúnke vždy viete, čo vaše dieťa robí

+ možnosť prepojenia s mobilnou aplikáciou

+ veľa užitočných funkcií, ako prehrávanie hudby či projektor nočnej oblohy

+ možnosť obojstranného prenosu zvuku, takže môžete vaše dieťatko upokojiť aj na diaľku

Audio detsk pestnka s funkciou obojsmernej komunikcie.

 

Najlepšie detské pestúnky

Na našom e-shope nájdete bohatý výber detských pestúnok, avšak pred kúpou by ste si mali v prvom rade premyslieť, aký typ detskej pestúnky vám bude vyhovovať. Niektoré umožňujú video prenos a iné je naopak možné prepojiť s ďalším smart zariadením, ako napríklad tabletom či telefónom.

Detské pestúnky podľa typu:

 • audio pestúnka
 • detská pestúnka s kamerou
 • smart detská opatrovateľka

Detská pestúnka má rôzne spôsoby prenosu zvuku

Jedným z najdôležitejších parametrov, ktoré by ste pri kúpe detskej pestúnky mali zvážiť je spôsob prenosu zvuku. Ten totiž ovplyvňuje výslednú kvalitu snímania zvuku a jej dosah.

Podľa spôsobu prenosu zvuku rozdeľujeme detské pestúnky na:

 • analógové
 • digitálne
 • internetové

Majte svoje deti pod kontrolou v dobe vaej neprtomnosti.

 

Analógová video pestúnka

Analógový prenos zvuku zabezpečuje, že má detská pestúnka s kamerou lepší dosah. Nanešťastie nižšie frekvencie a menší počet kanálov spôsobujú, že je video pestúnka ľahšie rušená rôznymi inými zariadeniami vo vašom okolí.

Digitálna detská pestúnka s kamerou

V porovnaní s analógovou má vyššiu frekvenciu a väčší počet kanálov, vďaka čomu je vhodná do miest s väčšou pravdepodobnosťou rušenia. Vyššia frekvencia tiež však bohužiaľ zhoršuje kvalitu signálu cez prekážky, akými sú napríklad steny.

Internetová detská pestúnka

Používa k prenosu zvuku WiFi pripojenie k nternetu, vhodná je najmä pre ľudí, ktorí žijú v lokalitách bez problémov s internetovým pripojením. Internetová detská pestúnka nie je vhodná na cestovanie, pretože nie vždy sa môžete spoľahnúť na mobilné dáta.

Detsk videoopatrovateľka s možnosťou obojsmernej komunikcie.

 

Detské pestúnky vyberajte podľa viacerých kritérií

Pri kúpe detskej pestúnky nestačí sledovať len jej typ, spôsob prenosu zvuku a dizajn. Každá detská pestúnka má rozdielne parametre, na základe ktorých si najlepšie vyberiete baby monitor, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Zvážiť by ste mali najmä:

 • Dosah určuje vzdialenosť, na ktorú má detská pestúnka nepretržitý signál. Tieto údaje sú merané na voľnom priestranstve, v skutočnosti treba rátať aj s viacerými prekážkami, ktoré dosah ovplyvňujú. Pri výbere vám odporúčame kupovať detskú pestúnku s čo najväčším dosahom.
 • Napájanie - baby monitor je možné napájať batériami alebo priamo zo siete, niektoré detské pestúnky tieto spôsoby kombinujú.
 • Počet kanálov súvisí s rušením signálu. Ak plánujete používať detskú pestúnku vo väčších mestách, kde dochádza k rušeniu signálu častejšie, zakúpte si model s aspoň štyrmi kanálmi.
 • Citlivosť mikrofónu a hlasitosť reproduktora - čím má mikrofón jemnejšiu citlivosť, tým lepšie detská pestúnka zachytí aj tie najjemnejšie zvuky. Možnosť nastavenia hlasitosti reproduktora oceníte najmä v prípade veľkého okolitého hluku, takže vám už nič neunikne.

Optick Zoom umožňuje detailnejie priblženie obrazu na displeji pestnky.

 

Detské pestúnky nabité funkciami

Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek detskú pestúnku, jednotlivé modely sa odlišujú rôznymi funkciami. Zistite, aké funkcie môže mať vaša nová elektrická detská opatrovateľka:

 • Monitor dychu sleduje životné funkcie bábätka, v prípade problému sú rodičia upozornení zvukovým signálom.
 • Senzor teploty - okrem monitorovania hluku a obrazu môže detská pestúnka s kamerou snímať aj teplotu dieťaťa. V prípade, že teplota dieťaťa prekročí nastavenú minimálnu alebo maximálnu teplotu, na vašej rodičovskej jednotke sa spustí zvukový signál.
 • Indikátor úrovne hluku - v prípade, že sa nachádzate v hlučnejšom prostredí, baby monitor vás na túto skutočnosť upozorní, pretože by ste kvôli veľkému hluku nemuseli dieťa počuť.
 • Zoom - pestúnka s kamerou umožňuje priblíženie si obrazu dieťaťa na displeji alebo jeho oddialenie.
 • Regulácia hlasitosti - väčšinou majú pestúnky možnosť nastavenia hlasitosti, takže si v prípade potreby môžete zvuk stlmiť alebo naopak pridať.
 • LED displej umožňuje prehľadnejšie zobrazenie informácií.
 • Signalizácia mimo dosah - v prípade, že sa od detskej pestúnky príliš vzdialite, vaša rodičovská jednotka vás na to upozorní zvukovým signálom.
 • Obojstranná prevádzka - v tomto prípade je možné rodičovskú jednotku využiť aj ako vysielačku.
 • VOX - prenos signálu je aktivovaný až hlasom dieťaťa, signál teda nie je prenášaný nepretržite, čím sa výrazne šetrí batéria.
 • Úsporný režim - niektoré pestúnky umožňujú prepnutie do takzvaného eco módu, čo znamená, že sa počas prevádzky znižuje ich spotreba batérie.
 • Prehrávanie médií - video pestúnka umožňuje aj prehrávanie uspávaniek, či rôznych obrázkov, ktorých cieľom je upokojenie bábätka a jeho príprava na spánok.
 • Nočné svetlo/projektor nočnej oblohy má upokojujúci efekt a vo veľa prípadoch je skvelou náhradou nočnej lampičky.

Objavte ďalších pomocníkov pre bábätká

Počas materstva oceníte aj ďalších užitočných pomocníkov, ktorí vám zjednodušia starostlivosť o bábätko. Najmä v noci oceníte ohrievače fliaš, ktoré rovnomerne zohrejú mlieko do niekoľkých minút. Keďže pri bábätku je dôležitá najmä čistota a minimálny počet baktérií, určite sa vám budú hodiť aj sterilizátory fliaš.

V prípade, že budete potrebovať odsávačku mlieka, na našom e-shope zakúpite manuálne aj elektrické odsávačky mlieka. Pozrite si celú ponuku produktov v kategórii starostlivosť o dieťa a pripravte sa na príchod vášho potomka s predstihom.

26 €
309 €
Všetky filtre

21 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.