Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Odsávačky mlieka

Odsávačky mlieka sú veľmi praktickým a užitočným pomocníkom pre všetky dojčiace matky. Je možné ich využiť v prípade, že dieťa nie je možné dojčiť, alebo vtedy, ked má matka mlieka veľa. Odsávačky mlieka sú vyrobené z kvalitného a zdravotne nezávadného materiálu, ktorý nedráždi ani citlivú kožu. Poradíme vám ako si čo najlepšie vybrať tú správnu odsávačku mlieka.


Výhody

+ podporuje tvorbu mlieka

+ znižuje poruchy laktácie

+ bráni pred zápalom pŕs

+ minimalizuje riziko upchatia mliekovodov

+ vyrobené z kvalitných a nezávadných materiálov

Odsvačka na mlieko.

Ako postupovať pri výbere?

V prvom rade si treba zvážiť, ako často potrebujete mlieko odsávať, či len občasne alebo pravidelne viackrát za deň. Odsávanie by malo byť šetrné a určite by nemalo bolieť. Odsávačky mlieka existujú v dvoch variantoch, pričom oba typy fungujú na podobnom princípe. V oblasti bradaviek vytvoria vákuum, čím vzniká simulácia sania a následne sa uvoľňuje z prsníka mlieko.

 1. ručná odsávačka mlieka
 2. elektrická odsávačka mlieka

Odsvačka na mlieko.

Ručná odsávačka mlieka

Je vhodná pre ženy, ktoré s tvorbou mlieka nemajú žiadny problém a ide im skôr o uľavenie pred alebo po dojčení. Je vhodná na občasné použitie a na obsluhu stačí jedna ruka.

 • Piestová odsávačka na mlieko pracuje veľmi rýchlo, no nie príliš citlivo.
 • Balóniková odsávačka na mlieko je „fyzicky“ náročnejšia a odsávanie trvá dlhšie. Stláčaním balónika sa mlieko pumpuje do zbernej fľašky, v ktorej je ho možné rovno aj uskladniť.
 • Páková odsávačka na mlieko patrí k pohodlnejšiemu variantu. Stláčaním páky sa stimulujte prsník a mlieko je odsaté rýchlejšie a pri menšej námahe.

Elektrick odsvačka na mlieko planeo elektro.

Elektrická odsávačka mlieka

Ideálna voľba pre matky, ktoré potrebujú mlieko odsávať na dennej báze alebo aj niekoľkokrát do dňa. Ponúka dvojfázový systém a niekoľko stupňov intenzity odsávania. Je najlepšou voľbou aj pri nedostatku mlieka, pretože simuluje satie dieťaťa a rýchlejšie môže dopomôcť k rozbehu laktácie.

 • má vyššiu efektivitu sania
 • odsáva rýchlejšie bez fyzickej námahy
 • dokáže mlieko odsať takmer bezbolestne

Rozdelenie podľa spôsobu odsávania

Elektrické odsávačky mlieka ponúkajú dva spôsoby odsávania a to:

 1. jednofázové
 2. dvojfázové

Jednofázové odsávačky mlieka

Nie sú príliš šetrné k prsníkom a z tohto dôvodu by sa mali používať len občasne. Tento typ odsávačky na mlieko je jednoduchší. Mlieko odsáva pomocou podtlaku. Jednofázové modely sú určené ženám, ktoré majú nadpriemernú tvorbu mlieka.

Dvojfázové odsávačky mlieka

Tieto odsávačky sú ideálne pri ťažkostiach s tvorbou mlieka. K bradavkám sú veľmi jemné a šetrné. Odsávačka na mlieko napodobuje prirodzené pohyby, ktoré pri saní prsníka vykonáva dieťa. V prvej fáze stimuluje prsník a až v druhej fáze z neho reálne odsáva mlieko. Tieto modely najviac ocenia ženy, ktoré potrebujú po pôrode laktáciu rozbehnúť.

Odsvačka na mlieko.

Príslušenstvo k elektrickým odsávačkám na mlieko

K bežnému príslušenstvu odsávačiek mlieka patria:

 • prsníkové nadstavce
 • fľaše na odsaté mlieko
 • nádobky alebo sáčky na skladovanie odsatého mlieka

Pri zohrievaní mlieka voľte vždy ohrievače fliaš a nie mikrovlnnú rúru. Mikrovlnná rúra neohrieva rovnomerne, takže časť materského mlieka sa prehreje a druhá časť nebude dostatočne teplá. Zároveň sa stratia všetky cenné zložky materského mlieka.

Prsné nadstavce a ich veľkosti

Ďalším dôležitým parametrom je priemer nadstavca. Vhodná veľkosť záleží od priemeru bradaviek, ktorý sa štandardne pohybuje od 16 do 33 mm. Nadstavec by mal byť o cca. 5 mm väčší, aby nespôsoboval bolesť. Veľkosti prsných nadstavcov:

 • 21 mm – S
 • 24 mm – M
 • 27 mm – L
 • 30 mm – XL
 • 36 mm – XXL

Okrem odsávačky na mlieko sú ďalšou nevyhnutnou výbavou aj detské pestúnky, ktoré vám doprajú pokojnejší spánok a bábätku môžu častokrát zachrániť aj život.

9 €
96 €
Všetky filtre

7 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.