Katalóg Predajne Prihlásiť
Košík

Herné konzoly

Vďaka herným konzolám zažijete úplne nový druh zábavy. V ponuke sú stacionárne alebo mobilné herné konzoly. Aké sú výhody jednotlivých druhov a podľa čoho sa riadiť pri výbere?
 

Herné konzoly na doma

Získali si milióny fanúšikov po celom svete a herná komunita sa rozdelila na dve polovice. Stále totiž existujú milovníci počítačových hier, ktoré herné konzoly odsudzujú. Pri porovnaní konzoly s počítačom, má konzola menšie, ľahšie a elegantnejšie telo, a tiež omnoho nižšiu cenu, ako herný notebook. Pri hraní konzoly nie je nutné sedieť v jednej polohe, ale vďaka bezdrôtovému ovládaču môžete hrať priamo z gauča, či postele.

hern konzola playstation

Najznámejšími výrobcami sú Microsoft Xbox, Sony PlayStation a Nintendo. Jednotlivé konzoly sú rozdelené do rôznych rád a líšia sa mnohými parametrami. Každý zo spomínaných výrobcov má svoju fanúšikovskú základňu, a tak je často výber konkrétnej značky otázkou vkusu. Rozhodovať sa tiež môžete podľa dostupných hier, či ceny sieťových služieb, ako sú PlayStation Plus alebo Xbox Live Gold. Sledujte tiež ponuku príslušenstva, vrátane pohybových zariadení, ktoré vám umožnia ovládať hernú konzolu pohybom.

hern konzola Microsoft Xbox

Prenosné herné konzoly

Určené sú najmä deťom alebo ľuďom, ktorí bez hrania hier nemôžu vydržať. Najväčším zastupiteľom je v tomto prípade spoločnosť Nintendo, ktorá ponúka širokú škálu rôznych zariadení. Modely sa líšia najmä funkciami, dizajnom a hrami. Väčšinou sa ovládajú joystickom. Herné konzoly disponujú kvalitným displejom vo vysokom rozlíšení. Možné je hranie hier so zvukom, vďaka slúchadlám pripojených na 3,5mm JACK konektor.

prenosn hern konzola nintendo

Dôležité parametre pri výbere hernej konzoly

Výber hernej konzoly vám uľahčí sledovanie týchto parametrov:

  • Úložisko - interné úložisko hernej konzoly slúži k inštalácií a ukladaniu hier, a ďalšieho obsahu. Čím väčšia pamäť, tým viac priestoru budete pre svoje súbory mať.
  • Rozlíšenie - každá konzola disponuje iným rozlíšením a preto je pri výbere dôležité sledovať aj tieto čísla. Vysoké rozlíšenie sa pohybuje v hodnotách 1280 x 720 až 1920 x 1020.
  • Sieťové pripojenie - umožňuje hranie hier s ľuďmi z celého sveta alebo voľbu multiplayera. Dostupné sú tiež rôzne hry, vylepšenia a ďalší mediálny obsah. Hranie po sieti je spoplatnené, vyberať si môžete z viacerých druhov členstiev. Výrobcovia majú rozdielne ceny.
  • Hry a herné príslušenstvo - na výber je z nekonečného množstva hier a ďalšieho príslušenstva, ktorými môžete svoje herné konzoly vylepšiť. Každý výrobca má hry aj príslušenstvo rozdielne a nie je možné ho vzájomne kombinovať. Pri kúpe novej konzoly si dajte pozor na spätnú kompatibilitu, aby hry, ktoré už máte zakúpené bolo možné hrať aj na najnovšom modely.

prsluenstvo k hernej konzole

Hry a herné príslušenstvo

V našom e-shope, ale aj priamo na predajniach PLANEO Elektro nájdete široký výber herného príslušenstva a hier. Vyberať si môžete z rôznych druhov ovládačov v jedinečných dizajnoch, slúchadiel, káblov, hier a ďalších zariadení, ktoré urobia z vášho hrania jedinečný zážitok.

[€]
Všetky filtre
EA WRC hra pre PS5
WRC hra pre PS5
Ihneď k odoslaniu
Skladom 3 ks.
U Vás už 5.12.
49,00 €
EA UFC 5 PS5
UFC 5 hra pre PS5
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 5.12.
76,90 €
EA NHL 24 PS5
NHL 24 hra PS5
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 5.12.
76,90 €
EA FC24 pro PS5
Hra pre PS5 FC24
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 5.12.
76,90 €
EA Battlefield 2042 PS5
Battlefield 2042 Hra na konzolu – PS5 (s mechanikou), škatuľová verzia
Ihneď k odoslaniu
Skladom 2 ks.
U Vás už 5.12.
Predajne 0 ks
24,99 €
Zobraziť ďalších 14
last-visited