Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Kontaktné grily

Či už máte chuť na panini, grilované mäso alebo zeleninu, s elektrickým kontaktným grilom si grilovačku užijete počas celého roka. Gril kontaktný griluje naraz z oboch strán, vďaka čomu je váš pokrm opekaný rovnomerne a rýchlejšie. Objavte všetky kontaktné grily a zistite, aké sú rozdiely medzi jednotlivými modelmi.

Kontaktné grily sa líšia konštrukciou

Na našom e-shope nájdete dva druhy kontaktných grilov, ktoré môžeme kvôli lepšiemu prehľadu rozdeliť podľa ich konštrukcie na elektrické grily:

 • s pevným spojom
 • s voľným vrchným poklopom
 • kontaktné grily 3v1

Kontaktn gril.

Zapekací gril s pevným spojom

Je tiež známy ako “véčkový” a dá sa otvoriť len na 90°, pretože horná grilovacia doska je trvalo kĺbom spojená so spodnou časťou. Zvyčajné má kontaktný gril s pevným spojom nižšiu obstarávaciu cenu. Nevýhodou však zostáva pevný spoj hornej grilovacej dosky, ktorá sa kvôli pevnému spoju nedá vodorovne priklopiť, čo môže spôsobovať nerovnomerné prepečenie.

Kontaktný elektrický gril s voľným vrchným poklopom

V porovnaní s “véčkovým” sa dá výškovo prispôsobiť grilovaným potravinám tak, aby sa opekali rovnomerne. Naviac sa dajú jednotlivé strany úplne rozložiť, takže môžete využiť obe grilovacie plochy a pripraviť viac jedla súčasne. Často je pri kúpe odradzujúca najmä vyššia obstarávacia cena. Tento kontaktný gril sa preto oplatí kupovať najmä ľuďom, u ktorých nájde časté využitie, vhodným riešením je aj do gastro prevádzok.

Kontaktné grily 3v1

Niektoré kontaktné grily sú označované aj ako 3v1, pretože majú tri polohy grilovania, vďaka ktorým okrem tradičného grilovania môžete kontaktný gril využiť aj na zapekanie alebo opekanie. Vybrané kontaktné grily majú v balení aj ďalšie grilovacie plochy iných tvarov na výmenu, napríklad dosky na wafle alebo toasty.

Kontaktn gril 3v1 s doskami na wafle.

Kontaktný elektrický gril - aké parametre sledovať pri výbere

Aby ste boli s vašim zapekacím grilom spokojný, je dôležité zamerať sa pri kúpe najmä na technické parametre.

Elektrický kontaktný gril vyberajte najmä podľa týchto parametrov:

 • príkon
 • veľkosť
 • materiál a tvar grilovacích dosiek
 • funkcie

Kontaktný elektrický gril podľa výšky príkonu

Všeobecne platí, že čím má kontaktný gril väčší príkon, tým rýchlejšie sa zohreje a zároveň pripraví vaše obľúbené pokrmy. S vyšším príkonom však súvisí aj väčšia spotreba elektrickej energie. Aby ste boli s výkonom vášho panini grilu spokojný, vyberajte si z modelov, ktoré majú príkon približne 2 000 W.

Panini gril je dostupný v rôznych veľkostiach

Jednotlivé kontaktné grily sa odlišujú aj svojou veľkosťou. Dostupné sú v menšom alebo väčšom prevedení, pri výbere sledujte najmä veľkosť grilovacej plochy. Prihliadnuť by ste mali aj na počet ľudí žijúcich vo vašej domácnosti, pre ktorých budete grilované pokrmy pripravovať.

Elektrick kontaktn gril.

Materiál a tvar grilovacích dosiek

Kontaktné grily môžu mať grilovacie plochy vyrobené z rôznych materiálov, najčastejšie používanými sú liatina, keramika alebo teflón. Užitočnosťou vlastnosťou je, ak má grilovacia doska špeciálnu nepriľnavú úpravu, vďaka ktorej sa vám bude kontaktný gril jednoduchšie čistiť a zároveň budete môcť grilovať bez použitia oleja.

Grilovacie dosky sa líšia aj svojim tvarom, na výber sú 2 typy:

 1. Kontaktný gril s hladkým prevedením, na ktorom si pripravíte napríklad vajíčka, lievance alebo palacinky.
 2. Zapekací gril s rebrovaným povrchom, ktorý je vhodný k príprave mäsa, zeleniny, rýb či panini, z ktorých sa pomocou drážok dobre odvádza šťava a prebytočná mastnota.

Kontaktn gril s odnmateľnou miskou na tuk.

Zapekací gril a funkcie, ktoré oceníte pri jeho používaní

Často sú funkcie rozhodujúcim parametrom pri kúpe nového kontaktného grilu. Mnohé vlastnosti zjednodušujú jeho používanie, ovládanie i čistenie. Každý panini gril je iný a má rozdielne funkcie, ponúkame vám ich krátky prehľad, na základe ktorého sa môžete rozhodnúť o kúpe konkrétneho grilu:

 • Časovač - umožňuje presné nastavenie doby, počas ktorej sa bude váš pokrm grilovať.
 • Automatické nastavenie rôznych programov - už sa nebudete musieť trápiť tým, ako dlho a na akej teplote musíte jednotlivé druhy jedál grilovať.
 • Odnímateľná miska na tuk - býva súčasťou niektorých vybraných kontaktných grilov. Slúži k zhromažďovaniu štiav a mastnoty, vďaka čomu sa panini gril lepšie čistí.
 • Digitálny displej - sprostredkúva informácie o teplote grilu či dĺžke pečenia.
 • Nepriľnavý povrch - zabezpečí, že môžete grilovať bez použitia oleja či tukov, vďaka čomu sa gril jednoduchšie čistí.
 • Zvuková a svetelná signalizácia - oznamuje ukončenie predohrevu grilovacích platní, vďaka čomu viete, že je panini gril pripravený na použitie.

Ďalšie typy grilov, ktoré nájdete v našej ponuke

V našej ponuke nájdete aj ďalšie druhy grilov:

32 €
359 €
Všetky filtre

20 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.