Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Nerezové

Nerezové rýchlovarné kanvice patria medzi najvyhľadávanejšie rýchlovarné kanvice pre ich dlhú životnosť a odolnosť voči korózií. Najvyše sa veľmi ľahko čistia a sú úplne bezpečné. Nerezové rýchlovarné kanvice môžete nájsť v rôznych veľkostiach, farbách a líšia sa parametrami. Poradíme vám ako si čo najlepšie vybrať vhodnú nerezovú kanvicu.

 

Výhody

+ vysoko odolné s dlhou životnosťou
+ cenovo dostupné
+ veľmi často disponujú aj extra funkciami
+ široká ponuka rôznych dizajnov a farieb, z ktorých si každý nájde ten pravý pre seba

Nerezov kanvica, z ktorej si osoba nalieva horcu vodu do lky.

Ako postupovať pri výbere

Rýchlovarné kanvice sú samozrejmosťou každej kuchyne. Na výber máte z troch variantov: plastových, sklenených a nerezových. Oproti plastovým rýchlovarným kanviciam je nerezová rýchlovarná kanvica bezpečnejšia, pretože neuvoľňuje nebezpečný bisfenol A, ktorý zvyšuje riziko rakoviny. Rýchlovarná kanvica nerez je taktiež omnoho odolnejšia.
Pri výbere vhodnej nerezovej kanvice sa zamerajte na tieto najdôležitejšie parametre:

 • objem
 • príkon
 • funkcie

Aký objem majú nerezové rýchlovarné kanvice

Ideálny objem závisí od vašich každodenných požiadaviek. Ak žijete vo viacčlennej rodine, určite siahnite po väčšom objeme. Ak však potrebujete teplú vodu iba na zaliatie rannej kávy, postačí vám rýchlovarná kanvica nerez s menším objemom.

 • Kanvica s objemom 0,5 – 1 l – sa hodí ak bývate sami, na internáte alebo si len nepotrpíte na pravidelnú kávu či čaj.
 • Kanvica s objemom 1,2 – 1,7 l – je ideálna pre väčšie domácnosti a pre vášnivých milovníkov zalievaných nápojov.

Nerezové rýchlovarné kanvice majú najčastejšie objem 1,7 l. Nie je to náhodou. V minulosti totiž bolo toto množstvo ekvivalentom 6 šálok.

Nerezov rchlovarn kanvica v kuchyni pri zaliatej lke čaju.

Príkon rýchlovarných kanvíc

Príkon sa líši od modelu k modelu. Hovorí o tom, ako rýchlo dokáže nerezová rýchlovarná kanvica zohriať vodu. S príkonom však súvisí aj spotreba elektriny. Väčší príkon vyžaduje viac energie.

 • 1500 – 2200 W – liter ohreje za približne 5 minút
 • 2200 W – liter vody dostane do bodu varu v priemere za 4 minúty
 • 2200 - 3000 W – s takýmto príkonom ohrejete liter vody za približne 2 až 3 minúty

3 funkcie, ktoré by každá nerezová kanvica mala mať

 1. Ukazovateľ množstva vody slúži na jednoduchú kontrolu naliateho množstva vody. Zobrazuje minimálne aj maximálne odporúčané množstvo vody, ktoré by sa pre optimálne fungovanie nemalo prekračovať. Ideálne by mal byť ukazovateľ na oboch stranách.
 2. Skrytá tepelná špirála je lepšia ako viditeľná, pretože sa v nej netvorí vodný kameň, má predĺženú životnosť a jednoduchšiu údržbu.
 3. Bezpečnostné prvky – medzi tie základné patrí automatické vypnutie po dosiahnutí varu, automatické vypnutie kanvice pri zdvihnutí z podstavca a bezpečnostná poistka proti prehriatiu a chodu naprázdno.

Rchlovarn kanvica nerez s ukazovateľom množstva vody

Ďalšie užitočné funkcie, ktorými vás môže nerezová rýchlovarná kanvica potešiť

Okrem už základných, vyššie spomínaných, funkcií môžu mať nerezové rýchlovarné kanvice aj niečo navyše, čím vám uľahčia obsluhu, spríjemnia čistenie alebo zvýraznia chuť. Zaraďujeme sem:

 • 360° stredový konektor a ergonomické držadlo uľahčujú manipuláciu kanvice či už ste pravák alebo ľavák. V spojení s uľahčeným otváraním veka vodu ľahko napustíte aj jednou rukou.
 • Filter proti usadeninám je užitočný najmä ak žijete v lokalite, kde je tvrdá voda. Filter zachytí vodný kameň pri nalievaní do šálky. Dá sa navyše ľahko vybrať a čistiť.
 • Regulátor teploty vám umožňuje zmeniť teplotu, na ktorú sa voda ohrieva. Pri použití správnej teploty majú najmä káva a zelený čaj intenzívnejšiu a lepšiu chuť.
 • Protišmykové nožičky upevnia držiak mocne na kuchynskú linku a zabránia nechcenému šmýkaniu.
[€]
Všetky filtre

50 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited