Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Sklokeramické varné dosky

Sklokeramické varné dosky majú univerzálne použitie pre všetky typy riadu. Všade tam, kde je prísun elektriny a kde chýba plynové pripojenie je ideálna sklokeramická varná doska. Oceníte hladký povrch varnej dosky, ktorý sa jednoducho udržiava a tiež rýchly ohrev varných zón, ktoré dokážu pokrm pripraviť do pár minút. Ešte väčší zážitok z prípravy jedál budete mať vďaka špeciálnym a bezpečnostným funkciám, ktoré má každá sklokeramická doska vo vybavení.

Výhody

+ nižšia cena

+ funguje na elektrinu

+ povrch varnej dosky je nenáročný na údržbu

+ jednoduché ovládanie

+ rýchly ohrev

+ nastavenie intenzity ohrevu

+ bezpečnostné funkcie.

+ vhodné pre všetky typy riadu.


Nevýhody

- vyššia spotreba

- horúce varné dosky po skončení varenia

Sklokeramick varn doska v modernej kuchyni

Ako funguje sklokeramická varná doska

Sklokeramické varné dosky sú elektrické varné dosky a na zahriatie varnej platničky používajú vykurovacie telesá. Teplo z varných platničiek pôsobí priamo na dno nádoby čím sa eliminuje strata tepla.
To, či je sklokeramická varná doska zahriata, zistíte vďaka červenému sfarbeniu vykurovacej špirály, ktorú chráni materiál zo sklokeramiky.
Varné dosky na elektrinu sa zahrievajú omnoho rýchlejšie a efektívnejšie a zároveň sú jednoduchšie na údržbu ako klasické plynové varné dosky.
Avšak kombinácia sklokeramickej varnej dosky s plynovou varnou doskou umožňuje prípravu väčšieho množstva rôznych jedál. Napríklad jedlá vo woku sa pripravujú omnoho rýchlejšie na plynovej varnej doske, pretože plynové varné dosky, ako aj známe indukčné varné dosky, dosahujú rýchlejšie bod varu ako v prípade varných dosiek sklokeramických.
Oproti indukčnej varnej doske má sklokeramická varná doska vyššiu spotrebu energie, no zároveň aj nižšiu cenu.

Sklokeramick varn doska s hrncom na zohriatej varnej doske svietiacej na červeno

Sklokeramické varné dosky si vyberajte podľa týchto parametrov a vlastností

Nižšie uvedené vlastnosti a parametre vám pomôžu sa rýchlejšie zorientovať pri výbere vhodnej sklokeramickej varnej dosky.

Dizajnové prevedenie sklokeramických dosiek

Vďaka kombinácií skla a keramiky je sklokeramická doska naozaj odolná a spoľahlivá a zároveň ľahko udržiavateľná.
Sklokeramické varné dosky sa vyrábajú v klasickom čiernom alebo bielom prevedení.
Na trhu však možno nájsť aj menej bežné farebné prevedenie. Nadšencom dizajnových a retro doplnkov sa bude pozdávať sklokeramická varná doska v béžovej farbe, alebo slonovinovej farbe s prvkami zlatej farby.
Pri kúpe varnej dosky sa môžete rozhodnúť pre sklokeramické varné dosky s nerezovým rámom alebo bez rámčeka.
Rámček slúži ako ochrana varnej dosky a zároveň sklokeramická doska s rámčekom pôsobí v kuchyni ako príjemný dizajnový prvok.

Sklokeramick doska v čiernom preveden s nerezovm rmčekom

Počet varných platničiek

Bežne majú sklokeramické varné dosky 2 – 4 platničky. Ich výber závisí od počtu osôb žijúcich v domácnosti a od veľkosti priestoru, ktorý majú kuchyne k dispozícii.

 • Sklokeramické varné dosky so 4 platničkami patria medzi najbežnejšie typy v domácnostiach a sú obľúbené najmä pre rýchlu prípravu väčšieho množstva pokrmov naraz. Hodia sa do všetkých domácností.
 • Sklokeramické varné dosky s 3 platničkami sa perfektne hodia do užších kuchýň, kde nezaberú veľa miesta a budú postačovať dvom či trom osobám žijúcim v spoločnej domácnosti.
 • Sklokeramická varná doska dvojplatnička je vhodná pre jednotlivcov, alebo pre nenáročný pár. Je ideálna do bytov s malou kuchyňou, do garsóniek, alebo na chaty.
Varn doska sklokeramick s 3 varnmi znami

Varné zóny a multi-zóny

Vedeli ste, že sklokeramické varné dosky vedia ušetriť výdaje za elektrickú energiu? Je tomu tak vďaka varným zónam, ktoré sa dokážu prispôsobiť veľkosti dna hrnca a tým zamedzia úniku tepla.
Varné zóny s dvojkruhovou platničkou obsahujú dva kruhy, ktoré sa líšia veľkosťou. Vonkajší kruh je určený na varenie vo väčších hrncoch a vnútorný kruh je prispôsobený riadu s menším dnom.
Multi-zóny zase prepájajú varné platničky do jednej a umožňujú tak variť v rozmerných pekáčoch.

Zapnut varn zny na sklokeramickej platničke

Sklokeramická varná doska sa jednoducho ovláda

Sklokeramické varné dosky sa ovládajú jednoducho a to buď pomocou dotykových tlačidiel, alebo pomocou otočných gombíkov.
Najrozšírenejším a obľúbeným typom sú varné dosky sklokeramické s dotykovým ovládaním, pretože sa jednoduchšie udržiavajú čisté.
Varné dosky sklokeramické s tradičným mechanickým ovládaním sa udržiavajú o niečo horšie, pretože nečistoty sa zvyknú usádzať okolo otočných gombíkov.
Pohodlnú reguláciu teploty a spoľahlivý výkon majú rovnako sklokeramické varné dosky s dotykovým ovládaním, ako aj varné dosky sklokeramické s mechanickým ovládaním.

Ako udržiavať varnú dosku so sklokeramickým povrchom

Preto, aby sklokeramická doska vyzerala vždy ako nová, čistite ju pravidelne a ideálne ihneď po dovarení.
Na jej údržbu vám postačí mäkká handrička a špeciálny prostriedok určený pre sklokeramické varné dosky.
V prípade hrubších nečistôt a pripálených zvyškov jedál, použite špeciálnu škrabku.
Vyhýbajte sa silným abrazívnym čistiacim prostriedkom, ktoré by mohli spôsobiť neestetické škrabance na povrchu varnej dosky.
Dávajte pozor aj pri manipulácií s hrncami na sklokeramickom povrchu varnej dosky, ktorý by sa mohol poškodiť.

Osoba čist povrch sklokeramickej dosky

Výkonnosť a napájanie varnej dosky

Ideálny výkon pre varné dosky sklokeramické je minimálne 6000 W. Táto hodnota predstavuje spoločnú hodnotu všetkých varných platničiek.
Platí, že čím vyšší je uvedený výkon platničiek na spotrebiči, tým rýchlejšie bude jedlo pripravené.
Vďaka funkcii Power Management sa sklokeramická doska dokáže napájať na maximálny príkon bez ohľadu na istič, čo predstavuje možnosť pripojenia na bežných 230 V.
Pred zapojením varnej dosky je potrebné zabezpečiť dostatočný otvor do kuchynskej dosky, do ktorého sa následne sklokeramická varná doska vloží a zapojí do elektriny.
Sklokeramická doska by mala byť zapájaná certifikovaným pracovníkom.

Osoba intaluje varn dosku do kuchynskej linky

Sklokeramická doska je bezpečná a uľahčuje varenie

 • Funkcia Booster sklokeramická varná doska je pripravená na varenie vďaka funkcii rýchleho ohrevu.
 • Funkcia Hi-Light – sklokeramická platňa dokáže vďaka špeciálnym vykurovacím špirálam zahriať povrch platničky do niekoľkých sekúnd.
 • Multi-zóna - funkcia umožňujúca prepájať varné dosky do jednej pre pohodlnejšie varenie v objemnejších hrncoch.
 • Duozóna – varné dosky sklokeramické s touto funkciou prepoja dve platničky do jednej pre pohodlnešie varenie vo väčších hrncoch.
 • Detská poistka – sklokeramická varná doska je uzamknutá pred nežiadúcou manipuláciou.
 • Automatické vypnutie – ak hrozí poškodenie varnej dosky, či tekutina z hrnca vykypí na platničku, sklokeramická platňa sa automaticky vypne.
 • Stop & Go – môže sa stať, že potrebujete urýchlene odísť od varenia. Po použití funkcie Stop & Go sa sklokeramická doska zastaví a znovu ju spustíte po vašom návrate.
 • Kontrola zostatkového tepla - indikátor predchádza popáleniu upozornením na to, že po varení je sklokeramická doska stále horúca.
 • Časovač - pokiaľ plánujete variť dlho, časovač je výborným pomocníkom. Po uplynutí času zaznie zvukový signál a sklokeramická doska sa automaticky vypne.
Osoba pomocou dotyku prsta nastavuje funkcie varnej dosky
99 €
379 €
Všetky filtre

39 produktov

Zobraziť ďalších 15
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.