Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Záhradný nábytok

Pohodlný a estetický záhradný nábytok vám umožní vychutnať si naplno čas vonku na vašej záhrade, terase či balkóne, a preto je dôležité venovať jeho výberu veľkú pozornosť. Vybrať si ten správny nábytok do záhrady nemusí byť jednoduché. Poradíme vám, ako sa v ponuke nábytku rýchlo zorientovať a aké parametre sledovať pri jeho kúpe.

 

Podľa čoho vyberať záhradný nábytok?

Pred kúpou si premyslite, kde bude záhradný nábytok umiestnený. Ak máte veľkú záhradu, rozhodovanie bude jednoduché. Naopak ak je vaša záhrada menších rozmerov alebo viete, že nábytok bude prioritne stáť na terase, budete potrebovať skladnejší nábytok. Od veľkosti a umiestnenia sa potom odvíja výber konkrétneho typu nábytku a tiež materiálu, z ktorého má byť nábytok vyrobený.

Nábytok do záhrady vyberajte podľa 3 kľúčových parametrov:

 1. typ záhradného nábytku
 2. materiál
 3. príslušenstvo

Záhradný nábytok - aký druh si vybrať

Konkrétny druh nábytku do záhrady si najjednoduchšie vyberiete tak, že sa zameriate najmä na veľkosť vašej záhrady a tiež počet ľudí, ktorým bude záhradný nábytok slúžiť. Veľmi praktické je zvoliť celé zostavy nábytku, ktoré vyriešia otázky ohľadom jednotnosti materiálu a dizajnu. Tieto sety majú navyše aj výhodnú cenu. Zostavy nábytku vás však nemusia osloviť dizajnom či materiálovým prevedením, a vtedy je lepšie poobzerať sa po jednotlivých kusoch nábytku.

Taktiež je dobré si ujasniť na aký účel budete exteriérový nábytok používať. Pre stolovanie sú ideálne stoličky či lavice so stolom, pre relax a posedenie s rodinou, či s priateľmi odporúčame sedacie súpravy či lehátka.

Na výber je tento záhradný nábytok:

Dreven skladacie zhradn lehtka.

 

Z akého materiálu si vybrať exteriérový nábytok

Nielen dizajn, ale aj materiál, z ktorého je vyrobený záhradný nábytok je dôležitým faktorom pri kúpe, a preto je dobré, ak nechcete kupovať nábytok každú sezónu, zamerať sa práve na kvalitné materiály. Len záhradný nábytok z kvalitných a spoľahlivých materiálov je odolný voči poveternostným podmienkam a vydrží aj niekoľko rokov. Samozrejme, životnosť nábytku predĺžite aj jeho pravidelnou údržbou.

Zároveň je však potrebné myslieť aj na funkčnosť nábytku, aby ste mali radosť nielen z jeho vzhľadu, ale aj z pohodlia pri jeho užívaní.

Záhradný nábytok sa najčastejšie vyrába z materiálu:

 • Drevo – klasický a odolný materiál vyžadujúci si viac údržby (pravidelnú impregnáciu). Čoraz viac obľúbeným sa stáva záhradný nábytok vyrobený z paliet.
 • Kov – moderný, veľmi obľúbený, vysokoodolný a takmer bezúdržbový materiál.
 • Plast – cenovo najdostupnejší materiál vyrobený z rôznych druhov plastu, ako sú polyetylén, polypropylén a PVC.
 • Ratan – prírodný, trvanlivý a flexibilný materiál pre exteriérový nábytok.
 • Sklo – elegantný a sofistikovaný materiál používaný najmä na výrobu záhradných stolov.
 • Textil – priamo z textilu môžu byť vyrobené záhradné kreslá, známe ako vaky na sedenie, určené aj do exteriéru a rôzne príslušenstvo pre záhradný nábytok, ako sú poťahy či vankúše.

tlov zhradn hojdačka a zhradn nbytok z ratanu oživ akkoľvek terasu a zhradu.

 

Doplnky a príslušenstvo na záhradu

K záhradnému nábytku by nemalo chýbať ani praktické príslušenstvo a vhodné doplnky, ktoré môžu svojim dizajnom dotvoriť celkovú atmosféru vašej záhrady a zároveň poslúžia vždy, keď ich budete najviac potrebovať. Uvedieme zopár najčastejšie vyhľadávaných doplnkov na záhradu alebo terasu.

 • Slnečníky - ak nemáte na záhrade inú ochranu pred slnečnými lúčmi, slnečník je ideálnou voľbou.
 • Altánky sa hodia do väčších záhrad a perfektne poslúžia ako základňa pre spoločenské stretnutia s priateľmi.
 • Záhradná hojdačka poskytne dokonalý oddych a relaxáciu po náročnom dni aj pre dve osoby.
 • Úložné boxy sa zídu na uskladnenie všetkých záhradných potrieb, náradia a rôzneho príslušenstva do záhrady.
 • Textilné príslušenstvo - do záhrady sa vám budú hodiť aj podsedáky, vankúše, deky, poťahy na stoličky a krycie plachty na záhradný nábytok.
 • Záhradné svietidlá dodajú vašej záhrade tú správnu atmosféru vo večerných hodinách.
 • Ohrievače slúžia pre spríjemnenie večerov v záhrade v každom ročnom období.

Solrne lampy do zhrady.

12 €
500 €
Všetky filtre

61 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.