Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Čističky vzduchu

Čističky vzduchu sú zariadenia, ktoré zbavujú vzduch nečistôt, dymu, prachu, peľov a zvieracích chlpov. Sú ideálnymi pomocníkmi pre neutralizáciu týchto nečistôt a pre zlepšenie kvality ovzdušia. Je vedecky dokázané, že vzduch vo vnútri je až 5 násobne viac znečistený ako ten vonku. Preto neváhajte a prečítajte si prečo je čistička vzduchu nevyhnutým prístrojom do každej domácnosti.

 

Výhody

 • zmierňujú príznaky astmy a alergií
 • odstraňujú škodlivé látky z ovzdušia
 • neutralizujú zápach
 • podporujú kvalitný spánok
 • účinní pomocníci pre boj s prachom a so zvieracími chlpmi

Čistička vzduchu čist ovzduie v miestnosti.

Ako čističky vzduchu fungujú

Zvyčajne čističky vzduchu pozostávajú z jedného alebo viacerých filtrov a ventilátora. Ten nasáva a následne cirkuluje vzduch. Nasatý vzduch prechádza cez filtre a zachytáva všetky zlé častice. Prečistený vzduch potom čistička vzduchu vytláča naspäť do miestnosti. Najdôležitejším parametrom pre čističky vzduchu je typ filtrácie.

Aké typy filtrácie poznáme

Čističky vzduchu môžu využívať jeden alebo viac typov filtrácie. Vďaka viacerým filtrom dokážu napríklad naraz zachytávať nečistoty a zároveň aj zápach. Najpoužívanejší je HEPA filter. Na výber je však viacero druhov. Každý má svoje výhody ale i nevýhody a vyžaduje inú starostlivosť.

 • HEPA filter – patrí medzi základnú antimikrobiálnu výbavu. Je to najúčinnejší spôsob ako sa zbaviť škodcov vo vzduchu. Čistička vzduchu s HEPA filtrom je schopná odstrániť až 99,97 % prachu, peľu, plesní a baktérií. V závislosti od používania vydrží HEPA filter približne 1 rok.
 • Uhlíkový filter – patrí medzi jeden z článkov vo viacstupňovej filtrácii. Vďaka uhlíkovému filtru dokáže čistička vzduchu do bytu odfiltrovať plyn, zmierniť znečistenie a hlavne odstrániť zápach. Čistička vzduchu s uhlíkovým filtrom je skvelý spôsob na zlepšenie kvality ovzdušia v interiéri. V priemere vydrží uhlíkový filter 6 mesiacov.
 • Predfilter – slúži na zachytávanie väčších častíc. Pomáha miestnosť zbavovať vlasov, chlpov, zvieracej srsti a väčších prachových čiastočiek. Výhodou je, že predfilter je umývateľný.
 • Dezodoračný filter – slúži výhradne na zachytávanie nepríjemných zápachov.
 • Elektrostatický filter – používa elektrinu na zachytávanie nečistôt. Vytvára statický náboj, ktorý pôsobí ako magnet a priťahuje k sebe všetky iritanty. Čistička vzduchu s týmto typom filtrácie je vhodná pre alergikov. Elektrostatický filter je navyše umývateľný a nie je potrebné ho vymieňať.
 • UV filter – pomocou ultrafialového žiarenia zabíja baktérie a iné škodlivé mikroorganizmy. UV filtrácia je neúčinná proti prachu. Ide o súčasť pokročilého systému filtrácie. UV sterilizačnú lampu nájdete u čističiek z vyššej cenovej kategórie.
 • Zvlhčovací filter – má čistička vzduchu, ktorá dokáže fungovať aj ako zvlhčovač. Tento filter zachytáva baktérie a nečistoty, ktoré sú vo vodnej nádržke. Zvlhčovací filter odporúčame meniť minimálne každé dva roky.
 • Fotokatalytický filter - ide o veľmi účinný spôsob čistenia ovzdušia. Čistička vzduchu s fotokatalytickým filtrom je schopná rozložiť častice veľkosti 1 nanometra. Tým pádom je schopná rozložiť prach, baktérie a vírusy.

Viacero typov filtrcii, ktor použvaj čističky vzduchu.

Osobitnú kategóriu tvorí ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu nefunguje rovnako ako tradičný filter. Čistička vzduchu s ionizátorom vypúšťa do miestnosti negatívne nabité ióny. Tie odpudzujú nečistoty a donútia ich prilepiť sa na povrch steny, podlahy a nábytku. Pri tvorbe iónov vytvára čistička vzduchu s ionizátorom ozón. Ten zabíja alebo zastavuje rozmnožovanie vírusov. Počas chrípkovej sezóny je čistička vzduchu s ionizátorom obzvlášť užitočná.

Na čo sa ďalej pri výbere zamerať?

Čistička vzduchu musí mať dostatočný vzduchový výkon

Vzduchový výkon udáva aký objem vzduchu dokáže čistička vzduchu prefiltrovať za hodinu. Udáva sa v jednotkách m³/h. Podľa vzduchového výkonu dokážete určiť pre aké veľké priestory je čistička vzduchu určená. Všeobecne platí, že čím sú priestory väčšie, tým vyšší musí byť výkon. Ak však bude v miestnosti alergik alebo astmatik vyberajte čističku s tým najväčším výkonom. Nástup účinku je rýchlejší a úľava bude o to intenzívnejšia.

Hlučnosť

Tú majú čističky vzduchu veľmi variabilnú. Niektoré môžu byť také hlasité ako práčka alebo tiché ako šepot. S narastajúcim výkonom narastá aj hlučnosť. Snažte sa vyberať zariadenie, ktoré neprekračuje hranicu 50 dB. Na hlučnosť dbajte najmä vtedy ak má byť čistička vzduchu spustená celú noc. V takom prípade odporúčame čističky vzduchu, ktoré majú špeciálny, extra tichý nočný režim.

Žena sp zatiaľ, čo čistička vzduchu filtruje vzduch.

Nezabúdajte na rozmery a dizajn

Rozmery čističky vzduchu súvisia s jej výkonom. Menšie čističky ponúkajú nižší výkon. Sú ale kompaktné a ľahko prenosné. Väčšie čističky disponujú lepším výkonom. Nevýhodou však sú ich väčšie rozmery a váha.

Čistička vzduchu do bytu môže byť štýlovým interiérovým doplnkom. Má moderný, minimalistický a elegantný dizajn. Čističky vzduchu nájdete v mnohých farebných kombináciách a tvaroch. Určite si každý nájde takú, ktorá mu presne zapadne do interiéru.

Dôležitá je spotreba, ktorú má čistička vzduchu

Čistička vzduchu pracuje bez prerušenia aj niekoľko hodín. Je preto dôležité poobzerať sa po najšetrnejšej možnosti. Dôležité je sledovať jej príkon. Ten udáva koľko čistička vzduchu spotrebuje elektriny. Udáva sa v jednotke watt (W). Vďaka moderným technológiám sú však veľmi šetrné. Ich elektrická spotreba je často rovnaká ako u klasickej žiarovky.

Čistička vzduchu do bytu, okolo ktorej bež pes.

Čistička vzduchu do bytu môže disponovať viacerými funkciami

 • Automatický režim sníma a prispôsobuje rýchlosť filtrácie v miestnosti. Čistička vzduchu automaticky reaguje na zmeny v kvalite vzduchu a nastavuje otáčky, aby bola vždy kvalita ovzdušia na maxime.
 • Pripojenie a ovládanie cez aplikáciu – pomocou špeciálnej aplikácie dokážete čističku ovládať priamo z vášho mobilu. Okrem nastavenia rýchlosti vám ponúka informácie aj o kvalite a čistote ovzdušia.
 • Indikátor výmeny filtra vám prezradí kedy je potrebné filter vymeniť alebo vyčistiť.
 • Nočný režim – čistička vzduchu do bytu v tomto režime zníži rýchlosť otáčok, aby vám nenarúšala spánok. Úroveň hlučnosti bude podobná jemnému dažďu, a vzduch v miestnosti bude ideálny na dokonalý odpočinok.
 • Senzory kvality ovzdušia vám pravidelne ukazujú kvalitu vzduchu a množstvo častíc vo vašej miestnosti. Sú indikátorom ukazujúcim či všetko funguje tak ako má.

Mobiln aplikcia pomocou ktorej ovldate čističky vzduchu.

Objavte ďalších pomocníkov na úpravu vzduchu

Doprajte vám aj vaše rodine zdravé prostredie, ktoré zabezpečí čistička, zvlhčovač i odvlhčovač vzduchu. Poradíme vám, na čo všetko ich viete využiť v domácnosti, aké sú ich výhody a čo by ste mali sledovať pri ich kúpe.

12 €
539 €
Všetky filtre

55 produktov

5,0 2x
Ihneď k odoslaniu
Skladom 4 ks.
U Vás už 27.6.

13,99 €
Ihneď k odoslaniu
Skladom 2 ks.
U Vás už 27.6.

539,00 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.