Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Detské váhy

Majte váhu svojho bábätka pod kontrolu vďaka praktickej kojeneckej váhe. Novorodenecká váha vás informuje o aktuálnej hmotnosti vášho bábätka, avšak prekvapí vás aj ďalšími užitočnými funkciami. Vysvetlíme vám, čím sa detské váhy odlišujú od klasických a predstavíme vám celú ponuku.

 

Klasické vs detské váhy

Váha pre novorodenca sa od klasickej váhy odlišuje najmä konštrukciou, ktorá je prispôsobená telu bábätka. Detská váha má tiež nižšiu nosnosť a s presnosťou niekoľko gramov vám do niekoľkých sekúnd určí hmotnosť vášho dieťatka. Informácie o aktuálnej hmotnosti novorodenca využijete na zistenie, či má vaše dieťatko ideálnu hmotnosť vzhľadom k počtu mesiacov. Sledovať tiež môžete, či je materské alebo umelé mlieko dostatočne výživné.

Detské váhy rozdeľujeme na:

 • dojčenské váhy - kvôli špeciálnemu tvaru slúžia len k váženiu bábätiek
 • detské váhy - vhodné na váženie novorodencov aj malých detí

Detsk vha s možnosťou vmeny nadstavcov, vďaka čomu ju využij bbtk aj mal deti.

Detské váhy podľa nosnosti

Jednotlivé modely detských váh sa líšia najmä nosnosťou. Kojenecká váha má zvyčajne nosnosť do 20 kg, čo je na váženie novorodencov dostačujúce. Detské váhy 2v1, teda na váženie novorodencov aj detí, majú zvyčajne nosnosť okolo 40 kg, v niektorých prípadoch môže byť nosnosť aj vyššia.

Podľa nosnosti rozdeľujeme detské váhy:

 • do 20 kg
 • od 20 do 40 kg
 • 40 kg a viac

Detsk vha s možnosťou vmeny nadstavcov, vďaka čomu ju využij bbtk aj mal deti.

Novorodenecká váha a jej tvar

Dojčenská váha má tvar vaničky, vďaka čomu sa vám bude vaše bábätko jednoduchšie vážiť. Pri výbere by ste mali sledovať najmä tieto vlastnosti:

 • Ergonómiu vaničky preto, aby sa dieťatko vo vaničke dobre cítilo.
 • Veľkosť vaničky - v niektorých prípadoch má kojenecká váha v balení až dve vaničky, menšiu a väčšiu, ktoré môžete vymeniť akonáhle vaše dieťatko vyrastie.

Pri vbere sledujte najm nosnosť a tvar detskej vhy.

Detská váha s užitočnými funkciami

Na detskej váhe oceníte aj množstvo praktických funkcií, ktoré vám pomôžu s presným odvážením vášho dieťaťa. Funkcie sú zároveň častým kritériom, podľa ktorého sa zákazníci rozhodujú pri výbere konkrétnej váhy.

Vaša nová detská váha môže mať tieto funkcie:

 • Uloženie dát - takže si zistené informácie nemusíte nikam zapisovať. Výsledky vážení medzi sebou môžete aj porovnávať.
 • TARA - od váhy dieťatka môžete odrátať hmotnosť oblečenia alebo plienky.
 • Hold ocenia najmä mamičky, ktoré majú neposedné deti. V momente, ako sa prestanú hýbať zmeria detská váha ich hmotnosť.
 • Automatické vypnutie - po niekoľkých minútach nečinnosti sa detská váha automaticky vypne.
 • Smart funkcie - dojčenskú váhu môžete prepojiť aj s vašim smartfónom a prostredníctvom aplikácie sledovať namerané údaje.

Objavte ďalších pomocníkov pre bábätká

Počas materstva oceníte aj ďalších užitočných pomocníkov, ktorí vám zjednodušia starostlivosť o bábätko. Najmä v noci oceníte ohrievače fliaš, ktoré rovnomerne zohrejú mlieko do niekoľkých minút. Keďže pri bábätku je dôležitá najmä čistota a minimálny počet baktérií, určite sa vám budú hodiť aj sterilizátory fliaš.

Keď si budete chcieť chvíľu oddýchnuť, stačí ak pri dieťatku necháte elektrickú detskú pestúnku a vy si vaše rodičovské centrum zoberiete so sebou. Na výber sú audio, video alebo smart detské pestúnky, takže si z bohatej ponuky vyberie naozaj každý. V prípade, že budete potrebovať odsávačku mlieka, na našom e-shope zakúpite manuálne aj elektrické odsávačky mlieka. Pozrite si celú ponuku produktov v kategórii starostlivosť o dieťa a pripravte sa na príchod vášho potomka s predstihom.

40 €
40 €
Všetky filtre

2 produkty

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.