Katalóg Predajne Prihlásiť
Košík

Hudobné nástroje

Ponuka v PLANEO je naozaj veľká a tak tu okrem elektrických spotrebičov nakúpite aj hudobné nástroje. Aké hudobné nástroje nájdete v našej ponuke, a ako sa v nej orientovať? Je to jednoduché! 

 

Gitara, ukulele, mandolína 

Jedným z najobľúbenejších hudobných nástrojov je jednoznačne gitara. V našej ponuke nájdete klasické, akustické alebo elektronické gitary, ktoré sa od seba odlišujú rôznymi parametrami. 
 
Klasická gitara sa na prvý pohľad podobá na akustickú gitaru, odlišuje sa však vo viacerých veciach. Klasická gitara disponuje nylonovými strunami, širším krkom a špecifickým tvarom tela. Pri hraní sa nevyužíva brnkátko, ale hrá sa prstami. Je ideálnym riešením pre deti, či začiatočníkov a vyrába sa v rôznych veľkostiach. 
 
akustick gitara
 
Akustická gitara je známa svojimi kovovými strunami, na ktoré sa hrá zvyčajne brnkátkom. Dôležitý je tvar a telo gitary, ktoré vydáva zvuk. Pri výbere preto sledujte, aký materiál tvorí povrchovú úpravu gitary. 
 
Elektrické gitary fungujú na princípe elektromagnetických snímačov, ktoré prevádzajú pohyb strún na elektrické napätie. To je následne reprodukované zvukovou aparatúrou. K správnemu fungovaniu elektrickej gitary je nutné dokúpiť si aj zosilňovač a reprobox.
 
Ku gitarám sú často radené aj ukulele alebo mandolína, ktoré majú podobný princíp hrania. Hranie na ukulele je nám blízke z havajských piesní, odkiaľ sa preslávilo do celého sveta. Tradičným sú preň 4 nylonové struny a dostupné je v rôznych veľkostiach. Mandolína má 8 strún a ladí sa podobne ako husle. 
 
Pri výbere konkrétnej gitary, ukulele alebo mandolíny bude najdôležitejším kritériom pri výbere váš hudobný štýl. Každý zo spomínaných hudobných nástrojov sa hodí pre iný štýl hudby a veľkým rozdielom je aj obtiažnosť hrania. Vo finále býva vo väčšine prípadov rozhodujúcim prvkom cena hudobného nástroja. 

ukulele
Flauta 

Väčšina hudobníkov začínala svoju kariéru s flautou, na ktorej je hranie pomerne jednoduché. Hovorí sa, že flauta má schopnosť prebudiť v človeku lásku k hudbe. Flauta nie je určená len deťom, ale naučiť sa na nej hrať môžete v každom veku. Existuje niekoľko druhov, pričom pre úplných začiatočníkov je odporúčaná sopránová flauta. Je vhodná pre barokový aj anglický prstoklad, má ideálnu veľkosť a jemný tón. Pokročilejší hudobníci si môžu vybrať z altových alebo tenorových fláut

 
Ceny fláut sú v porovnaní s inými hudobnými nástrojmi veľmi nízke, stačí len zistiť, aký druh potrebujete. Pri výbere sa môžete poradiť aj s vašim učiteľom hudby a na záver sa môžete rozhodnúť podľa dizajnu. Je len na vás, akú farebnú kombináciu flauty uprednostníte. 
 
flauta

Ústna harmonika 

Stále existuje veľa nadšencov pre ústnu harmoniku, ktorí si do nej radi zafúkajú alebo sa hranie na nej túžia naučiť. Najčastejšie je ústna harmonika využívaná v country, folkovej alebo jazzovej hudbe. Harmoniky sa delia podľa množstva dostupných tónov, ktoré je daná harmonika schopná zahrať. Existujú tiež špeciálne harmoniky určené začiatočníkom a tiež drahšie modely pre profesionálov. Pri výbere sledujte počet otvorov a tónov, a tiež pre koho je daný model harmoniky určený. 
 
stna harmonika

Bicie súpravy a perkusné nástroje 

V našej ponuke nájdete aj široký výber činelov k bicím súpravám a niekoľko celých súprav. Výhodou bicích súprav je, že sa využívajú takmer v každom hudobnom štýle a tak vám nezostáva nič iné, len sa na nich naučiť hrať. Pred kúpou veľkej sady bicích môžete skúsiť testovať svoj rytmus na perkusných nástrojoch. Sú nielen skvelou učebnou pomôckou, ale taktiež súčasťou mnohých skladieb. Vyberať si môžete napríklad z rolničiek, tamburín, vajíčok, ručných bubnov alebo zvonkohier.

bicie
[€]
Všetky filtre
Abx Guitars ABX 30
Sada elektrickej gitary SSS a gitarového komba
Ihneď k odoslaniu
Skladom 2 ks.
U Vás už 6.12.
Predajne 0 ks
235,00 €
Casio AD E95100FP
Adaptér pre elektronické klávesy
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 6.12.
11,60 €
Cherub WST-630C
Klipová digitálna ladička
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 6.12.
Predajne 0 ks
10,00 €
Casio SC 650
Obal na klávesy CT-S
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 6.12.
Predajne 0 ks
99,00 €
Romanza R-C361
Klasická gitara
Ihneď k odoslaniu
Skladom 5 ks.
U Vás už 6.12.
Predajne 0 ks
65,00 €
Romanza R-C391
Klasická gitara s obalom, 4/4
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 6.12.
Predajne 0 ks
70,00 €
Tanglewood T10S TURNER
Ukulele s obalom
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 6.12.
Predajne 0 ks
49,00 €
Hercules GSP38WB PLUS
Gitarový držiak na stenu s drevenou základňou, univerzálny
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 6.12.
Predajne 0 ks
20,00 €
Nomad NKS K119
Stojan na klávesy Tvar X
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 6.12.
Predajne 0 ks
29,00 €
Hercules HA206
Podložka pod krk gitary
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 6.12.
Predajne 0 ks
11,00 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited